Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
24 липня 2019 р. № 520/5175/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (61145, м.Харків, вул. Космічна, 21,8-9 пов., код ЄДРПОУ 39792822) про визнання дій незаконними, -
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, в якому просить суд визнати порушення Головним управлінням Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Харківській області встановленого ч.1 ст.20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строку надання відповіді на запити ОСОБА_1 №10, №11 від 30.11.2018р щодо надання публічної інформації - протиправним.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 30.11.2018 року позивач звернувся до начальника Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Харківській області з запитом № 10,11 від 30.11.2018 року щодо надання публічної інформації. Відповідачем складено письмову відповідь від 06.12.2018 року за № ПІ-385/0-334/0/63-18, проте направлено на адресу позивача лише 13.12.2018 року, тобто з порушенням терміну на надання відповіді. передбаченого Законом України "Про доступ до публічної інформації". Вважаючи дії суб'єкта владних повноважень незаконними, позивач оскаржив їх до суду.
Через канцелярію суду відповідачем надано відзив на адміністративний позов, у якому представник не погодився з позовними вимогами, просив відмовити у задоволенні позову, зазначив, що управлінням надано відповідь позивачу 06.12.2018 року за № ПІ-385/0-334/0/63-18, в строк передбачений Законом України "Про доступ до публічної інформації", у зв'язку з тим, що 01.12.2018 та 02.12.2018 були вихідними днями.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку..
Судом встановлено, що ОСОБА_1 30.11.2018 р. звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області з запитами № 10,11 на публічну інформацію.
Листом від 06.12.2018 р. за № ПІ-385/0-334/0/63-18 "Про надання інформації" надано відповідь позивачу та направлено її на адресу позивача.
По суті спірних правовідносин суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або межах повноважень та інший спосіб - на свій вибір.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
За змістом ст. 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.
Суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є:
1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;
2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону;
3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації (ст. 12 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Статтею 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено розпорядників інформації для цілей цього Закону та ст. 14 визначені обов'язки розпорядників інформації.
Згідно ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
Як вбачається із доданих до позовної заяви матеріалів позивач до Головного управління звернувся 30.11.2018 р. із запитом на публічну інформацію.
Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області надано відповідь 06.12.2018 року.
З урахуванням того, що 01 та 02 грудня 2018 р. є вихідними днями, а Законом України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що відповідь на запит на інформацію надається не пізніше п'яти саме робочих днів, відповідачем відповідь надана у строк визначений законодавством.
Відносно посилання позивача на те, що направлено лист Головним управлінням лише 13.12.2018, про що свідчить відбиток штемпелю, який міститься на поштовому конверті, суд вважає , що даний доказ не є належним та допустимим, оскільки будь-яких доказів, що відповідь на запити на публічну інформацію ОСОБА_1 № 10,11 від 30.11.2018 р. знаходилась безпосередньо саме у цьому конверті копія якого додана до позовної заяви, позивачем не надано.
Згідно з журналом обліку відправленої кореспонденції лист Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 06.12.2018 року № ПІ-385/0-334/0/63-18 зареєстрований для відправлення 06.12.2018 року.
Крім того, суд приймає до увагу, що вказаним листом позивачу надана відповідь на запит на інформацію в запитуваному обсязі.
З огляду на вказане вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтовані та задоволенню не підлягають.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 257-263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (61145, м.Харків, вул. Космічна, 21,8-9 пов., код ЄДРПОУ 39792822) про визнання дій незаконними - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Рубан В.В.