13.02.2019 Справа №607/3602/19
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Сливка Л.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3 , тимчасово не працює , за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Уповноваженою особою Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області 12 лютого 2019 стосовно ОСОБА_1 складено протокол серії ГР № 276823 про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У зазначеному протоколі вказано " 09.02.2019 року о 18 . 30 год. ОСОБА_1 за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_4 , вчинила домашнє насилля в сім»ї відносно свекрухи ОСОБА_2, з якою разом проживає, під час якого чинила на неї моральний та психологічний тиск, виражалася нецензурними словами, обзивала , чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173 -2 КУпАП " .
У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначила , що повністю розуміє зміст роз'яснених їй прав, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення , своєї вини у вчиненні адмінпорушення передбаченого ч. 1 ст. 173 -2 Кодексу України про адміністративні правопорушення не визнала . Категорично заперечила вчинення 09 лютого 2019 року будь-яких протиправних дій стосовно свекрухи ОСОБА_2 Вказала , що перебувала у своїй квартирі по вулиці Київській, 14/112 у м. Тернополі, де постійно проживає разом зі своїм чоловіком , дочкою та свекрухою. ОСОБА_2 постійно з надуманих причин викликає працівників поліції, так сталося і 09 лютого 2019 року . Пояснила , що ніяких погроз, нецензурних слів , образ чи будь-яких інших неправомірних дій щодо свекрухи ОСОБА_2 , ні 09 лютого 2019 року, ні будь-коли не вчиняла.
Вказані пояснення ОСОБА_1 у судовому засіданні наданими до суду та дослідженими у суді матеріалами справи про адміністративне правопорушення не спростовані.
Так , у матеріалах справи про адміністративне правопорушення наявні заява та письмові пояснення ОСОБА_2 від 09 лютого 2019 року, згідно із якими 09 лютого 2019 року вона викликала працівників поліції, оскільки її невістка ОСОБА_1 за місцем проживання викрала її особисті речі ; копія рапорта інспектора - чергового Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 від 09 лютого 2019 року , про те, що 09 лютого 2019 року о 18 год. 30 хвилин відділом поліції зафіксоване телефонне звернення ОСОБА_2 про те,що її невістка ОСОБА_1 викрала її особисті речі ; письмові пояснення ОСОБА_1 від 09 лютого та 12 лютого 2019 року, які є аналогічними до пояснень,які надала ОСОБА_1 у судовому засіданні.
Натомість, за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за вчинення домашнього насильства , тобто умисного вчинення будь-яких діянь (дій чи бездіяльності ) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування , позбавлення житла, їжі, одягу , іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо ) внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров"ю потерпілого, а так само невиконання заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення .
Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, приписами ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, а також те, що в силу принципу презумпції невинуватості всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь, а недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості, суддя вважає, що в матеріалах справи відсутні, а судом не здобуті будь-які належні та допустимі докази на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за. ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає до закриття у зв"язку із відсутністю в його діях події і складу зазначеного адміністративного правопорушення .
Керуючись частиною 1 статті 173-2, статтями 278- 280, 283-285 , 287-290 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя ,
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження закрити у зв"язку із відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяОСОБА_4