Справа № 278/3397/18
14 лютого 2019 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Зубчук І. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агенства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
До Житомирського районного суду Житомирської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, згідно з якими останній 08 вересня 2018 року не надав запитувану Національним агентством з питань запобігання корупції інформацію та не з'явився для надання пояснень, чив вчинив правопорушення, передбачене ст. 188-46 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 повторно не з'явився. У процесі розгляду справи надав письмові пояснення, якими повідомив, що не погоджується з висновками Департаменту з питань запобігання політичній корупції, та вважає, що протокол про притягнення його до адміністративної відповідальності складений неправомірно та безпідставно, у зв'язку з чим просить закрити провадження через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення.
Зважаючи на своєчасне сповіщення останнього про місце і час розгляду справи, суд, з огляду на вимоги ч. 1 ст. 268 КУпАП, вважає за можливе розглянути справу під час його відсутності.
Частиною 1 ст. 188-46 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції щодо усунення порушень законодавства про запобігання і протидію корупції, ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації або не у повному обсязі.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Пунктом 1 ч. 1 ст. 12 “Закону України “Про запобігання корупції” передбачено, що національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право одержувати в установленому законом порядку за письмовими запитами від державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання незалежно від форми власності та їх посадових осіб, громадян та їх об'єднань інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань.
Відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону України “Про запобігання корупції” державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зобов'язані надавати запитувані Національним агентством документи чи інформацію упродовж десяти робочих днів з дня одержання запиту.
Так, Національне агентство з питань запобігання корупції для встановлення достовірності відображеної у звіті політичної партії “ЗА ЖИТТЯ” інформації звернулось із запитом на адресу ОСОБА_1 з проханням надати інформацію з приводу здійснення ним внеску на підтримку партії 06.04.2018 у розмірі 14 999 грн (а.с. 11-12).
На адресу Національного агентства повернулось рекомендоване повідомлення про вручення листа, що підтверджується розпискою в одержанні 25.08.2018 (а.с. 13)
Проте станом на 08.09.2018 року ОСОБА_1 запитувану Національним агентством інформацію не надав.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Дослідивши матеріали справи, надаючи оцінку всім зібраним доказам в їх сукупності, суддя дійшла висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-46 КУпАП, доведена повністю.
Однак, зважаючи на те, що з дня вчинення правопорушення, тобто з 08 вересня 2018 року, пройшло більше трьох місяців, суд, керуючись п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, вважає за необхідне закрити провадження у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи встановленого ч. 2 ст. 38 КУПАП строк накладення стягнення.
Керуючись ст.ст. 33, 38, 188-46, 283, 284 КУпАП, суд -
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-46 КУпАП.
Закрити провадження у справі у зв'язку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, встановлених ст. 38 цього Кодексу
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено. Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя І. В. Зубчук