про зупинення провадження у справі
19 березня 2019 року м. Житомир справа № 240/2875/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши з власної ініціативи у письмовому провадженні питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про зобов'язання провести перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги, -
встановив:
11.03.2019 позивач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з вказаним позовом.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 19.03.2019 відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи у порядку ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Встановлено що на офіційному веб-порталі судової влади України опубліковано ухвалу Верховного Суду у порядку ч.7 ст.290 КАС України про відкриття провадження у зразковій справі.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути питання про зупинення провадження у справі у порядку письмового провадження.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі із наступних підстав.
27.11.2018 ухвалою Верховного Суду у справі №Пз/9901/56/18 (240/4946/18) було відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії.
Предметом спору у вказаній справі є: ненарахуванням та невиплата щомісячної грошової допомоги, у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
21.01.2019 рішенням Верховного Суду у справі №Пз/9901/56/18 (240/4946/18) позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до ненарахування та невиплати ОСОБА_2 з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області провести ОСОБА_2 з 17 липня 2018 року нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі, що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Вказане рішення законної сили не набрало.
Згідно з п.21 ч.1 ст.4 КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Пунктом 22 ч.1 ст.4 КАС України визначено, що зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Відповідно до п.9 ч.2 ст.236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що справа №240/2875/19 є типовою справою щодо справи №240/4946/18, а тому провадження у справі №240/2875/19 необхідно зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/4946/18 (№Пз/9901/56/18).
Керуючись статтями 22, 236, 243, 248, 256, 291 КАС України, суд, -
ухвалив:
Зупинити провадження в адміністративній справі №240/2875/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про зобов'язання провести перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/4946/18 (№Пз/9901/56/18).
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду, у строк та за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали виготовлено: 19 березня 2019 року.
Суддя О.В. Єфіменко
до НЗСР у зразковій