18 квітня 2019 р. Справа № 0440/6929/18
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бондар М.В.
при секретарі судового засідання Бурцевій Я.Е.
за участю:
прокурора Шустової В.А.
представника відповідача-1 ОСОБА_1
розглянувши у підготовчому засіданні у місті Дніпрі клопотання про закриття провадження у справі за позовом першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави до Нікопольської міської ради, Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради, треті особі, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Комунальний дошкільний заклад (ясла-садок) №30 "ОЛЕНКА" про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
Перший заступник керівника Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави звернувся з адміністративним позовом до Нікопольської міської ради, Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Комунальний дошкільний заклад (ясла-садок) № 30 «ОЛЕНКА» про:
- визнання протиправною бездіяльності відділу освіти і науки Нікопольської міської ради щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки в діяльності комунального дошкільного закладу (ясла-садок) № 30 «Оленка», що зафіксовані у приписі № 95 позапланової перевірки, проведеної у період з 07.06.2018 по 08.06.2018 Нікопольським міськрайонним відділом ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області;
- зобов'язання відділу освіти і науки Нікопольської міської ради вжити в межах компетенції заходів, направлених на усунення порушень протипожежної безпеки;
- визнання протиправною бездіяльність Нікопольської міської ради щодо невжиття заходів, направлених на усунення порушень пожежної безпеки в діяльності комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 30 «Оленка»;
- зобов'язання Нікопольської міської ради вжити в межах компетенції заходів, направлених на усунення вказаних порушень протипожежної безпеки, у тому числі розглянути питання про виділення коштів, необхідних на усунення виявлених порушень.
Ухвалою суду від 05.03.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.
Від першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області надійшло клопотання про закриття провадження у справі.
В обґрунтування клопотання зазначено, що відповідачами вжито низку заходів, направлених на усунення порушень вимог пожежної безпеки в діяльності закладу, що зафіксовані в акті №95 позапланової перевірки Комунального дошкільного закладу (ясла-садок) №30 "ОЛЕНКА".
На підтвердження вжиття заходів щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки надано договір №632-ПП/49 від 07.02.2019 року, укладений між відділом освіти і науки Нікопольської міської ради та ТОВ “СПГ ФЕНІКС” на виготовлення проектно-кошторисної документації по об'єкту “Капітальний ремонт системи пожежної сигналізації в комунальному дошкільному навчальному закладі №30 “ОЛЕНКА”, а також кошторис №1 на проектні роботи та додаткову угоду №1 до вказаного договору. Факт усунення порушення, зазначеного у пункті 2 акту підтверджується актом виконаних робіт №60 від 21.11.2018 року; усунення порушення, яке зазначене в пункті 3 акту, підтверджується актом прийняття в експлуатацію робіт з монтажу пристроїв блискавкозахисту від 25.12.2018 року.
Від Нікопольської міської ради та Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради до суду надійшли клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку із вжиттям заходів спрямованих на усунення порушень вимог пожежної безпеки в Комунальному дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) №30 “ОЛЕНКА”.
В підготовчому засіданні 18.04.2019 року прокурор підтримала заявлене клопотання та просила суд закрити провадження у справі. Представник відповідача-1 у підготовчому засіданні підтримав клопотання про закриття провадження у справі. Представник відповідача-2 та представники третіх осіб у підготовче засідання не з'явились, про дату, час та місце проведення засідання повідомлені належним чином. Неприбуття в підготовче засідання представника відповідача-2 та представників третіх осіб не перешкоджає розгляду клопотання про закриття провадження у справі.
Розглянувши вказані клопотання, суд дійшов висновку про наявність підстав для їх задоволення.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
З огляду на те, що після звернення з позовом до суду відповідачами вчиняються дії, спрямовані на усунення порушень, які стали підставою для звернення прокурора до суду, враховуючи, що вищенаведені дії позивача не суперечать закону, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд вважає за можливе задовольнити клопотання про закриття провадження та закрити провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області, Нікопольської міської ради та Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради про закриття провадження у справі - задовольнити.
Закрити провадження у адміністративній справі №0440/6929/18 за позовом першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави до Нікопольської міської ради, Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради, треті особі, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Комунальний дошкільний заклад (ясла-садок) №30 "ОЛЕНКА" про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала в повному обсязі складена 23 квітня 2019 року.
Суддя ОСОБА_2