26 лютого 2019 року Справа № 160/9039/18
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н. В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправною та скасування довідки, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, в якому позивач, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 19.12.2018р., просив суд:
1) визнати дії Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області протиправними, які полягають:
-у не застосуванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. №103) при обчисленні ОСОБА_2 .П розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня 2018 року;
-у внесенні до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 1 січня 2018 року зменшення стажу служби позивача з визначенням періоду відсоткової надбавки за вислугу років в розмірі 40%, замість 45%;
-не включенні в довідку підвищення посадового окладу за особливі умови служби у установах закритого типу 10% яке позивач отримував на час призначення пенсії;
2) зобов'язати Південно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області оформити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 1 січня 2018 року з застосуванням ц. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103) з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати 1861, 00 грн. (згідно розрахунку) встановленого Законом на 1 січня 2018 року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, стажу служби позивача з визначенням періоду відсоткової надбавки за вислугу років в розмірі 45%, підвищення посадового окладу 10% в наступних розмірах:
- посадовий оклад 5060, 00 грн.;
-підвищення посадового окладу за особливі умови служби у установах закритого типу 510, 00 грн.;
-оклад за звання 1410, 00 грн.;
-надбавка за вислугу років 3140, 00 грн.;
та подати її встановленим порядком до пенсійного органу;
3) визнати протиправною та скасувати довідку Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області без номера, без дати про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, за нормами чинними на 01.03.2018р., видану ОСОБА_1 , як таку, що не відповідає вимогам положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове зобов'язання військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;
4) визнати протиправною бездіяльність Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області щодо:
- не виготовлення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошової забезпечення передбачених чинним законодавством відповідно до постанови КМУ №129 від 07.11.2007р., яка була чинна станом на 28.02.2018р., за формою передбаченої додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 редакції від 01.01.2016р. «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсії призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з врахуванням змін в грошовому забезпеченні 01.01.2018р до 28.02.2018р. року: надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 48%, премії в розмірі 47,3%, які виплачувалась до 01.03.2018р., згідно постанов, які діяли в часі, Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови №103 від 21.02.2018р. «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби. Та деяким іншим категоріям осіб», та
-не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, протиправною;
5) зобов'язати Південно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нову довідку про розмір грошового забезпеченні ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (в редакції від 01.01.2016р.) «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначенні відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військово служби; та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів Україні від 17 липня 1992 року №393». з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України №1294 від 07.11.2007р., постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018р. «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені; військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
-посадовий оклад сума 5060, 00 грн.;
-підвищення посадового окладу за особливі умови служби в установах закритого типу 10% сума 510, 00 грн.;
-оклад за військовим (спеціальним) званням «майор» сума 1410, 00 грн.;
-надбавка за вислугу років 45% сума 3140, 00 грн.;
-надбавка за виконання особливо важливих завдань 48% сума 4860, 00 грн.;
-премія 47,3% сума 7080, 00 грн.;
з урахуванням висновків Верховного Суду по справі №Пз/9901/8/18, викладених в абзаці 2 пункту 41, та з урахуванням вимог, викладених в частині четвертій статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, чи обмежує їх не має зворотної дії в часі;
6) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області при проведенні на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» перерахунку пенсії з 01.01.2018р. до 28.02.2018р., щодо виключення з розрахунку пенсії ОСОБА_1 раніше сплачуваних додаткових видів грошового забезпечення: згідно довідки №83/20495 від 13.06.2012р., яка містить надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 48%, премії в розмірі 47,3%, підвищення посадового окладу за особливі умови служби у установах закритого типу 10%, які виплачувалась до 01.03.2018р.;
7) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 з 01.01.2018р. по 24.02.2018р. з врахуванням п. 5 Інструкції Постанови КМУ №45 в редакції від 01.01.2016р. додаткових видів грошового забезпечення, вказаних ще при існуючій постанові КМУ №1294 згідно довідки №83/20495 від 1З.06.2012р. від основних змінених розмірів посадового окладу, окладу зі звання та надбавки за вислугу років, відповідно до п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.04.2005р. №4 «Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», а з 01.03.2018р. визначених розмірів від постанови №704 від 30.08.2017р.;
8) зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області здійснити виплату ОСОБА_1 недоплаченої частини основного розміру пенсії згідно з частиною 2,3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб. звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Окрім вищезазначеного, ОСОБА_1 заявлено у прохальній частині позовної заяви до суду клопотання, у яких позивач просить суд:
- допустити негайне виконання рішення, перерахованого у відповідності із рішенням суду пенсії, у межах виплати за один місяць (ст. 371 ч.1 п.1 та 371 ч.2 п.1 КАС України);
- справу розглянути в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (ст.263 КАС України);
-встановити судовий контроль за виконанням рішення, зобов'язавши відповідача подати з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду (ст.382 КАС України);
-подати протягом п'ятнадцяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАСУ.
В обгрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що відповідачем 1 проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018р. без врахування додаткових видів грошового забезпечення, які він отримував в складі щомісячного грошового забезпечення в період проходження військової служби і які до 01.01.2018р. враховувались при обчисленні та подальших перерахунках пенсії, у зв'язку з чим позивач вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повинно було застосувати постанову КМУ №45 та врахувати у березні 2018 року нові умови грошового забезпечення та з 01.04.2018р. почати їх виплату у пенсію, а з 01.01.2018р. по 28.02.2018р. додаткові види грошового забезпечення, вказані у постанові КМУ №1294 перерахувати від основних змінених розмірів посадового окладу, оклад за звання та надбавки за вислугу років. Так, позивач вважає, що з 01.01.2018р. по 31.01.2018р. до перерахунку його пенсії мали бути включені всі складові грошового забезпечення згідно постанови КМУ №45 в редакції від 01.01.2016р., а з 01.02.2018р. по 28.02.2018р. відповідно до ст. 51 Закону України №2262 виплати з першого числа (01.02.2018р.) за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії позивача, тобто за січень 2018 року.
Позиція Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області відображена у відзиві на позовну заяву та аргументована тим, що відповідач 1 не наділений повноваженнями визначати розмір грошового забезпечення та змінювати його, а відповідальність за внесення тих чи інших складових грошового забезпечення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії покладається на установу, якою видавалась така довідка. Відповідач 1 зазначив, що на момент подання ОСОБА_1 до суду позову Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було здійснено перерахунок та доплату позивачу пенсії з 01.01.2018р. по 30.04.2018р. по додатковій відомості, а доплату за період з 01.01.2016р. по 31.12.2017р. буде виплачено в порядку та строки, передбачені постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018р. про що ОСОБА_1 повідомлено листом за вих. №Т15876-18 від 17.10.2018р. Враховуючи наведене, пенсійний орган вважає, що діяв у відповідності до вимог чинних нормативно-правових актів України.
Позиція Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (відповідач 2) відображена у відзиві на позовну заяву та аргументована безпідставністю заявлених до суду вимог. Так, відповідач 2 зазначив, що у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018р. здійснено перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01.01.2018р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби. Тобто, як зауважує відповідач 2, даною постановою чітко встановлено як складові грошового забезпечення особи використовуються для перерахунку пенсії. При цьому, у відзиві відповідач 2 також наголосив, що при складанні спірної довідки ним використовувались дані, наведені у постанові Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017р. (в т.ч. - додатками до неї), якою, зокрема, не передбачено 10 відсоткове підвищення до посадового окладу за особливі умови служби.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено наступне.
ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) є пенсіонером органів внутрішніх справ України, має посвідчення № 83/20495 від 23.01.1998 року та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
У період з 1980 року по 1998 рік позивач проходив службу в органах Міністерства внутрішніх справ СРСР та Міністерства внутрішніх справ України, а саме в установі ЯЄ 308/94 УМВС України в Дніпропетровській області.
Наказом УМВС України в Дніпропетровській області №149 о/с від 23.12.1997р. позивача було звільнено з 04.01.1998 року із займаної посади «начальник загону» ВСРС УВП-94 УМВС України в Дніпропетровській області за ст.64 «б» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ у запас, через хворобу та призначено пенсію відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992р.
10.06.2018р. ОСОБА_3 отримав від Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області повідомлення щодо перерахування з 01.01.2018р. пенсії позивача на підставі довідки про грошове забезпечення станом на 1 березня 2018року, виданої уповноваженим органом «Міністерство внутрішніх справ», яке становить 8582,00 грн.
ОСОБА_3 звернувся до Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з проханням надати йому завірену належним чином копію довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на моє ім'я станом на 01 березня 2018 року, яка надійшла в поточному 2018 році від Міністерства юстиції України в м.Дніпрі з зазначенням посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років встановлених Постановою Кабінету Міністрів. України від 30 серпня 2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій.
У відповідь на дане звернення ОСОБА_3 отримав від Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції лист за вих. №4/1-783-18/Т-726 від 26.06.2018р., в якому відповідачем 2 повідомлено, що довідка про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.03.2018р. за посадою, займаною останнім на день звільнення зі служби була підготовлена та направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для проведення з 01.01.2018р. перерахунку пенсії, однак у даному листі відповідач 2 зауважив, що включення у довідку для перерахунку додаткових видів грошового забезпечення не передбачено діючими нормативно-правовими актами.
У даному листі Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції вказав, що інформацію щодо нарахування грошового забезпечення використано по Державній установі «Синельниківська виправна колонія (№94)» за посадою «начальник відділення соціально-психологічної служби» за березень 2018 року - місяць, який визначено для проведення перерахунку пенсії, яку додано до вищезазначеного листа разом із оскаржуваною довідкою відповідача 2.
Так, у вищезазначеній виданій Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 довідці (без номеру і дати складання) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача зазначено, що у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за №704 від 30.08.2017р. та за №103 від 21.02.2018р. розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за посадою «начальник отряду УІН УМВС України в Дніпропетровській області» становить 8582, 00 грн., в т.ч.:
-посадовий оклад - 4790, 00 грн.;
-оклад за військовим (спеціальним) званням «майор» - 1340, 00 грн.;
-надбавка за вислугу років (40%) - 2452,00 грн.
04.10.2018р. ОСОБА_3 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою щодо вчинення дій по перерахунку пенсії з 01.01.2018р.
У відповідь на дане звернення пенсійним органом направлено позивачу лист за вих. №Т15876-18 від 17.10.2018р., у якому відповідач 1 зазначив, що з 01.01.2018р. позивачу на підставі наданої Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 проведено перерахунок пенсії з урахуванням загального розміру грошового забезпечення в сумі 8582, 00 грн. (в т.ч. за складовими грошового забезпечення: посадовий оклад - 4790, 00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням «майор» - 1340, 00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 2452,00 грн.), у зв'язку з чим загальний розмір пенсії позивача з 01.01.2018р. у відповідності до п. 2 постанови №103 - 3099, 94 грн.
Крім того, у даному листі відповідач 1 зазначив, що з огляду на норми пункту 1 постанови №103 правові підстави для включення додаткових видів грошового забезпечення до складу грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії - відсутні.
ОСОБА_3 , вважаючи вищенаведені дії відповідачів протиправними та такими, що обмежують його права, звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.
За приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.
Згідно із ст. 23 Закону України «Про державну кримінально-виконавчу службу України» №2713-ІV від 02.06.2005р. (далі - Закон № 2713) пенсійне забезпечення осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби здійснюється відповідно до Закону України « Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пунктом 5 ст. 23 Закону №2713 передбачено, що на осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється соціальний захист поліцейських, визначений Законом України «Про Національну поліцію», а також порядок і умови проходження служби, передбачені для поліцейських. Умови і розміри грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» №580-VIII від 02.07.2015р. (далі - Закон №580), пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Так, спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 року "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Закон №2262-XII).
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015р. (далі - Закон № 900-VIII), статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» було доповнено новою частиною «перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
11.11.2015р. була прийнята постанова Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», якою були встановлені види грошового забезпечення поліцейських.
Постановою КМУ «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11.11.2015р. (далі - Постанова № 988) внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, зазначеною постановою КМУ було встановлено види грошового забезпечення поліцейських.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIII (далі - Закон № 900) ст. 63 Закону № 2262 доповнено новою частиною, у якій зазначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Отже, у зв'язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015р. виникли підстави для перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції).
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» визначений постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» за №45 від 13.02.2008р. (далі - Порядок № 45).
Пунктом 1 зазначеного Порядку №45 встановлено: «Перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством».
На підставі зазначеного, в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з момент надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведена перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії які підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки з формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
Судом встановлено, що Південно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції є тим органом, який наділений повноваженнями видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ (в редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ).
Частина 2 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Так, згідно з п. 1 постанови КМУ №103 від 21.02.2018р., Кабінет Міністрів України встановив поточний перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Згідно п. 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018р., виплату перерахованих відповідно до пункту 1 постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах:
з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків;
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків;
з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
На підставі абз. 8 п. 1 постанови КМУ №704 від 30.08.2017р., схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби обчислюється відповідно до додатку 8 вказаної постанови.
