Рішення від 22.07.2019 по справі 420/1489/19

Справа № 420/1489/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2019 року м. Одеса

У залі судових засідань №6

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Баланюк Т.С.

За участю представників сторін:

Від позивача: адвокат Іщенко О.В. (Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №1139 від 03.03.2003р., Угода про надання правової допомоги від 21.02.2019р. №3, Ордер серії ОД №396192 від 13.03.2019р.).

Від відповідача: представник Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області до суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно.

Відповідач: представник Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області Хасаєва Тимура Хасановича до суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області Хасаєва Тимура Хасановича, Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправними та скасування Розпорядження від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, Рішення від 20.02.2019р. щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, визнання незаконним звільнення з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, поновлення на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому, з урахуванням уточнень (від 10.06.2019р. вхід.№ЕП/4270/19), просить суд визнати протиправним та скасувати Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; визнати протиправним та скасувати Рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. про затвердження розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; визнати незаконним звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради; поновити ОСОБА_1 на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради; стягнути з Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що визначені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Кодексом законів про працю України, підстави для звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, та служби в органах місцевого самоврядування, відсутні. Також, позивач зазначає, що з урахуванням положень чинного законодавства України стосовно особи, затвердженої відповідною місцевою радою на посаді заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, проводиться спеціальна перевірка в порядку, встановленому антикорупційним законодавством. Так, ОСОБА_1 затверджено Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області на посаді заступника Таїровського селищного голови 29 грудня 2018року, у зв'язку з чим, у межах визначеного Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171, строку, з урахуванням Новорічних свят, ОСОБА_1 04.01.2019 р. подала до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області письмову згоду на проведення спеціальної перевірки та інші документи, котрі передбачено п.8 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171, а саме: автобіографію; копію паспорта громадянина України; копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені (диплому про вищу освіту та диплому кандидата технічних наук); медичну довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою МОЗ. щодо перебування на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров'я; заяву, передбачену частиною першою статті 6 Закону України «Про очищення влади». Таким чином, на думку позивача, єдиною підставою для звільнення ОСОБА_1 у зв'язку з проведенням стосовно неї спеціальної перевірки могло бути встановлення, за результатами її проведення обставин, які є підставою для відмови у затвердженні на посаді. Однак, позивача звільнено з посади до встановлення результатів проведення спеціальної перевірки. Крім того, ОСОБА_1 не ознайомлено ані з інформацією про результати спеціальної перевірки, отриманою від державних органів у відповідь на запити, ані з довідкою про результати спеціальної перевірки. Таким чином, на думку позивача, на момент прийняття оскаржуваного Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ” результатів спеціальної перевірки стосовно ОСОБА_1 , не встановлено, та відповідної довідки не складено.

Відповідачі - Таїровська селищна рада Овідіопольського району Одеської області, та Таїровський селищний голова Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 з позовними вимогами не погоджуються, та вважають їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на адміністративний позов (від 28.05.2019р. вхід.№19158/19), наголошуючи, зокрема, що на виконання вимог Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171 Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області направлено запити, а саме до: Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області; Міністерства внутрішніх справ України; Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Одеській області; Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; Національного агентства з питань запобігання корупції; Управління освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації; Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації; Управління Служби безпеки України в Одеської області; Одеського обласний військовий комісаріат. Отримавши від зазначених установ відповіді складено довідку згідно з якою встановлено, що ОСОБА_1 не пройдено відповідну спеціальну перевірку. Зазначене, на думку відповідачів, підтверджується Листом Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Одеській області №08.4-320/101удр/08.4-06 від 21.01.2019року, Листом Національного агентства з питань запобігання корупції №43-02/5423/19 від 28.01.2019року.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 14.03.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду, та відкрито загальне позовне провадження у справі №420/1489/19 за позовом ОСОБА_1 до Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області Хасаєва Тимура Хасановича, Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправними та скасування Розпоряджень від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, Рішення від 20.02.2019р. щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, визнання незаконними звільнення, та припинення публічної служби, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Ухвалою суду від 13.06.2019р., з урахуванням приписів ч.7 ст.181 КАС України, закінчено підготовче судове засідання, та розпочато розгляд справи по суті.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, у зв'язку з не проходження спеціальної перевірки, та з урахуванням вимог ст.58 Закону України «Про запобігання корупції», Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171, Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 винесено Розпорядження від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, згідно пункту 1 котрого ОСОБА_1 звільнено з посади заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

З матеріалів справи також вбачається, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» 20.02.2019р. Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області прийнято Рішення №40-VII «Про затвердження розпоряджень селищного голови», яким, серед іншого, затверджено Розпорядження селищного голови №4-ОС від 20.02.2019р. “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”.

Не погодившись із Розпорядженням Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області Хасаєва Тимура Хасановича від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, Рішенням Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. «Про затвердження розпоряджень селищного голови» в частині щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, позивач - ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду із даною позовною заявою.

Так, на думку суду, уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; визнання протиправним та скасування Рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. про затвердження розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; визнання незаконним звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради; поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради; стягнення з Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, підлягають частковому задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявною у матеріалах справи належним чином засвідченої копії Трудової книжки серії НОМЕР_1 від 24.08.1981р., на підставі Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 27.12.2018р. №16-ОС, ОСОБА_1 призначено виконуючим обов'язки заступника селищного голови. Рішенням Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 29.12.2018р. №10-VII ОСОБА_1 затверджено заступником Таїровського селищного голови. 29.12.2018р. ОСОБА_1 прийнято присягу посадової особи місцевого самоврядування.

Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування врегульовано Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 7 червня 2001року №2493-III (зі змінами та доповненнями), котрий визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.ст.1, 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом. Посадовою особою в органах місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Статтею 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», цим та іншими законами України.

Відповідно до абзацу 3 статті 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування, у тому числі, є виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою.

Згідно з абз.4 ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради здійснюється шляхом затвердження відповідною радою.

Отже, з урахуванням наведеного, судом встановлено, що ОСОБА_1 є особою, котру обрано на виборну посаду - заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради.

Правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень визначено Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014року №1700-VII (зі змінами та доповненнями), згідно з ч.1 ст.56 якого стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством, проводиться спеціальна перевірка, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто.

Відповідно до абзацу 1 пункту 6 Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.06.2016р. №2 посади заступників сільських, селищних голів віднесено до посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків в органах місцевого самоврядування.

Процедуру проведення спеціальної перевірки встановлено Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171 (зі змінами та доповненнями), згідно з п.3 якого організація проведення спеціальної перевірки покладається на керівника (заступника керівника) державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування або їх апарату, на зайняття посади в якому претендує особа, крім випадків, передбачених цим Порядком.

Пунктом 21 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171 передбачено, що спеціальна перевірка стосовно претендентів на посади в органах місцевого самоврядування, призначення (обрання) чи затвердження на які здійснюється місцевою радою, проводиться відповідно до цього Порядку після їх призначення (обрання) чи затвердження на відповідні посади.

Відповідно до ч.2 ст.57 Закону України «Про запобігання корупції» для проведення спеціальної перевірки особа, яка претендує на зайняття посади, подає до відповідного органу: 1) письмову згоду на проведення спеціальної перевірки; 2) автобіографію; 3) копію паспорта громадянина України; 4) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені; 5) медичну довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров'я України щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров'я; 6) копію військового квитка або посвідчення особи військовослужбовця (для військовослужбовців або військовозобов'язаних); 7) довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності).

Особа, яка претендує на зайняття посади, також подає до Національного агентства в порядку, визначеному частиною першою статті 45 цього Закону, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Особи, зазначені в абзаці сьомому частини першої статті 56 цього Закону, подають передбачені цією частиною статті документи для проведення спеціальної перевірки протягом трьох робочих днів з дня відповідного обрання або затвердження.

Пунктом 21 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171 передбачено, що спеціальна перевірка стосовно претендентів на посади в органах місцевого самоврядування, призначення (обрання) чи затвердження на які здійснюється місцевою радою, проводиться відповідно до цього Порядку після їх призначення (обрання) чи затвердження на відповідні посади. Для проведення спеціальної перевірки такі особи протягом трьох робочих днів з дня призначення (обрання) чи затвердження подають до органу місцевого самоврядування документи, зазначені у пункті 8 цього Порядку.

Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 надано до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області Згоду від 03.01.2019р. на проведення спеціальної перевірки відомостей щодо неї, у тому числі відомостей, поданих особисто, до якої додано визначені в п.8 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171, документи, а саме автобіографію; копію паспорта громадянина України; копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені (диплому про вищу освіту та диплому кандидата технічних наук); медичну довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою МОЗ України щодо перебування на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров'я; заяву, передбачену частиною першою статті 6 Закону України «Про очищення влади».

Відповідно до п.10 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171 не пізніше наступного дня після одержання письмової згоди претендента на посаду на проведення спеціальної перевірки орган, на посаду в якому претендує особа, надсилає до відповідних державних органів, до компетенції яких належить питання проведення спеціальної перевірки, зазначених у пункті 9 цього Порядку, або до їх територіальних органів (за наявності) запит про перевірку відомостей щодо претендента на посаду за формою згідно з додатком 2.

