10 вересня 2019 року Справа 175/3030/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Луніна О.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області про визнання незаконними дії поліції, визнання протиправною та скасування повідомлення про підозру, -
05.09.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла за підсудністю від Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області позовна заява ОСОБА_1 до Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, в якій позивач просить визнати незаконними дії поліції, визнати протиправною та скасувати повідомлення про підозру.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи є передбачені нормами Кодексу адміністративного судочинства України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Вивчивши подані позовні матеріали, судом встановлено, що позовну заяву подано з порушенням вимог, передбачених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Абзацем 2 ч.5 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що додані неї документи не завірені належним чином.
Отже, позивачу необхідно надати до суду належним чином завірені копії документів, які додаються до позовної заяви.
Нормами ч. 2 ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними.
Відповідно ч.2 ст.46 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Адміністративний позов підписано від імені ОСОБА_1 , проте, документів на підтвердження його адміністративної процесуальної дієздатності (копії паспорту, ідентифікаційного коду) до матеріалів позовної заяви не долучено.
Отже, на підтвердження своєї адміністративної процесуальної дієздатності позивач повинен надати до суду документи на підтвердження його адміністративної процесуальної дієздатності.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921,00 грн.
За подання до адміністративного суду позовної заяви фізичною особою немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що предметом зазначеного позову є визнання незаконними дій поліції, визнання протиправною та скасування повідомлення про підозру.
Відтак, судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру сплачується у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 768,40 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру у відповідності до Закону України "Про судовий збір" у розмірі 768,40 грн., або надати до суду документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Згідно ч.1 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета позову та їх обгрунтування.
Проте, позивачем в позовній заяві не обгрунтовано які саме рішення та дії відповідача він оскаржує, не зазначено з якими саме звинуваченнями він незгоден та які звинувачення він просить спростувати, а також не обгрунтовано в чому саме полягає порушення прав, свобод та інтересів позивача вищевказаними діями поліції.
Отже, позивачу необхідно надати обгрунтування позовних вимог що стосуються предмету позову та уточнити предмет оскарження.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем в позовній заяві не зазначено: поштового індексу позивача; ідентифікаційного коду відповідача; реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номеру і серію паспорта позивача; відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти позивача та відповідача.
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням в ньому поштового індексу позивача, ідентифікаційного коду відповідача, реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номеру і серію паспорта позивача, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти позивача та відповідача у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Проте, позивачем в позовній заяві не викладено обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги та не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини.
Таким чином, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням в ньому викладення обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно п. 11 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позовна заява не містить власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із власним письмовим підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, в позовній заяві позивач свою позицію обгрунтовує нормами Цивільного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, позивачу необхідно надати обгрунтування порушення його прав, свобод та інтересів діями поліції саме в адміністративному судочинстві.
Частинами 1-2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 94, 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області про визнання незаконними дії поліції, визнання протиправною та скасування повідомлення про підозру - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до канцелярії суду, а саме:
- надати до суду належним чином завірені копії документів, які додаються до позовної заяви;
- надати до суду документи на підтвердження його адміністративної процесуальної дієздатності;
- надати до суду оригінал документа про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн. за позовні вимоги немайнового характеру, сплаченого за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у Чечелівському районі м. Дніпра
Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253
Рахунок: 34316206084014 за кодом бюджетної класифікації доходів: 22030101
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області
МФО: 899998;
- надати до суду обгрунтування позовних вимог що стосуються предмету позову;
- надати до суду обгрунтування порушення його прав, свобод та інтересів діями поліції саме в адміністративному судочинстві;
- надати до суду адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням в ньому поштового індексу позивача, ідентифікаційного коду відповідача, реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номеру і серію паспорта позивача, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти позивача та відповідача; викладенням обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 2, ч. 8 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви не позбавляє права позивача повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Луніна