Рішення від 26.07.2019 по справі 540/1279/19

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/1279/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Собчук Є.В.,

за участю:

представника відповідача - Гордієнка К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Херсоні ради до Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2019 р.,

встановив:

Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Херсоні ради (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 21.02.2019 р. № 0031475113 про застосування штрафних санкцій у розмірі 3844,31 грн. та нарахування пені за несплату (неперерахування) єдиного внеску у розмірі 4027,09 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у березні 2016 року позивачем сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1296,99 грн., однак вказані грошові кошти перераховано на неналежний рахунок. Про помилку позивач дізнався у вересні 2018 року, у зв'язку з чим 19.09.2018 р. звернувся до органу ДФС із заявою про перенаправлення коштів між відповідними рахунками. Відповідачем кошти повернуто лише 11.12.2018 р., тобто через три місяці після подачі заяви. Враховуючи фактичну переплату єдиного внеску, яка обліковувалась у вересні 2018 року в розмірі 1059,03 грн., органом ДФС виставлено вимогу від 03.10.2018 р. № Ю-1200-17 про сплату боргу (недоїмки) на суму 237,96 грн. За результатами розгляду скарги рішенням ДФС Україні відкликано вимогу від 03.10.2018 р. № Ю-1200-17 так як відсутній предмет оскарження. Однак 21.02.2019 р. відповідачем прийнято рішення № 0031475113, яким застосовано штраф у розмірі 3844,31 грн. та нараховано пеню у розмірі 4027,09 грн. Вказане рішення оскаржено в адміністративному порядку, проте ДФС в Україні відмовило в задоволенні скарги, оскільки за даними інформаційної системи органів доходів і зборів, штрафи і пеня нараховувались на єдиний внесок за період березень 2016 року - грудень 2018 року, який сплачено з порушенням законодавства. Вважає рішення від 21.02.2019 р. № 0031475113 протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки невірне зазначення рахунку не призвело до ненадходження суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у визначений законом строк до бюджету; помилка самостійно виявлена позивачем та вжито заходи для її виправлення; списання коштів з рахунків позивача та зарахування їх на єдиний рахунок органу ДФС здійснено своєчасно, а тому обов'язок щодо сплати внеску вважається виконаним.

Ухвалою від 02.07.2019 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 26.07.2019 р. на 09:00 год.

17.07.2019 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що узгоджені суми єдиного внеску у 2016 - 2018 роках позивачем сплачено з порушенням законодавчо встановленого строку, у зв'язку з чим ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" прийнято рішення від 21.02.2019 р. № 0031475113 про застосування штрафних санкцій за несплату (неперерахування) єдиного внеску у розмірі 3844,31 грн. та пені за період з 21.05.2016 р. по 11.12.2018 р. у розмірі 4027,09 грн. Пільги щодо незастосування штрафних санкцій у разі сплати єдиного внеску на невідповідні рахунки чинним законодавством не передбачено.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового засідання.

Приписами ч.1 ст.205 КАС України передбачено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки у судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки (п.1 ч.3 ст.205 КАС України).

Представник відповідача в судовому засідання заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві, та наполягав на розгляді справи в судовому засіданні.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 10.03.2016 р. Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м.Херсоні ради за березень 2016 року за батьків-вихователів сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 22 % в сумі 1296,99 грн.

Головним управлінням ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі 15.08.2018 р. сформовано вимогу № Ю-1200-17 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на суму 1353,87 грн.

17.09.2018 р. Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м.Херсоні ради до Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області подано заяву про зарахування помилково сплачених коштів в розмірі 1296,99 грн. на рахунок № 37194203012103, код платежу 101.

21.09.2018 р. позивач звернувся до начальника ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі зі скаргою щодо скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 15.08.2018 р. № Ю-1200-17.

Рішенням начальника ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі від 26.09.2018 р. № 9249/9/21-22-10-01-06 скаргу залишено без розгляду, оскільки скарга на вимогу ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі подається до ДФС України.