З урахуванням чого, Таїровською селищною радою Овідіопольського району Одеської області направлено до відповідних державних органів, до компетенції яких належить питання проведення спеціальної перевірки, запити про перевірку відомостей щодо претендента на посаду від 08.01.2019р. №24, №26, №27, №28, №30, №31, №33, №37, а саме до наступних установ: Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області; Міністерства внутрішніх справ України; Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Одеській області; Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; Національного агентства з питань запобігання корупції; Управління освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації; Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації; Управління Служби безпеки України в Одеської області; Одеського обласний військовий комісаріат.

За результатами розгляду запиту Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 08.01.2019р. №31 щодо перевірки відомостей, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», стосовно ОСОБА_1 , яка претендує на зайняття посади заступника Таїровського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів, Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Одеській області на адресу Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області надіслано Лист від 22.01.2019р. №3-254/19-вих, яким адресата повідомлено, що станом на 08.01.2019року за інформаційно-пошуковими реквізитами « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , с.Долженки» обвинувальні вироки суду, які набрали законної сили, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження - с.Долженки, Доманівського району, Миколаївської області, в Єдиному державному реєстрі судових рішень, відсутні.

Відповідно до Листа Управління Служби безпеки України в Одеської області від 17.01.2019р. №65/11-456, надісланого на адресу Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, ОСОБА_1 на військовому обліку не перебуває.

Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації на адресу Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області надіслано Лист від 17.01.2019р. №123/02/52-05, яким запит Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 08.01.2019р. №28 щодо проведення спеціальної перевірки документів про освіту ОСОБА_1 , залишено без розгляду, з огляду на порушення органом місцевого самоврядування п.10 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171, відповідно до якого не пізніше наступного дня після одержання письмової згоди претендента на посаду на проведення спеціальної перевірки орган, на посаду в якому претендує особа, надсилає до відповідних державних органів, до компетенції яких належить питання проведення спеціальної перевірки, зазначених у пункті 9 цього Порядку, або до їх територіальних органів (за наявності) запит про перевірку відомостей щодо претендента на посаду за формою згідно з додатком 2.

Відповідно до наявної у матеріалах справи Інформації Департаменту інформаційно-аналітичної підтримки Національної поліції України, наданої за наслідками розгляду запиту Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про перевірку відомостей ОСОБА_1 , станом на 01.02.2019р. за автоматизованими обліками МВС та НПУ, громадянка ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності, у тому числі за корупційні правопорушення, не притягувалась та засудженою не значиться.

З матеріалів справи також вбачається, що 28.01.2019р. Національним агентством з питань запобігання корупції на адресу Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області надіслано Лист «Інформація про результати спеціальної перевірки ОСОБА_1 » №43-02/5423/19, до якого додано Відмову у проведенні спеціальної перевірки щодо достовірності відомостей, зазначених особою у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, якою запит щодо проведення перевірки відомостей стосовно ОСОБА_1 залишено без розгляду, оскільки станом на 28.01.2019р. в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відсутня декларація ОСОБА_1 , як кандидата на посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Таїровської селищної ради за 2018рік.

Відповідно до Листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.01.2019р. №18/04/1957 «Інформація про результати спеціальної перевірки передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» за наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими депозитарними установами відповідно до Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.06.2013р. №992, станом на 31.12.2017р. ОСОБА_1 серед власників, які володіють пакетами акцій (10 відсотків і більше статутного капіталу) приватних акціонерних товариств та власників пакетів акцій (5 відсотків і більше статутного капіталу) публічних акціонерних товариств емітентів, відсутні.

Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області на адресу Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області надіслано Лист «Про залишення без розгляду спеціальної перевірки» від 21.01.2019р. №08.4-320/101удр/08.4-06, яким запит про перевірку відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття посади, яка передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком, залишено без розгляду, з огляду на те, що запит про проведення перевірки складено з порушенням строку визначеного п.10 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171. Крім того, запит на проведення спеціальної перевірки щодо ОСОБА_1 містить не передбачену формою Запиту інформацію, зокрема, щодо посади, на зайняття якої претендує особа, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків. Також, інформація, котра вказана у запиті та формі згоди не відповідає відомостям, зазначеним у копії паспорта ОСОБА_1 . Копія автобіографії ОСОБА_1 надана у друкованому вигляді, а також відсутня щодо притягнення членів сім'ї чи найближчих родичів до кримінальної відповідальності, дата її написання. Копія згоди ОСОБА_1 на проведення спеціальної перевірки, паспорта та автобіографії не засвідчено в установленому порядку.

