"27" серпня 2019 р. Справа №150/399/19
Провадження по справі №3/150/149/19
27 серпня 2019 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Суперсон С.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Чернівецького РС з питань пробації, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя смт АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, притягувався до адміністративної відповідальності 19.04.2019 за ст.. 183-1 КУпАП, накладено стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-2 КпАП України, -
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 19.06.2019 №2, відповідно до якого ОСОБА_1 не зявився на вдіпрацювання суспільно корисних робіт чим вчинив адміністратвине правопорушення, передбачене ст. 183-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, показав, що на відбування суспільно корисних робі з'являвся та на даний час ним відпрацьовано 56 годин з присуджених 120.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи, приходжу до висновку про наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 256 ч.1 КУпАП встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до примітки до ст.. 183-2 КУпАП під ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт у цій статті слід розуміти неприбуття порушника до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів з дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмова від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також поява на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
Протоколом про адміністративне правопорушення стверджується, що ОСОБА_1 не з'явився на відпрацювання суспільно корисних робіт. Втім, доданий до протоколу графік виходу ОСОБА_1 свідчить про зворотнє, а саме, що у встановлений термін останній прибув до Чернівецької селищної ради Вінницької області для відбуття призначеного йому рішенням суду покарання.
З огляду на наведене в судовому засіданні встановлено відсутність складу адміністративного правопорушення, що інкримінується ОСОБА_1 Чернівецьким РС з питань пробації та полягає у неприбутті порушника до місця виконання суспільно корисних робіт протягом двох днів з дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань.
Будь-яких інших даних, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому правопорушення матеріали справи не містять.
Враховуючи зазначені вище обґрунтування, аналізуючи докази по справі, суд прийшов до висновку, що вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-2 КУпАП не доведено, за таких обставин провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст.183-2 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст.183-2, 247, 280, 283, 284 КпАП України, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-2 КУпАП.
Дана постанова може бути оскаржена згідно статей 287-289 КпАП України протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ С.П. СУПЕРСОН