Відповідно до п. 7 постанови КМУ №103 від 21.02.2018р., Міністерству юстиції, після набрання чинності вказаною постановою, необхідно забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ №45 від 13.02.2008р.
При цьому, постановою КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018р. (далі - постанова № 103) було внесено зміни і до Порядку № 45.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за №103 від 21.02.2018р. «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою внесено зміни до постанови КМУ №45 від 13.02.2008р. «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», в частині надання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій уповноваженими органами на підставі списків Пенсійного фонду. Для осіб, які проходили службу в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, у Державній кримінально-виконавчій службі (Державному департаменті з питань виконання покарань, Державній пенітенціарній службі, Мін'юсті) довідки будуть видаватися Мін'юстом.
Відповідно до п. 5 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до п. 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008р.
Пунктом 5 Порядку №45 визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 01.01.2016р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови №988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абз. 1 цього пункту.
Відповідно до п. 5 постанови КМУ №45 від 13.02.2008р. - для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
До таких надбавок належить:
надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби;
підвищення за службу в поліції особливого призначення (особам, які безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян) у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;
премія.
Абзацом 7 пункту 5 постанови №45 встановлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
При цьому, відповідно до абзацу 4 пункту 5 Порядку №45 - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Суд зазначає, що за змістом п. 6 Порядку № 45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.
Відповідно до абз. 7 п. 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Зокрема, наказом Міністерства внутрішніх справ №138 від 17.02.2017р. затверджено Перелік посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських.
Як слідує із матеріалів справи, ОСОБА_3 був звільнений з посади начальника загону УВП-94 УМВС України в Дніпропетровській області та дана посада, з якої був звільнений позивач відсутня у вищезазначеному переліку.
При цьому, з листа Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції вбачається, що відомості про розмір грошового забезпечення відомі Міжрегіональному управлінню з довідки наданої Державною установою «Синельниківська виправна колонія (№94)».
Судом встановлено, що Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції виготовлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача (без номера і дати складання), на підставі, якої відповідачем 1 було проведено перерахунок пенсії та відповідно до якої визначено розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за №704 від 30.08.2017р. та за №103 від 21.02.2018р. розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за посадою «начальник отряду УІН УМВС України в Дніпропетровській області» становить 8582, 00 грн., в т.ч.:
-посадовий оклад - 4790, 00 грн.;
-оклад за військовим (спеціальним) званням «майор» - 1340, 00 грн.;
-надбавка за вислугу років (40%) - 2452,00 грн.
Як зазначив у відзиві відповідач 2, у відповідності до наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження переліку посад осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально - виконавчої служби України, які скорочені та прирівнюються до існуючих посад» №685/5 від 13.03.2008р., ОСОБА_3 визначений новий розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018р. за посадою начальника відділення соціально - психологічної служби з посадовим окладом 4790,00 грн.
При цьому, відповідач 2 зауважив, що посада, яку ОСОБА_3 займав перед звільненням, відповідає 22 Тарифному розряду та тарифному коефіцієнту 2,72 (п. 2 наказу Міністерства юстиції України № 685/5 від 13.03.2018р.).
У Примітці до Тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів посадових осіб рядового і начальницького складу, затвердженої наказом Міністерства юстиції України №685/5 від 13.03.2008р., визначено, що посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року (1762,00 грн.) на відповідний коефіцієнт.
Тобто, при здійсненні розрахунку Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції посадовий оклад в розмірі 4790,00 грн. визначено шляхом множення коєфіцієнту 2,72 на 1762,00 грн. із округленням до десятих.
Схема тарифних коефіцієнтів за спеціальним званням осіб рядового і начальницького складу визначена у додатку №14 до постанови КМУ "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017р., у якій передбачено, що окладу за спеціальним званням «майор внутрішньої служби» відповідає тарифний коефіцієнт 0,76.
Розміри надбавки за вислугу років визначені у додатку 16 до постанови КМУ №704 від 30.08.2017р., з огляду на приписи якого у випадку на колишнього начальника загону УІН УМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_3 розмір надбавки за вислугу років становить 40% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням.