Відповідно до п.14 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171 орган, на посаду в якому претендує особа, або Нацдержслужба відповідно до абзацу четвертого пункту 3 цього Порядку на підставі одержаної інформації готує довідку про результати спеціальної перевірки за формою згідно з додатком 3.

Так, судом встановлено, що Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області Хасаєвим Тимуром Хасановичем складено Довідку про результати спеціальної перевірки щодо ОСОБА_1 , яка претендує на зайняття посади заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Таїровської селищної ради, котра, при цьому, не містить відповідної дати її складення.

Також, на відповідну пропозицію суду повноважним представником Таїровської селищної ради, на виконання вимог ч.2 ст.77 КАС України, не надано належні докази на підтвердження ознайомлення ОСОБА_1 з Довідкою про результати спеціальної перевірки щодо ОСОБА_1 , яка претендує на зайняття посади заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Таїровської селищної ради.

Згідно зі ст.58 Закону України «Про запобігання корупції» повноваження особи, зазначеної в абзаці восьмому частини першої статті 56 цього Закону, достроково припиняються без припинення повноважень депутата ради, а відповідна особа звільняється з відповідної посади без прийняття рішення відповідної ради у випадку, якщо вона не пройшла спеціальну перевірку або не надала у встановлений цим Законом строк згоди на проведення спеціальної перевірки.

Особи, щодо яких проведена спеціальна перевірка, мають право на ознайомлення з довідкою про результати спеціальної перевірки та в разі незгоди з результатами перевірки можуть подати відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування свої зауваження у письмовій формі. Ці зауваження підлягають розгляду у семиденний строк з дня їх надходження.

Відповідно до п.21 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171 спеціальна перевірка стосовно претендентів на посади в органах місцевого самоврядування, призначення (обрання) чи затвердження на які здійснюється місцевою радою, проводиться відповідно до цього Порядку після їх призначення (обрання) чи затвердження на відповідні посади.

Для проведення спеціальної перевірки такі особи протягом трьох робочих днів з дня призначення (обрання) чи затвердження подають до органу місцевого самоврядування документи, зазначені у пункті 8 цього Порядку.

У разі ненадання такою особою у встановлений строк згоди на проведення спеціальної перевірки або встановлення за результатами її проведення обставин, які є підставою для відмови у призначенні (обранні) чи затвердженні на посаду, її повноваження за відповідною посадою достроково припиняються без припинення повноважень депутата ради. Така особа звільняється з посади без прийняття рішення відповідною радою.

Отже, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що посадова особа місцевого самоврядування, яка призначається, обирається чи затверджується на посаду місцевою радою, зокрема, на посаду заступника селищного голови, може бути звільнена з посади у зв'язку з проведенням спеціальної перевірки лише за наявності двох підстав, зокрема, у зв'язку з ненаданням у встановлений законом строк згоди на проведення спеціальної перевірки, та встановлення за результатами спеціальної перевірки обставин, які є підставою для відмови у призначенні (обранні) чи затвердженні на посаду.

Між тим, беручи до уваги вищевикладене, судом з'ясовано, що окреслені приписами ст.58 Закону України «Про запобігання корупції», та абз.3 п.21 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р. №171, підстави для звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, в межах розгляду даної справи, були відсутні.

Судом також відхиляються, та не приймаються до уваги, як на підставу для звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, посилання відповідачів на Лист Головного територіального управління юстиції в Одеській області «Про залишення без розгляду спеціальної перевірки» від 21.01.2019р. №08.4-320/101удр/08.4-06, а також Лист Національного агентства з питань запобігання корупції «Інформація про результати спеціальної перевірки ОСОБА_1 » №43-02/5423/19 від 28.01.2019р., оскільки визначених положеннями чинного законодавства підстав для звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, означені документи не містять.

Окрім того, судом з'ясовано, що на виконання вимог ст.56 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 03.01.2019р. (у триденний строк з моменту затвердження на посаді), подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік - 2017рік. У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 затверджено на посаді 29.12.2018року, декларантом, протягом встановленого законом семи денного строку - 10.01.2019р., подано уточнену декларацію за 2017рік, а 09.02.2019р. - щорічну декларацію за 2018рік.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку що звільнення позивача - ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради органом місцевого самоврядування проведено з порушенням відповідних законодавчих вимог, а тому спірні Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, а також Рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. «Про затвердження розпоряджень селищного голови» в частині щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, є протиправними, та підлягають скасуванню.

