Справа № 2-а-61/2010 рік
11 лютого 2010 року м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Жаруна А.П.
за участю секретаря
позивача Гримальської С.В.
ОСОБА_3
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Бершадь адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Бершадського РВ ДАІ УМВСУ у Вінницькій області в особі інспектора адмінпрактики ст. лейтенанта міліції Гаврилишина В.М., про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, суд -
ОСОБА_3 звернувся в суд із позовом до Бершадського РВ ДАІ УМВСУ у Вінницькій області в особі інспектора адмінпрактики ст. лейтенанта міліції Гаврилишина В.М., про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. В заяві та судовому засіданні стверджує, що 29.12.2009 року відповідачем на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВН за № 169868 від 03.12.2009 року була винесена постанова серії АВ за № 058989 у справі про адміністративне правопорушення, якою його притягнуто до відповідальності за порушення ст. 132-1 КУпАП.
Вважає постанову про накладення на нього адміністративного стягнення неправомірною, просить скасувати її з наступних підстав.
Постанова винесена з грубим порушенням п.2 ст. 278 КУпАП, який прямо та безумовно покладає на посадову особу при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення обов'язок з'ясувати відповідності протоколу та інших матеріалів справи вимогам закону.
Протокол про адміністративне правопорушення було складено о 2 год. 50 хв. 3.12.2009 року на підставі довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 03.12.2009 року, складеної оператором пересувного пункту габаритно-вагового контролю. Згідно даної довідки при проходженні габаритно-вагового контролю керованого ним транспортного засобу навантаження на спарену вісь транспортного засобу перевищило нормативно допустиме більш, ніж на 2 %, що дало підстави вважати, що керований ним транспортний засіб є великоваговим.
Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою КМУ від 27.06.2007 року № 879, забороняє експлуатацію пересувних пунктів габаритно-вагового контролю у темну пору доби, крім випадків, коли такий пункт розташовано у морських, річкових портах, вантажних терміналах, місцях формування вантажопотоків. Саме ця заборона і була порушена при складанні довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яка стала підставою для складення протоколу про адміністративне правопорушення, на основі якого винесена оскаржувана постанова.
Позивач ОСОБА_3 та представник позивача ОСОБА_6 заявлений позов підтримали.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи у суді, а тому суд вважає за необхідне, справу розглянути без його участі.
Дослідивши докази і давши їм належну юридичну оцінку, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення із наступних підстав:
Із постанови серії АВ № 058989 від 29.12.2009 року вбачається, що 3.12.2009 року о 2 год. 50 хв. на 451 км а/д Київ - Одеса керуючи автомобілем НОМЕР_1 з причепом д/н НОМЕР_2 перевозив вантаж. При зважуванні на ППВК № 1 було встановлено, що навантаження на спарену вісь автомобіля перевищило нормативно допустиме
Однак дана постанова винесена з порушенням норм КУпАП, оскільки в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_3
Постанова винесена з грубим порушенням п.2 ст. 278 КУпАП, який прямо та безумовно покладає на посадову особу при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення обов'язок з'ясувати відповідності протоколу та інших матеріалів справи вимогам закону.
Протокол про адміністративне правопорушення було складено о 2 год. 50 хв. 3.12.2009 року на підставі довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 03.12.2009 року, складеної оператором пересувного пункту габаритно-вагового контролю. Згідно даної довідки при проходженні габаритно-вагового контролю керованого ним транспортного засобу навантаження на спарену вісь транспортного засобу перевищило нормативно допустиме більш, ніж на 2 %, що дало підстави вважати, що керований ним транспортний засіб є великоваговим.
Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений постановою КМУ від 27.06.2007 року № 879, забороняє експлуатацію пересувних пунктів габаритно-вагового контролю у темну пору доби, крім випадків, коли такий пункт розташовано у морських, річкових портах, вантажних терміналах, місцях формування вантажопотоків. Саме ця заборона і була порушена при складанні довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю, яка стала підставою для складення протоколу про адміністративне правопорушення, на основі якого винесена оскаржувана постанова.
Всупереч вимогам ст. 280 КУпАП інспектор ДПС не з'ясував жодної з обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, не з'ясував чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, не довівши позивачеві його порушення, наклав на нього передбачене КУпАП адміністративне стягнення у вигляді 510 грн. штрафу.
Сукупність вищенаведених обставин дає суду підстави вважати, що в діях ОСОБА_3 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 132-1 КУпАП, тому постанову про накладення на нього адміністративного стягнення слід скасувати, а справу закрити.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 94, 118, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, на підставі ст.ст. 126, 287-289, 291, 293 КУпАП.
Позов ОСОБА_3 до Бершадського РВ ДАІ УМВСУ у Вінницькій області в особі інспектора адмінпрактики ст. лейтенанта міліції Гаврилишина В.М., про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - задоволити.
Скасувати постанову серії АВ № 058989 від 29.12.2009 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3, а справу закрити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Бершадський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її виготовлення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя: