04 червня 2019 року Справа № 160/2463/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , що діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривий Ріг, Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради, треті особи, на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Служба у справах дітей виконкому Центрально-Міської районної у місті ради, ОСОБА_3 про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 18.03.2019 ОСОБА_1 , що діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради про:
- скасування рішення Відділу реєстрації місця проживання громадян Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривий Ріг від 06.03.2019 про відмову у реєстрації місця проживання малолітньої дитини, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 ;
- зобов'язання Відділ реєстрація місця проживання громадян Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривий Ріг зареєструвати місце проживання малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 .
2. Ухвалою суду від 22.03.2019:
- прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі № 160/2463/19;
- залучено до участі у справі в якості третіх осіб: Службу у справах дітей виконкому Центрально-Міської районної у місті ради (код ЄДРПОУ 36608314; вул. Свято-Миколаївська, буд. 27, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000); ОСОБА_3 (1986 року народження, рнокпп НОМЕР_1 ; АДРЕСА_2 ).
- призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. 18.04.2019 на електронну адресу суду надійшло клопотання від голови виконкому Центрально-Міської районної у місті ради про заміну неналежного відповідача Відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривий Ріг на виконком Центрально-Міської районної у місті ради.
4. Ухвалою суду від 24.04.2019:
- у задоволенні клопотання голови Центрально-Міської районної у місті ради С.В. Нєженцева про заміну неналежного відповідача відмовлено;
- залучено до участі в адміністративній справі № 160/2463/19 відповідача Виконавчий комітет Центрально-Міської районної у місті ради (код ЄДРПОУ 04052560; вул. Свято-Миколаївська, буд. 27, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000);
- встановлено Виконавчому комітету Центрально-Міської районної у місті ради 15-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для подання відзиву на адміністративний позов із доказами його обґрунтування.
5. 17.05.2019 на електронну адресу суду від Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради надійшов відзив на адміністративний позов.
6. У зв'язку із перебуванням головуючого судді І.О. Верба з 20.05.2019 по 23.05.2019 та з 25.05.2019 по 03.06.2019, справу розглянуто 04.06.2019.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
7. Рішенням відповідача від 06.03.2019 у реєстрації місця проживання дитини відмовлено, у зв'язку із ненаданням особою необхідних документів, а саме: відсутня згода батька.
8. Відсутність реєстрації місця проживання малолітньої дитини позивача за місцем її фактичного проживання суперечить інтересам дитини, суттєво обмежує реалізацію її прав, гарантованих Конституцією та Законами України, зокрема права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, права на охорону здоров'я, соціальний захист.
9. Батьком дитини є ОСОБА_3 , з яким у шлюбі позивач не перебуває і ніколи не перебувала. Долею дитини батько взагалі не цікавиться, усунувши себе від виконання обов'язків, передбачений статтею 150 СК України.
10. ОСОБА_3 зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .
11. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085 місто Хрустальний (Красний Луч) внесено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Постановою Верховної Ради України від 17.03.2015 № 254-VIII вказаний населений пункт визначено тимчасово окупованим.
12. Вказані обставини свідчать про наявність значних ризиків для життя, здоров'я, свободи і недоторканості особи, пов'язаних як з перетином лінії розмежування так і самим перебуванням на тимчасово окупованих територіях, фактично унеможливлюють отримання позивачем письмової згоди батька на реєстрацію дитини за місцем проживання матері.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДДІЛУ РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ГРОМАДЯН ВИКОНКОМУ ЦЕНТРАЛЬНО-МІСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ
13. Відділ реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради заяв по суті спору не надав.
IV. ДОВОДИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЦЕНТРАЛЬНО-МІСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ
14. Виконавчий комітет Центрально-Міської районної у місті ради проти позову заперечив повністю, зазначив, що під час подання заяви про реєстрацію не було надано згоду батька дитини, що передбачено пунктом 18 Правил реєстрації місце проживання, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207.
