Ухвала від 16.10.2019 по справі 705/4903/19

Справа №705/4903/19

1-кс/705/1741/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2019 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області

в складі : слідчого судді - ОСОБА_1

з участю секретаря - ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Умань клопотання слідчого СВ Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , що погоджено прокурором Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про призначення експертизи, -

ВСТАНОВИВ:

16 жовтня 2019 року слідчий СВ Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням, що погоджено прокурором Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про призначення експертизи. В клопотанні вказано, що 08.08.2019 року близько 17 год. 00 хв. невідома особа чоловічої статі перебуваючи по АДРЕСА_1 , спричинила тілесні ушкодження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

По даному факту СВ Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області розпочато кримінальне провадження № 12019250100000508, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.09.2019 року, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

10.09.2019 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи допитаним в якості потерпілого показав, що 08.08.2019 року в обідню пору доби він разом зі своєю співмешканкою ОСОБА_6 пішли до сусіда ОСОБА_7 , який проживає в домоволодінні по АДРЕСА_1 , де вживали спиртні напої. Близько 17 год. 00 хв. між ОСОБА_5 та ОСОБА_7 на ґрунті ревнощів виник словесний конфлікт, який переріс у штовханину. В ході конфлікту між останніми ОСОБА_7 піднявши із землі дерев'яну палицю наніс нею удар в область щелепи зліва ОСОБА_5 , від якого останній упав на землю.

10.09.2019 року ОСОБА_5 добровільно видав слідчому для приєднання до матеріалів кримінального провадження медичну картку амбулаторного хворого № 30195, три рентгені знімки та опис лікаря до них.

В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в з'ясуванні обставин, що мають значення для кримінального провадження, а тому просить задовольнити клопотання про призначення судово-медичної експертизи.

В судове засідання слідчий СВ Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 не з'явився. Прокурор Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, письмово подав заяву від 16.10.2019 року, в якій просив клопотання про призначення судово-медичної експертизи проводити без його участі, клопотання підтримує, просив задоволити та проводити засідання без застосування технічних засобів.

Дослідивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Згідно п.п. 1-2 ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті та встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Нормою частини 1 ст. 243 КПК України передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Беручи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, з метою з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, для чого необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 242-245, 309, 372, 509 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотанняслідчого СВ Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , що погоджено прокурором Уманської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про призначення судово-медичної експертизи задовольнити.

Доручити експертам з числа експертів КУ «Черкаського обласного бюро судмедекспертизи» «Уманського міжрайонного відділення» (юридична адреса м. Умань Черкаської області, вул. Шевченко, 50) проведення судової медичної експертизи у кримінальному провадженні № 12019250100000508 від 09.09.2019 року.

В ході проведення судової медичної експертизи перед експертами поставити наступні питання:

1). Чи наявні на гр. ОСОБА_5 , які-небудь тілесні ушкодження, якщо так, то:

?який їх характер, кількість, локалізація, ступінь тяжкості?

?який механізм утворення даних тілесних ушкоджень?

?яка давність спричинення тілесних ушкоджень?

2). Чи можливе спричинення даних тілесних ушкоджень власноручно?

3). Чи могли наявні у ОСОБА_5 тілесні ушкодження утворитися за обставин вказаних останнім під час допиту?

В розпорядження експерта надати: медичну карту амбулаторного хворого № 30195 на ім'я ОСОБА_5 , три рентгені знімки та опис до них, копію протоколу допиту потерпілого, за необхідності матеріали кримінального провадження та забезпечити явку потерпілого.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Доручити слідчому, який виступає ініціатором або за дорученням слідчого іншим уповноваженим працівникам поліції надати ухвалу суду про призначення експертизи в експертну установу та отримати її висновок.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
84955325
Наступний документ
84955327
Інформація про рішення:
№ рішення: 84955326
№ справи: 705/4903/19
Дата рішення: 16.10.2019
Дата публікації: 21.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; інші клопотання