Водночас, підвищення 10% до посадового окладу за умови служби у лікувально-профілактичних, закладах при кримінально-виконавчих установах закритого типу, закладах на правах лікувальних при кримінально-виконавчих установах закритого типу для лікування засуджених, які хворіють на активну форму туберкульозу Додатком 15 до постанови КМУ №704 від 30.08.2017р. - не передбачено.
Форма довідки про розмір грошового забезпечення, яку затверджено постановою КМУ №45 від 13.02.2008р., зі змінами, внесеними постановою №103, передбачає зазначення лише основних видів грошового забезпечення, визначених у пункті 1 постанови №103. Включення в довідку для перерахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення не передбачено діючими нормативно-правовими актами.
Враховуючи абз. 7 п. 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки відповідні виплати, які на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії вже не виплачувались, тому, ці складові грошового забезпечення позивача правомірно не відображені відповідачем 2 у спірній довідці про розмір грошового забезпечення, що свідчить про те, що при виготовленні довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 відповідач 2 діяв на підставі та у спосіб, що визначені чинним законодавством.
Дана позиція суду узгоджується з правовим висновком Верховного Суду, викладеним в рішенні від 12.03.2018 по зразковій справі № 802/2196/17-а (№Пз/9901/1/18), яка набрала законної відповідно до постанови Великої палати Верховного Суду від 12.12.2018 року № 802/2196/17-а (№Пз/9901/1/18). .
Відповідно до ч. 3 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що в складеній Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 містяться всі складові грошового забезпечення, передбачені п. 5 Порядку № 45, у зв'язку з чим заявлені до відповідача 2 позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Суд зазначає, що бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.
Дії суб'єкта владних повноважень, натомість, це активна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може виражатись, як приклад, у певних рішеннях, актах, листах тощо (тобто мати певне матеріальне вираження), які негативно впливають на права, свободи, інтереси фізичної чи юридичної особи.
Отже, невиконання суб'єктом владних повноважень своїх повноважень, встановлених законодавством становить бездіяльність цього суб'єкта, а дії, вчинені ним під час здійснення управлінських функцій є діями суб'єкта владних повноважень у розумінні статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як встановлено судом, відповідачем 2 правомірно не включено до довідки позивача про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ відповідних виплат (в т.ч. у вигляді підвищень до окладу, надбавок тощо) у розмірах, які зазначено позивачем у прохальній частині позовної заяви
При цьому, відповідачем 2 на звернення позивача щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ із зазначенням надбавки та премії, які на переконання позивача мають бути включені до даної довідки було надано роз'яснювальну відповідь, що свідчить про відсутність бездіяльності з боку другого відповідача.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 і ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_3 є необґрунтованими, а відповідач 2 в свою чергу при виготовленні спірної довідки про грошове забезпечення правомірно застосував положення чинних нормативно-правових актів України, у зв'язку з чим у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною та скасування складеної Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питання виконання покарань та пробації Міністерства юстиції (б/н і дати складання) довідки про розмір грошового забезпечення, що вираховується для перерахунку пенсій - слід відмовити.
В свою чергу, вирішуючи вимоги позивача про зобов'язання відповідачів вчинити певні дії, суд зазначає наступне.
Згідно з п. 23 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Оскільки відповідні вимоги позивача про зобов'язання відповідачів вчинити дії є похідними вимогами від заявлених ним у позові вимог про визнання протиправними дії та бездіяльності відповідачів, то, відповідно, вимоги щодо зобов'язання відповідачів вчинити відповідні дії також є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.
Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
З огляду на викладене, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправною та скасування довідки, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволенню не підлягає.
Вирішуючи питання щодо заявлених ОСОБА_3 у прохальній частині позовної заяви клопотань щодо допущення рішення до негайного виконання, встановлення судового контролю за виконанням рішення із зобов'язанням відповідача подати з моменту набрання рішенням законної сили протягом п'ятнадцяти днів подати звіт про виконання рішення суду, враховуючи висновок суду про відмову у задоволенні даного адміністративного позову, суд не вбачає підстав для задоволення вищезазначених клопотань позивача.
Підстави для розподілу судових витрат у відповідності до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України - у суду відсутні.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (зазначене позивачем у позовній заяві місце проживання/перебування: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (місцезнаходження: 49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26; код ЄДРПОУ 21910427), Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України в Дніпропетровській області (місцезнаходження: 49000, м.Дніпро, вул. Короленка, 4; код ЄДРПОУ 40867332) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправною та скасування довідки, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Турлакова