Постанова від 26.04.2019 по справі 225/1154/19

225/1154/19

3/225/442/2019

ПОСТАНОВА

іменем України

26 квітня 2019 року м.Торецьк

Дзержинський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Нємиш Н.В.,

за участю секретаря судового засідання Андрієвої Т.О.,

прокурора Бабарика О.М.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності на підставі матеріалів, які надійшли від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, яка є пенсіонером, депутатом Щербинівської селищної ради, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 відповідно до ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно постанови Щербинівської селищної виборчої комісії від 02.11.2010 року та протоколу сесії Щербинівської селищної ради №1 від 12.11.2010 року обрано депутатом Щербинівської селищної ради, і згідно п.п «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», вона є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Згідно п.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, на яких поширюється дія даного Закону зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Однак, ОСОБА_1, в порушення вимог ст.45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції» на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік несвоєчасно, без поважних причин лише 06.07.2017 року.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала.

Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї штраф у межах санкції відповідної статті.

Заслухавши учасників та дослідивши докази, суд доходить наступних висновків.

Так, ОСОБА_1 відповідно до ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно постанови Щербинівської селищної виборчої комісії від 02.11.2010 року та протоколу сесії Щербинівської селищної ради №1 від 12.11.2010 року обрано депутатом Щербинівської селищної ради.

Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 № 595-VIII чергові місцеві вибори проводяться одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень місцевих рад обраних на попередніх чергових місцевих виборах.

На виконання приписів Закону Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2015року №645-VIII«Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році» (далі - Постанова) на неділю, 25 жовтня 2015 року, було призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

При цьому згідно з пунктами 2,3 Постанови Верховної Ради України не були призначені вибори депутатів усіх місцевих рад в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей, які знаходяться на територіях, визначених відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 252-VIII«Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування» і які визнано тимчасово окупованими територіями відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 254-VIII«Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями».

Центральна виборча комісія постановою від 29 серпня 2015 року № 207«Про неможливість проведення чергових виборів депутатів окремих районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад Донецької області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року» встановила неможливість проведення відповідно до положень Закону чергових виборів депутатів районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад Донецької, Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25жовтня 2015 року. Перелік таких районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад Донецької та Луганської областей, у яких неможливо організувати та підготувати відповідно до положень Закону проведення місцевих виборів відповідно до пункту 4 Постанови, наведено у додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 29 серпня 2015 року № 207.

До зазначеного переліку міст, де неможливо проведення чергових виборів народних депутатів, призначених на 25 жовтня 2015 року, відносилась і Щербинівська селищна рада.

Згідно з частиною другою статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Пунктом 2 частини другої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв'язку з особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень.

У зв'язку з викладеним, депутати Щербинівської селищної ради обрані на місцевих виборах 2010 року, чергові вибори яких 25 жовтня 2015 року не проводилися, є повноважними до відкриття перших сесій ради нового скликання після проведення наступних місцевих виборів. Тому депутат ОСОБА_1 до відкриття першої сесії ради нового майбутнього скликання, є депутатом з чинними повноваженнями.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад.

Відтак, ОСОБА_1, яка на теперішній час є повноважним депутатом Щербинівської селищної ради, є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, у тому числі, передбачене ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру декларацій та самих пояснень ОСОБА_1, декларацію за 2016 рік вона подала лише 06.07.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Щербинівської селищної ради та суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, своєчасно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тому її дії необхідно кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд проаналізував докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності, достатності та вважає доведеною повністю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суд відповідно до вимог ст.33 КУпАП враховує всі обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан.

Так, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 є пенсіонером, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась.

За таких обставин, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 стягнення в межах санкції статті 172-6 ч.1 КУпАП у виді штрафу, оскільки застосування до неї саме такого виду та розміру адміністративного стягнення є достатнім заходом впливу для виправлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та запобігання вчиненню нових правопорушень в подальшому.

Крім того ст. 40-1 КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.

На підставі викладеного, керуючись ЗУ «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Дзержинський міський суд.

Суддя: