Постанова від 07.02.2019 по справі 221/221/19

221/221/19

3/221/455/2019

ПОСТАНОВА

07 лютого 2019 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області Безрук Т.В., розглянувши в порядку підготовки до розгляду справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який навчається у Волноваському ПТУ, НОМЕР_1 від 07.02.2017р., РНОКПП - НОМЕР_2, зареєстрований та проживає з матір'ю ОСОБА_2 за адресою: Донецька область, м. Волноваха, вул. Литвинова, буд. 22

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.175-1 КУпАП

встановив:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 22.12.2018р. о 10.00 курив тютюнові вироби біля магазину «Гурман» по вулиці Менделеєва в м. Волноваха, чим порушив Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Розглянувши протокол та долучені до нього матеріали, вважаю, що адміністративний протокол не відповідає вимогам ст.256 КпАП України і підлягає поверненню для дооформлення, виходячи з наступного.

Так, згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, …відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

У порушення вказаних вимог у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена суть правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП яка визначає, що куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради тягне за собою накладення адміністративного стягнення.

Так, частинами 2, 3,4 статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» визначені місця, в яких заборонено куріння тютюнових виробів, стаття містить вимоги щодо позначення таких місць та інші відомості

У протоколі зазначено, що ОСОБА_1 курив тютюнові вироби біля магазину «Гурман», однак не зазначено та не підтверджено матеріалами справи, що куріння у зазначеному місці заборонено законом, чи рішенням Волноваської міської ради, що є невід'ємною складовою порушення, що це місце входить до переліку.

Крім того до протоколу не додано жодного належного та допустимого доказу вчинення правопорушення, відсутні свідки.

Вказані недоліки при оформленні та передачі матеріалів до суду для розгляду роблять неможливим подальший судовий розгляд справи та винесення судом законного та обґрунтованого рішення по справі.

На підставі викладеного, суд змушений повернути матеріал про адміністративне правопорушення для доопрацювання та належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 245,256, 268, 278, 280-283 КУПАП

постановив:

Матеріал стосовно ОСОБА_1, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП повернути начальнику Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області для доопрацювання та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т.В.Безрук

Попередній документ
79690363
Наступний документ
79690365
Інформація про рішення:
№ рішення: 79690364
№ справи: 221/221/19
Дата рішення: 07.02.2019
Дата публікації: 11.02.2019
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Волноваський районний суд Донецької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях