2-а-9622/11
6-а/279/20/19
іменем України
20 лютого 2019 року
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Волкової Н.Я., розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень - відповідача на виконання постанови суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради про визнання дій неправомірними, стягнення недоотриманих коштів,
Заявник як позивач в справі звернувся з заявою про визнання протиправними дій, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради про визнання дій неправомірними, стягнення недоотриманих коштів, - постанови Коростенського міськрайонного суд Житомирської області від 07.11.2011 року, якою його позовні вимоги було задоволено частково, дії відповідача по нарахуванню та виплаті відповідачеві доплати за роботу на територіях радіоактивного забруднення в менших законодавчо встановленим розмірам визнано протиправними, зобов'язано нарахувати та виплатити позивачеві доплату за роботу, передбачену ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат за період з 26.03.2011 року по 22.07.2011 року з урахуванням виплачених сум, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України «Про державний бюджет України на 2011 рік» на відповідний час.
Постанова набрала законної сили 01.11.2012 року.
Позивач подав заяву в порядку ст.383 КАС України, в якій просить визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради щодо неналежного невиконання постанови суду, зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради направити до Головного територіального управління юстиції в Житомирській області інформацію щодо нарахування суми коштів, що підлягає виплаті відповідно до постанови від 07.11.2011 року.
В обґрунтування заяви вказав, що виконавчий лист ним подано на виконання до ГТУЮ в Житомирській області, яке після виконання певних дій має передати його на виконання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Якщо рішенням боржника було зобов'язано здійснити нарахування (перерахунок тощо) та/або виплатити кошти, то йому або його правонаступникові надсилається копія рішення для здійснення таких дій, а той в свою чергу, зобов'язаний повідомити про отримання повідомлення та надати відповідний документ про здійснення нарахування та/або виплати.
ГТУЮ в Житомирській області виконавчий документ для проведення виплат до ГУ ДКС України в Житомирській області до цього часу передано не було, оскільки боржником не надано інформацію про стан виконання рішення. Такі дії боржника є протиправними, оскільки порушують положення ст.14 ч.2, 370 ч.1 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши викладені у заяві позивача обставини, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.383 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду. Така заява підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.
Судом встановлено, що позивачем до підрозділу Державної виконавчої служби подано на виконання виконавчий лист №2-а-9622/11 від 16.11.2016 року, який прийнято до обліку як рішення, виконання якого гарантується державою (номер в реєстрі рішень 5318104), боржника повідомлено про обов'язок надати інформацію про стан виконання рішення, повідомити із наданням відповідного документа про здійснення нарахування (повідомлення від 22.12.2016 №3879 (32480)/3.1-25/18).
На вказане повідомлення боржник 06.01.2017 року за №98/09 повідомив, що ним до Ліквідаційної комісії УДАІ УМВС України в Житомирській області направлено лист про здійснення перерахунку. В подальшому від боржника інформація про стан виконання рішення не надходила. Рішення щодо передачі виконавчого документа до ГУ ДКСУ в Житомирській області може бути прийнято лише після отримання від боржника відповідної довідки (лист ГТУЮ у Житомирській області 24.01.2019 р. №К-31/3.3-22/2019/1204)
Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо ненадання інформації про нарахування суми коштів, що підлягають виплаті, звернувся із вказаною заявою до суду.
Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Стаття 129 Конституції України констатує обов'язковість виконання судових рішень. Обов'язковість виконання судового рішення, яке набрало законної сили, учасниками справи, їх правонаступниками, всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими чи службовими особами, іншими фізичними особами закріплено і ст.370 КАС України.
Виконання постановленого на користь заявника судового рішення гарантується державою відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання якого гарантується державою, затвердженого постановою КМУ №440 від 03.09.2014 року (далі: Положення). Відповідно до п.10 ч.4 вказаного Порядку відповідача-боржника 22.12.2016 року підрозділом ДВС було повідомлено про його обов'язок протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення надати відповідний документ про здійснення нарахування коштів, що підлягали виплаті заявнику-позивачеві відповідно до судового рішення. Станом на 24.01.2019 року такий обов'язок не виконано, що призводить до невиконання судового рішення протягом тривалого часу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що бездіяльність відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, яка полягає в невиконанні покладеного на нього обов'язку надати інформацію щодо нарахування заявникові відповідної доплати, є протиправною.
За таких обставин, заява підлягає частковому задоволенню, оскільки ст.383 КАС України передбачено можливість визнання рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень, протиправними та не передбачено можливість покладення на такого суб'єкта певних обов'язків.
Керуючись ст.383 КАС України,
Заяву задовольнити частково.
Бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради у виді ненаправлення до Головного територіального управління юстиції у Житомирській області інформації про нарахування суми коштів на виконання постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 07.11.2011 року по справі №2-а-9622/11 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради про визнання дій неправомірними, стягнення недоотриманих коштів визнати протиправною.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Коростенський міськрайонний суд п'ятнадцятиденний строк з дня її складення, який може бути поновлено, якщо ухвала не була вручена учаснику справи в день її складення.
Суддя Волкова Н.Я.
копія згідно оригіналу