03.10.2018 р. відповідачем сформовано вимогу № Ю-1200-17 щодо сплати недоїмки по єдиному внеску в сумі 237,96 грн. Позивач отримав вимогу 20.12.2018 р. та 22.12.2018 р. оскаржив її до ДФС України.

06.12.2018 р. Херсонською ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області складено висновок про перерахування помилково сплачених коштів в розмірі 1296,99 грн. на рахунок НОМЕР_1 , відкритий Херсонською ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, ЄДРПОУ 39473382, ГУ ДКСУ у Херсонській області, код банку 852010.

Відповідно до листа ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі від 25.01.2019 р. № 1752/5/99-99-11-05-02-25 вимога про сплату боргу (недоїмки) від 03.10.2018 р. № Ю-1200-17 вважається відкликаною, оскільки 11.10.2018 р. сума боргу самостійно сплачена платником.

04.03.2019 р. Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м.Херсоні ради отримало рішення відповідача від 21.02.2019 р. № 0031475113 про застосування штрафних санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в розмірі 3844,31 грн. та нарахування пені за період з 21.05.2016 р. по 11.12.2018 р. в розмірі 4027,09 грн.

06.03.2019 р. позивач звернувся зі скаргою до ДФС України щодо скасування рішення від 21.02.2019 р. № 0031475113.

Згідно з рішенням ДФС України від 08.04.2019 р. № 7485/5/99-99-11-05-02-25 скаргу залишено без задоволення.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом за захистом порушених прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464-VI).

Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно ч.2 ст.8 та ст.12 Закону № 2464-VI єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Нормами п.6 ч.1 ст.1 Закону № 2464-VI визначено, що недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Як вбачається з повідомлення від 17.03.2011 р. Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м.Херсоні ради перебуває на обліку як платник єдиного внеску.

Згідно ч.2 ст.9 Закону № 2464-VI обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Приписами ч.3 ст.9 Закону № 2464-VI передбачено, що обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

За приписами абз.3 ч.6 ст.9 Закону № 2464-VI розрахункове обслуговування органу доходів і зборів здійснюється відповідно до умов договорів між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, і власниками рахунків.

Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку (ч.7 ст.9 Закону № 2464-VI).

Положеннями ч.ч.10, 11 Закону № 2464-VІ передбачено, що днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі; 3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Частиною 6 статті 25 Закону № 2464-VІ визначено, що за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів визначає Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі - Інструкція).

Згідно п.2 розділу VI Інструкції у разі виявлення органом доходів і зборів своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий орган доходів і зборів обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції в порядку і розмірах, визначених розділом VІІ цієї Інструкції.

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, встановлені Законом, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Нормами пп.2 п.2 розділу VII Інструкції № 449 визначено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону України № 2464-VI до платників, визначених підпунктами 1 - 4 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції у таких розмірах: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.

При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди.

Як вбачається з платіжного доручення від 10.03.2016 р. № 325 позивачем сплачено єдиний внесок у розмірі 22 % за батьків-вихователів Крюковських за березень 2016 року в сумі 1296,99 грн. Вказані кошти перераховано на рахунок НОМЕР_2 та списані з рахунку платника 11.03.2016 р., про що свідчить відповідна відмітка ГУ ДКСУ у Херсонській області.

17.09.2018 р. Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м.Херсоні ради звернулось до Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області із заявою щодо зарахування помилково сплачених коштів на інший рахунок, а саме НОМЕР_1 .

Перерахування коштів на належний рахунок здійснено відповідачем лише 06.12.2018 р., про що свідчить відповідний висновок.

Відповідачем на вимогу суду надано витяг з інтегрованої картки платника єдиного внеску за період з 31.12.2015 р. по 30.06.2019 р., з якого вбачається, що станом на 21.03.2016 р. (строк сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2016 року) за Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м.Херсоні ради рахується переплата у розмірі 421,05 грн. В результаті перерахування сплаченої суми єдиного внеску у розмірі 1296,99 грн. на неналежний рахунок, контролюючий орган прийшов до висновку про його несплату, у зв'язку з чим в картці позивача утворилась недоїмка у розмірі 875,94 грн. В подальшому сплачені Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м.Херсоні ради кошти на підставі ч.6 ст.25 Закону № 2464-VІ зараховувались в рахунок недоїмки, та відповідно порушувались строки сплати поточних платежів з єдиного внеску.