Відповідно до ч.1 ст.235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв'язку з повідомленням про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, та враховуючи встановлення судом протиправності винесення оскаржуваних Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, та Рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. «Про затвердження розпоряджень селищного голови» в частині щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, суд дійшов висновку щодо необхідності поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради.

Відповідно до ч.2 ст.235 Кодексу законів про працю України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Так, відповідно до наявної у матеріалах справи Довідки Таїровської селищної ради ОСОБА_1 працювала в Таїровській селищній раді на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради з 27.12.2018р. по 20.02.2019р., та отримала заробітну плату в загальному розмірі 47845,98грн., з яких 3900,71грн. - грудень 2018р., 25850,16грн. - січень 2019р., 18095,11грн. - лютий 2019р.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995року №100 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати, відповідно до пункту 2 якого середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.

За приписами абзацу 3 пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати у тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.

В пункті 6 Постанови «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24 грудня 1999року №13 Пленум Верховного Суду України зазначив, що задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата прибуткового податку з громадян є відповідно обов'язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов'язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.

Отже, розрахунок грошового забезпечення на час вимушеного прогулу судом здійснено наступним чином: позивач - ОСОБА_1 звільнена з посади 20.02.2019р. Останній день роботи є днем звільнення. Період вимушеного прогулу складає 94 робочих дні, зокрема, у період з 20.02.2019р. по 10.07.2019р. (дата ухвалення судом рішення). Два попередні місяці, що передують звільненню - грудень 2018р.-січень 2019року. Кількість робочих днів - 41 (20+21). Грошове забезпечення: 3900,71грн. (грудень 2018р.) + 25850,16грн. (січень 2019р.) = 29750,16грн. : 41 день = 725,61грн./день х 94 дні вимушеного прогулу = 68207,34грн.

Таким чином, беручи до уваги наведене, а також те, що позовні вимоги позивача - ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; визнання протиправним та скасування Рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. «Про затвердження розпоряджень селищного голови» в частині щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути з Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 20.02.2019р. по день поновлення на посаді у загальному розмірі 68207,34грн.

Що стосується позовної вимоги про визнання незаконним звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Абзацом 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003року №3-рп/2003 визначено, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому, під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

З наведеного слідує, що метою адміністративного судочинства є захист прав, свобод та охоронюваних законом інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (органів місцевого самоврядування), а тому вирішуючи спір по суті необхідно встановити наявність порушених прав, свобод чи охоронюваних законом інтересів позивача, а також визначити чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені приписами чинного законодавства, чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача.

При цьому, невідповідність обраного позивачем способу захисту прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, способам, котрі визначено приписами чинного законодавства, може бути підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові.

Отже, з урахуванням наведеного, суд дійшов висновку щодо безпідставності, та необґрунтованості позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання незаконним звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради.

Таким чином, беручи до уваги наведене, судом встановлено, що уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; визнання протиправним та скасування Рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. про затвердження розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”; визнання незаконним звільнення ОСОБА_1 з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради; поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради; стягнення з Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, підлягають частковому задоволенню.

Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 до Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 , Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправними та скасування Розпорядження від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, Рішення від 20.02.2019р. щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, визнання незаконним звільнення з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, поновлення на посаді на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, підлягають задоволенню частково, з вищенаведених підстав.

Керуючись ст.ст.72-77, 139, ст.ст.241-246, 250, 255, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) до Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (65496, Одеська область, Овідіопольський район, смт.Таїрове, вул.40-річчя Перемоги,25, код ЄДРПОУ 05582159) про визнання протиправними та скасування Розпорядження від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, Рішення від 20.02.2019р. щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”, визнання незаконним звільнення з посади заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, поновлення на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”.

3. Визнати протиправним та скасувати Рішення Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області №40-VII від 20.02.2019р. «Про затвердження розпоряджень селищного голови» в частині щодо затвердження Розпорядження Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області від 20.02.2019р. №4-ОС “Про звільнення заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 ”.

4. Поновити ОСОБА_1 на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради з 20.02.2019р.

5. Стягнути з Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 20.02.2019р. по день поновлення на посаді у загальному розмірі 68207(шістдесят вісім тисяч двісті сім)грн. 34коп.

6. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника Таїровського селищного голови Овідіопольського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, та стягнення з Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у межах суми стягнення за один місяць, підлягає негайному виконанню, відповідно до п.п.2,3 ч.1 ст.371 КАС України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано судом « 22 » липня 2019року.

Суддя Харченко Ю.В.

.