Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про продовження строку на усунення недоліків
16 травня 2019 р. Справа №200/5567/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить суд зобов'язати відповідача здійснити йому перерахунок пенсії, як особі, яка звільнена з військової служби, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 80% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суддя дійшла висновку про необхідність продовження строку на усунення недоліків позовної заяви, керуючись наступним.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.
Ухвалою суду від 2 травня 2019 року на підставі п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху у зв'язку із наявністю недоліків позовної заяви, встановлено позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення зазначених недоліків шляхом:
- надання суду інформації щодо місця його проживання чи перебування.
- надання доказів щодо підстав перебування його на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві, зокрема довідку про взяття на облік, як внутрішньо переміщеної особи.
При цьому у мотивувальній частині ухвали суду зазначено, що згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
10 травня 2019 року позивачем на виконання ухвали про усунення недоліків від 16 квітня 2019 року судом отримано копію довідки № 3007001847 про взяття на облік позивача як внутрішньо переміщеної особи, яка видана УСЗН Подільської районної державної адміністрації міста Києва 1 листопада 2014 року.
Крім цього, позивачем надано власноруч написане письмове пояснення, що на теперішній час місцем його перебування являється АДРЕСА_1 Слов'янськ АДРЕСА_2 . Доказів на підтвердження зазначеного до письмового пояснення не додано, зокрема, доказів на підтвердження того, що за вказаною адресою позивач зареєстрований у встановленому законом порядку, як того вимагає ч. 1 ст. 25 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року № 1382-IV:
- місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини (абз. 5);
- місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік (абз. 4);
- реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку (абз. 11);
- довідка про реєстрацію місця проживання - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи (абз. 8).
Відповідно до ст. 6 цього Закону громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Дослідивши адміністративний позов, долучені до нього матеріали та документи, отримані судом від відповідача на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, суддя вважає, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження місця його перебування/проживання.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом з ініціативи суду.
Враховуючи наведене вище, суддя дійшла висновку про необхідність продовження строку для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання позивачем суду належних доказів на підтвердження свого місця перебування/проживання.
З огляду на наведене та керуючись ст.ст. 118, 121, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Продовжити строк на усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії.
Надати позивачу термін протягом п'яти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, в продовж якого позивач має надати суду належні докази щодо місця його проживання/перебування, а саме - довідку, видану відповідним органом реєстрації, яка підтверджує реєстрацію місця проживання (або місця перебування) ОСОБА_1 за заявленою ним адресою.
Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали суду від 2 травня 2019 року про залишення позовної заяви без руху та вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Волгіна Н.П.