15. Позивач зазначила, що не може отримати від батька дитини згоду, оскільки на даний час батько дитини проживає за межами України, долею дитини не цікавиться, тим самим усунувши себе від виконання обов'язків, передбачений статтею 150 СК України.
16. Однак, позивач не надала жодних доказів на обґрунтування вказаної обставини, тому вона є недоведеною.
V. ДОВОДИ ТРЕТІХ ОСІБ
17. Відповідно до пункті першого статті 3 та пункту першого статті 7 Конвенції про права дитини Служба у справах дітей виконкому районної у місті ради підтримує позовні вимоги громадянки ОСОБА_1 щодо реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_3 .
18. ОСОБА_3 заяв по суті спору не надав. Копію ухвали та копію адміністративного позову з додатками направлено на адресу, що вказана у позові, проте конверт повернуто зворотно з відміткою «Тимчасово непідконтрольні».
VІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
19. 31.03.2010 (повторно) Відділом реєстрації актів цивільного стану Подільського районного управління юстиції у м. Києві видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Батько - ОСОБА_3 , мати - ОСОБА_1 (а.с.10).
20. 23.11.2012 між ОСОБА_4 (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) укладено договір купівлі-продажу квартири (а.с.11).
21. Згідно з пунктом 1 зазначеного договору купівлі-продажу продавець продала, а покупець купила двокімнатну квартиру, розташовану на четвертому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку, загальною площею 54,17 кв.м, житловою пл. 30,1 кв.м, яка знаходиться за адресою:
АДРЕСА_4 . Право власності підтверджується витягом про державну реєстрацію прав Комунального підприємства Дніпропетровської обласної Ради «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», від 26.11.2012, номер витягу 36402587 (а.с.13).
23. 21.02.2019 складено акт на підтвердження того, що ОСОБА_1 та її малолітня донька, ОСОБА_2 , фактично та постійно проживають з лютого місяця 2013 року по теперішній час в квартирі АДРЕСА_5 (а.с.14).
24. ОСОБА_2 навчається в Криворізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 85 Криворізької міської ради Дніпропетровської ради в 4-Б класі з 01.09.2015, що вбачається з довідки № 71 від 22.02.2019 (а.с.15).
25. 05.03.2019 позивачка звернулась до Відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради з заявою про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини (а.с.16).
26. У реєстрації місця проживання відмовлено 06.03.2019, оскільки, особа не подала необхідних документів (відсутня згода батька) (а.с.16 звор. бік).
VІІ. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
27. Відповідно до статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
28. Статтею 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 № 1382-IV (далі - Закон № 1382-IV) громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.
29. За приписами статті 6 Закону № 1382-IV громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов'язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.
30. У разі якщо особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).
31. Для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг): письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
32. У разі подання заяви представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).
33. Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
34. Згідно з частинами 1, 3 статті 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
35. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.
36. Частиною другою статті 160 СК України встановлено, що місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
37. «Правила реєстрації місця проживання», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (далі - Правила № 207) визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.
38. Пунктом третім «Загальних положень» Правил № 207 встановлено, що реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
39. Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
40. Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання (пункт 4 Правил № 207).
41. Згідно з пунктом 18 Правил № 207 для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);
4) документи, що підтверджують:
- право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);
- право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);
- проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
42. У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
43. Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
44. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
45. Відповідно до пункту 11 Правил № 207 орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними; звернулася особа, яка не досягла 14 років.
46. Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.
VІІІ. ОЦІНКА СУДУ
47. Відповідно до Конституції України та Сімейного кодексу України сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
48. Зокрема, держава має заохочувати та підтримувати материнство і батьківство та забезпечувати пріоритет сімейного виховання дитини (пункти 2 статті 5 СК України).
49. При регулюванні сімейних відносин держава має максимально враховувати інтереси дитини.
50. Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-ІІІ (далі - Закон № 2402-ІІІ) визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави, і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини.
51. Згідно зі статтею 18 Закону № 2402-ІІІ держава забезпечує право дитини на проживання в таких санітарно-гігієнічних та побутових умовах, що не завдають шкоди її фізичному та розумовому розвитку.