Згідно ч.ч.4, 5 ст.45 Бюджетного кодексу України податки і збори та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (за винятком установ України, які функціонують за кордоном). Податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Таким чином, враховуючи положення п.2 ч.10 ст.9 Закону № 2464, суд приходить до висновку, що позивачем своєчасно сплачено суми зобов'язань по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а відтак твердження відповідача щодо порушення термінів сплати єдиного внеску за період березень-грудень 2016 року, січень-листопад 2017 року, квітень-липень, вересень, жовтень 2018 року є безпідставними.

Крім того, як слідує з відзиву, відповідачем 23.05.2016 р. в обліковій картці позивача поновлено штрафну санкцію по рішенню про застосування штрафних санкцій за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 20.11.2015 р. № 0013441702 у розмірі 4108,31 грн. та нарахування пені у розмірі 548,96 грн. У зв'язку з цим, поточні платежі Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Херсоні ради зі сплати єдиного внеску відповідач погашав суми штрафу та пені, визначені цим рішенням, та, відповідно нараховував пеню та штраф за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

В той же час позивачем рішення від 20.11.2015 р. № 0013441702 про застосування штрафних санкцій у розмірі 4108,31 грн. та нарахування пені у розмірі 548,96 грн. було оскаржено до суду 21.11.2017 р. Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 10.01.2018 р. (справа № 821/1772/17), яке залишено без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 19.06.2018 р., визнано протиправним та скасовано рішення від 20.11.2015 р. № 0013441702 про застосування штрафних санкцій в сумі 4108,31 грн. та нарахування пені у сумі 548,96 грн.

Тобто, ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі оскаржуваним рішенням, окрім іншого, застосовано штрафні санкції та нараховано пеню за сплату єдиного внеску по рішенню, яке скасовано в судовому порядку і про яке було відомо відповідачу на день винесення рішення від 21.02.2019 р. № 0031475113.

