Ухвала від 14.02.2019 по справі 806/630/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про зупинення провадження у справі)

14 лютого 2019 року м. Житомир

справа № 806/630/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул.Мала Бердичівська, 23, заяву ОСОБА_1 про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області щодо відмови у відповідної належної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з урахуванням відповідних змін в оплаті праці та додаткових видів грошового забезпечення за останні 20 місяці перед звільненням;

- зобов'язати Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області виготовити довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2016 для проведення перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 №988, Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294, Порядку проведення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, яка повинна містити:

- посадовий оклад 3400,00 грн.;

- оклад за спеціальне звання (підполковник поліції) 2400,00 грн.;

- надбавка за вислугу років (32 роки) - 50% - 2900,00 грн.;

- надбавка за виконання особливо важливих завдань (50 %) 4350,00 грн.;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) 510,00 грн.;

- надбавка за оперативно-розшукову діяльність - (50%) - 1700,00 грн

- премія 77% - 11750,20 грн;

- зобов'язати Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області направити виготовлену довідку для перерахунку пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для подальшого перерахунку пенсії.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 09.02.2018 провадження у справі за вказаною позовною заявою відкрито, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 02 березня 2018 року провадження у справі №806/630/18 зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (номер провадження Пз/9901/1/18).

Згідно з ухвалою суду від 22.12.2018 провадження у справі поновлено та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 29.01.2019.

Відповідно до довідки від 29.01.2019 розгляд справи відкладено на 14.02.2019, у зв"язку з тимчасовою непрацездатністю головуючого судді.

14 лютого 2019 року позивач подав заяву (за вх.№3031/19) про зупинення провадження у даній справі, з тих підстав, що Окружним адміністративним судом міста Києва розглянута справа №826/3858/18, предметом спірних правовідносин в якій є оскарження окремих пунктів 1,2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"" від 13.02.2008 №45. Рішення Окружного адміністративного суду м.Києва у вказаній справі, на час подання заяви про зупинення провадження у справі, не набрало законної сили.

Позивач зазначає, що розгляд справи є неможливим без врахування судом висновків, що викладені у рішенні Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/3858/18.

У визначений день та час, 14.02.2019, позивач прибув до суду, проте перед початком судового засідання, через канцелярію суду, подав клопотання за вх.№3033/19 про розгляд клопотання про зупинення провадження у справі у порядку письмового провадження.

Відповідач у визначений день та час, до суду свого повноважного представника до суду не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Причин неявки свого повноважного представника у судове засідання суду не повідомив.

Зважаючи на подане позивачем клопотання та неявку представника відповідача, керуючись приписами ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути питання про зупинення провадження у справі в порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Судом встановлено, що відповідно до відомостей з офіційного сайту "Єдиний державний реєстр судових рішень" 13.03.2018, згідно з ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва у справі №826/3858/18 відкрито провадження за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам" від 21.02.2018 №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"" від 13.02.2008 №45.

У справі №826/3858/18 предметом розгляду є визнання протиправними та скасування змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"" від 13.02.2008 №45, на підставі яких Ліквідаційними комісіями управління Міністерства внутрішніх справ України здійснюється виготовлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 15.11.2015 №988.

Предметом розгляду даної адміністративної справи є питання щодо правомірності видання ОСОБА_1 Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 15.11.2015 №988.

Відповідно до п.3 ч.1ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Частиною четвертою статті 236 КАС України визначено, що про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви позивача про зупинення провадження у справі №806/630/18 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/3858/18, та її задоволення.

Керуючись статтями 22, 229, 236, 243, 248, 256, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

ухвалив:

1. Заяву ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі за його позовом до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, - задовольнити.

2. Зупинити провадження в адміністративній справі №806/630/18 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/3858/18.

3. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В. Горовенко