52. Діти - члени сім'ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем.
53. Крім того, у відповідності до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 № 3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
54. Згідно пункту 1 статті 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року (в редакції зі змінами, схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21.12.1995), яку ратифіковано Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 № 789-XII (далі - Конвенція), в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.
55. У пункті другому статті 3 Конвенції зазначено, що Держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.
56. Згідно зі статтею 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї Кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави, має право вільно пересуватися і вільно вибирати місце проживання в межах цієї території.
57. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
58. Відмовляючи у реєстрації місця проживання малолітньої дитини згідно заяви, яка подана 05.03.2019, відповідач зазначив про відсутність згоди батька дитини.
59. Позивачка зазначила, що не може отримати від батька дитини, оскільки на даний час батько дитини проживає у місті Хрустальний (Красний Луч), яке віднесено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
60. Крім того, батько долею дитини не цікавиться, тим самим усунувшись від виконання обов'язків, передбачених статтею 150 СК України.
61. Обставин, які б свідчили про наявність спору між батьком та матір'ю дитини, щодо визначення їх місця проживання, судом не встановлено.
ІХ. ВИСНОВОК СУДУ
62. Суд при розгляді справи керується принципом верховенства права, розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
63. У тому числі, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику ЄСПЛ як джерело права.
64. Положення Конвенції про права дитини від 20.11.1989, ратифікованої Верховною Радою України 27.02.1991, про те, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини (стаття 3), узгоджуються з нормами Конституції України та законів України, тому саме її норми зобов'язані враховувати усі суди України, розглядаючи справи, які стосуються прав дітей.
65. Згідно правового висновку Великої Палати Верховного Суду, висловленого у постанові від 17.10.2018 у справі № 402/428/16-ц при визначенні місця проживання дитини першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини в силу вимог статті 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989.
66. Підсумовуючи, слід зазначити, що реєстрація місця проживання дитини разом з мамою, яка самостійно виховує дитину, безпосередньо впливає на права, свободи та інтереси дитини, які гарантовані Конституції та охороняються Державою.
67. Інших підстав, окрім відсутності письмової згоди батька, які б перешкоджали проведенню реєстрації місця проживання малолітньої дитини відповідачами не заявлено, судом не встановлено.
68. Можливість отримання належним чином оформленої згоди батька, задля додержання вимог пункту 18 Правил № 207 не встановлена судом.
69. Суд дійшов висновку, що відсутність реєстрації місця проживання малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем фактичного проживання разом з мамою, суперечить її інтересам та суттєво обмежує реалізацію її прав, гарантованих Конституцією та законами України, зокрема права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, права на освіту, охорону здоров'я та соціальний захист.
70. З системного аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову, наявність підстав для його задоволення у повному обсязі, зобов'язавши належного відповідача - виконавчий комітет зареєструвати місце проживання дитини, у зв'язку з чим присуджує на користь позивача понесені судові витрати на сплату судового збору.
71. Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
72. Адміністративний позов ОСОБА_1 , що діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 (код НОМЕР_3 ; АДРЕСА_6 ) до Відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривий Ріг (вул. Староярмаркова (Сиволапа), буд 44, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000), Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради (код ЄДРПОУ 04052560; вул. Свято-Миколаївська, буд. 27, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000), треті особи, на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Служба у справах дітей виконкому Центрально-Міської районної у місті ради (код ЄДРПОУ 36608314; вул. Свято-Миколаївська, буд. 27, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000), ОСОБА_3 (1986 року народження, код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_7 ) про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
73. Скасувати рішення Відділу реєстрації місця проживання громадян Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривий Ріг від 06.03.2019 про відмову у реєстрації місця проживання малолітньої дитини, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 .
74. Зобов'язати Виконавчий комітет Центрально-Міської районної у місті ради зареєструвати місце проживання малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі поданої 05.03.2019 заяви.
75. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради понесені судові витрати на сплату судового збору у розмірі 768,40 грн.
76. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
77. Повне рішення складено 04.06.2019.
Суддя І.О. Верба