З наданих позивачем доказів слідує, що за січень 2016 року нараховано єдиного внеску 1321,85 грн., який сплачено платіжним дорученням від 18.01.2016 р. № 7 у сумі 1561,82 грн.; за лютий 2016 року нараховано єдиного внеску 1296,99 грн., який сплачено платіжним дорученням від 09.02.2016 р. № 112 у сумі 1296,99 грн.; за березень 2016 року нараховано єдиного внеску 1296,99 грн., який сплачено платіжним дорученням від 10.03.2016 р. № 325 у сумі 1296,99 грн.; за квітень 2016 року нараховано єдиного внеску 1296,99 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.04.2016 р. № 538 у сумі 1296,99 грн.; за травень 2016 року нараховано єдиного внеску 1364,74 грн., який сплачено платіжним дорученням від 11.05.2016 р. № 650 у сумі 1364,74 грн.; за червень 2016 року нараховано єдиного внеску 1364,74 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.06.2016 р. № 867 у сумі 1364,74 грн.; за липень 2016 року нараховано єдиного внеску 1141,44 грн., який сплачено платіжним дорученням від 12.07.2016 р. № 972 у сумі 1141,44 грн.; за серпень 2016 року нараховано єдиного внеску 1588,04 грн., який сплачено платіжним дорученням від 09.08.2016 р. № 1115 у сумі 1588,04 грн.; за вересень 2016 року нараховано єдиного внеску 1141,44 грн., який сплачено платіжним дорученням від 07.09.2016 р. № 1246 у сумі 1141,44 грн.; за жовтень 2016 року нараховано єдиного внеску 257,52 грн., який сплачено платіжним дорученням від 10.10.2016 р. № 1500 у сумі 257,52 грн.; за листопад 2016 року нараховано єдиного внеску 478,50 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.11.2016 р. № 1597 у сумі 478,50 грн.; за грудень 2016 року нараховано єдиного внеску 528 грн., який сплачено платіжним дорученням від 13.12.2016 р. № 1875 у сумі 528 грн.; за січень 2017 року нараховано єдиного внеску 528 грн., який сплачено платіжним дорученням від 12.01.2017 р. № 2 у сумі 528 грн.; за лютий 2017 року нараховано єдиного внеску 880 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.02.2017 р. № 184 у сумі 528 грн.; за березень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 09.03.2017 р. № 379 у сумі 1056 грн.; за квітень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 10.04.2017 р. № 688 у сумі 704 грн.; за травень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 11.05.2017 р. № 804 у сумі 704 грн.; за червень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.06.2017 р. № 893 у сумі 704 грн.; за липень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 07.07.2017 р. № 993 у сумі 704 грн.; за серпень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.08.2017 р. № 1064 у сумі 704 грн.; за вересень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.09.2017 р. № 1147 у сумі 704 грн.; за жовтень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 10.10.2017 р. № 1363 у сумі 704 грн.; за листопад 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 09.11.2017 р. № 1592 у сумі 704 грн.; за грудень 2017 року нараховано єдиного внеску 704 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.12.2017 р. № 1841 у сумі 704 грн.; за січень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 17.01.2018 р. № 6 у сумі 819,06 грн.; за лютий 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.02.2018 р. № 113 у сумі 819,06 грн.; за березень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 12.03.2018 р. № 677 у сумі 819,06 грн.; за квітень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 11.04.2018 р. № 906 у сумі 819,06 грн.; за травень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 10.05.2018 р. № 1134 у сумі 819,06 грн.; за червень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.06.2018 р. № 1354 у сумі 819,06 грн.; за липень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 11.07.2018 р. № 1458 у сумі 819,06 грн.; за серпень 2018 року нараховано єдиного внеску -296,85 грн., який сплачено платіжним дорученням від 09.08.2018 р. № 1576 у сумі 819,06 грн.; за вересень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 12.09.2018 р. № 1774 у сумі 819,06 грн.; за жовтень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 09.10.2018 р. № 1994 у сумі 819,06 грн.; за листопад 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 08.11.2018 р. № 2289 у сумі 819,06 грн.; за грудень 2018 року нараховано єдиного внеску 819,06 грн., який сплачено платіжним дорученням від 10.12.2018 р. № 2447 у сумі 819,06 грн.

З огляду на наведене, за наявності у платника доказів, що підтверджують виконання усіх передбачених законодавством умов для визнання його добросовісним платником, обов'язок зі сплати відповідної суми зобов'язання слід визнати виконаним незалежно від фактичного зарахування платежу до бюджетної системи України, а тому відсутні підстави для накладення штрафу та нарахування пені на Управління праці та соціального захисту Дніпровської районної у місті Херсоні ради.

Згідно ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідачем не надано належних доказів на підтвердження правомірності прийнятого рішення від 21.02.2019 р. № 0031475113, а тому позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської у місті Херсоні ради підлягають задоволенню.

Приписами ч.1 ст.139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, то сплачений позивачем судовий збір у сумі 1921 грн. підлягає стягненню з ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м.Севастополі за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Позов Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Херсоні ради (73036, м.Херсон, вул.Перекопська, 166, код ЄДРПОУ 37542181) до Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73026, м.Херсон, просп.Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 39394259) про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2019 р. задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73026, м.Херсон, просп.Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 39394259) від 21.02.2019 р. № 0031475113 про застосування до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Херсоні ради (73036, м.Херсон, вул.Перекопська, 166, код ЄДРПОУ 37542181) штрафних санкцій в розмірі 3844,31 грн. та нарахування пені в розмірі 4027,09 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73026, м.Херсон, просп.Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 39394259) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Херсоні ради (73036, м.Херсон, вул.Перекопська, 166, код ЄДРПОУ 37542181) судовий збір у розмірі 1921 (одна тисяча дев'ятсон двадцять одна) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 29 липня 2019 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 111060000