03.03.10 р. Справа № 45/36б
Розглянувши матеріали за заявою кредитора (заявника) Товариства з обмеженою відповідальністю „Бізнес-Експрес”, м. Київ (ЄДРПОУ 31356111)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Індент”, м. Донецьк (ЄДРПОУ 36012103)
про визнання банкрутом
Суддя Плотніцький Б.Д.
при секретарі судового засідання Ляшенко Л.В.
Представники:
Від кредитора: не з'явились
Від боржника: не з'явились
В засіданні брали участь:
Ухвалою від 18.02.2010р. за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „Бізнес-Експрес”, м. Київ (ЄДРПОУ 31356111) господарським судом Донецької області порушена справа про банкрутство відсутнього боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Індент”, м. Донецьк (ЄДРПОУ 36012103).
В судове засідання 03.03.2010р. представники сторін не з'явились, про день та час розгляду справи був повідомлений в установленому порядку.
Проте через канцелярію господарського суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю „Бізнес-Експрес”, м. Київ (ЄДРПОУ 31356111) б/н б/ д про розгляд справи без участі їх представника.
Розглянувши матеріали справи, господарським судом встановлено наступне:
Боржник має заборгованість перед кредитором у загальній сумі 15 500 грн. 00 коп., яка виникла на підставі видачі 14.09.2009р. простого векселя серія АА №0579094 та внаслідок вчинення протесту про неоплату векселя і видачею приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Туркіної Т.О. виконавчого напису №202 від 05.02.2010р. на суму 15 500 грн. 00 коп.
Крім цього, в поданій заяві кредитор стверджує про відсутність боржника по юридичній адресі.
Відповідно до п. 1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявністю інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Виходячи із зазначеного, за правилами цієї статті справа про банкрутство може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності.
За приписами ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
Статтею 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, яка визначає статус відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, передбачено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
При цьому, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
У зв'язку з чим, при встановленні факту відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням суд повинен керуватися відомостями, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Факт відсутності керівних органів боржника підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АД №085023, відповідно до якої внесена інформація щодо відсутності юридичної особи за адресою: 83050, Донецька обл., м. Донецьк, Ворошиловський район, вул. Р. Люксембург, б.28, кв.7.
Таким чином, кредитором надані належні докази, які підтверджують відсутність керівних органів боржника за юридичною адресою.
Подібної правової позиції дотримується Верховний суд України у постанові від 06.06.2006р. у справі № Б48/12-05 та Вищий господарський суд України у постановах від 24.11.2008р. у справі №04-05/27-33-8б, від 29.07.2008р. по справі №45/77б та від 15.04.2008р. у справі № 42/162б.
Враховуючи викладене, господарський суд дійшов до висновку про задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю „Бізнес-Експрес”, м. Київ (ЄДРПОУ 31356111) про визнання банкрутом відсутнього боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю „Індент”, м. Донецьк (ЄДРПОУ 36012103).
До господарського суду Донецької області надане клопотання ініціюючого кредитора про призначення його ліквідатором по справі.
Суд вважає дане клопотання таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 22, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд, -
Визнати банкрутом - Товариство з обмеженою відповідальністю „Індент”, м. Донецьк (ЄДРПОУ 36012103), що зареєстроване за адресою: 83050, Донецька обл., м. Донецьк, Ворошиловський район, вул. Р. Люксембург, б.28, кв.7.
Відкрити ліквідаційну процедуру та ліквідатором по справі призначити - ініціюючого кредитора - Товариство з обмеженою відповідальністю „Бізнес-Експрес”, м. Київ (адреса: 04050, Святошинський район, м. Київ, вул. Василя Стуса, буд. 35-37, ЄДРПОУ 31356111) директор Кусков Ігор Сергійович.
Ліквідатору у 5 денний термін опублікувати оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, повідомити про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури власника боржника, всіх можливих кредиторів в тому числі Управління Пенсійного фонду України, Фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування, податкову інспекцію, а також органи державної виконавчої служби.
Ліквідатору до закінчення ліквідаційної процедури представити до суду звіт та ліквідаційний баланс з доданими документами, передбаченими ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Суддя
Вик тел.
Надруковано примірників - : господарському суду Донецької області - , сторонам - .