Постанова від 23.01.2019 по справі 917/670/18

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" січня 2019 р. Справа № 917/670/18

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Слободін М.М., суддя Гетьман Р.А. , суддя Хачатрян В.С.

за участю секретаря судового засідання Мальченко О.О.

за участю представників сторін:

позивача - Васюта А.І.

Михальова М.М.

відповідача - Клен С.М.

розглянувши матеріали апеляційної скарги КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (вх.№734П/1) на рішення господарського суду Полтавської області від 11.09.2018 у справі №917/670/18 (повний текст якого складено та підписано 20.09.2018 в приміщенні зазначеного суду суддею Киричук О.А.)

за позовом КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал", 36020, м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40-а;

до ПАТ "Українська залізниця", 03680, м. Київ, вул. Тверська, 5 в особі виробничого підрозділу "Полтавське територіальне управління" філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", 36015, м. Полтава, вул. Сакко, 124-а;

про стягнення 115 434,24 грн.,

ВСТАНОВИЛА:

Комунальне підприємство Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" звернулося до господарського суду Полтавської області з позовом до публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" , 03680, м. Київ, вул. Тверська, 5 в особі виробничого підрозділу "Полтавське територіальне управління" філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про стягнення 115 434,24 грн. заборгованості за скид понаднормативних забруднень по договору № 20-6 від 20.11.2017 про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що відповідачем в порушення умов договору № 20-6 від 20.11.2017 та умов Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтава не здійснено оплату за скид понаднормативних забруднень в розмірі 115 434,24 грн. У зв'язку з цим позивач просив стягнути з відповідача зазначену заборгованість.

В підтвердження вказаних обставин позивачем до позову додані: копія договору № 20-6 на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 20.11.2017 з додатками № 1-4, копія акту відбору проб від 01.12.2017 з результатами аналізу, копія розрахунку плати за скид понаднормативних забруднень на суму 181 084.70 грн., копія рахунку на суму 181 084,70 грн., копія претензії № 3 від 23.01.2018, копія відповіді на претензію від 08.02.2018, копія результатів дослідження проби стічної води, затвердженого начальником НІ І "Харківське ТУ" філії "ЦБМЕС" Чумаченко О.Б., копія листа відповідача за № 01-08/43 від 08.02.2018, копія листа позивача № 25/605 від 16.02.2018, копія розрахунку плати за скид понаднормативних забруднень суму 115 434,24 грн., копія рахунку на суму 115 434,24 грн, копія листа відповідача № 01-08/78 від 14.03.2018, копія свідоцтва про атестацію виробничої лабораторії служби охорони водних ресурсів КП ПОР "Полтававодоканал" з додатком.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 11.09.2018 у даній справі у позові відмовлено повністю.

КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" із вказаним рішенням суду першої інстанції не погодилося та звернулося до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду Полтавської області від 11.09.2018 по справі №917/670/18 скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги заявник посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Так, апелянт зазначає, що не погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що у суду відсутня можливість перевірити правильність здійснених позивачем нарахувань з огляду на відсутність підтверджених даних для підрахунку та застосування формули. Однак, як зазначає позивач, це не відповідає дійсності, оскільки до суду було надано як рахунок на оплату так і розрахунок плати за скид понаднормативних забруднень. Щодо розрахунку плати за скид наднормативних бруднень, то його виконано згідно розділу 8 «Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтава», затверджених рішенням виконкому Полтавської міської ради № 158 від 18.08.2016. З приводу вищевказаного розрахунку представниками позивача були надані пояснення безпосередньо під час судових засідань, однак суд першої інстанції на них уваги не звернув. Також, як зазначає позивач, відповідач направив позивачу лист за № 01-08/43 від 08.02.2018 в якому зазначив про наявність контрольної проби, результати якої, нібито, суттєво відрізняються від результатів позивача.

Щодо контрольної проби позивач вважає її такою, що не відповідає встановленим вимогам. Згідно п. 7.3.4. правил у випадку розходження результатів аналізів між лабораторіями Водоканалу та Підприємства за ініціативою Підприємства проводиться аналіз Контрольної проби у присутності обох сторін в лабораторії Водоканалу, або незалежній лабораторії, акредитованій у даній галузі. Відкриття контрольної проби та результати хімічного аналізу оформлюються відповідним актом (додаток 4 ). Згідно з п. 7.3.5. правил аналізи головної проби, проби для Підприємства та контрольної проби здійснюються тільки лабораторіями, акредитованими на право проведення вимірювань показників якості стічних вод. Відповідальність за достовірність результатів аналізу несе лабораторія, яка проводила аналіз. Результати аналізів головних та контрольних проб зберігаються у Водоканалі три роки. В порушення вказаних вимог представники підприємства не були запрошені для проведення аналізу контрольної проби, так само не було належним чином оформлено відповідного акту та відповідачем не було надано відповідних належних доказів акредитації лабораторії, що, нібито, проводила дослідження контрольної проби. Докази акредитації лабораторії, яка проводила дослідження «контрольної» проби були надані представником відповідача лише після відкриття судом провадження у справі - разом з наданням відповіді на відзив.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 05.11.2018 відкрито апеляційне провадження за даною апеляційною скаргою.

Відповідачу встановлено строк до 19.11.2018, протягом якого він має право подати відзив на апеляційну скаргу, який повинен відповідати вимогам ч.2 ст.263 Господарського процесуального кодексу України, а також докази надсилання (надання) копію відзиву та доданих до нього документів іншому учаснику справи.

20.11.2018 до Східного апеляційного господарського суду надійшов відзив на апеляційну скаргу від відповідача, в якому він проти апеляційної скарги позивача заперечує, просить її залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду - без змін, посилаючись на те, що судом першої інстанції повно та всебічно досліджені усі фактичні обставини справи, яким надана належна правова оцінка.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 20.11.2018 призначено справу до розгляду на 03.12.2018.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 03.12.2018 оголошено про перерву розгляді справи до 19.12.2018.

Від представника відповідача 14.12.2018 надійшли письмові пояснення в обґрунтування своєї позиції у справі.

Позивач 18.12.2018 подав до суду апеляційної інстанції письмові пояснення щодо об'єму стічних вод, який зазначений у розрахунку плати за скид понаднормативних забруднень.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 19.12.2018 оголошено про перерву розгляді справи до 23.01.2019.

Позивачем 21.01.2019 надані письмові додаткові письмові пояснення.

Дослідивши матеріали справи, а також викладені у апеляційній скарзі та відзиві на неї доводи сторін, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлення обставин справи та відповідність їх наданим доказам, та повторно розглянувши справу в порядку ст. 269 ГПК України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а оскаржуване рішення підлягає скасуванню.

Так, відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції місцевий господарський суд вказав на те, що позивачем не надано доказів, які доводили обсяг скинутих відповідачем стічних вод в порядку визначеному у п. 3.13 договору, та відповідно правомірність застосування показника V ст. вод 7559 м.куб. при розрахунку та стягненні 115 434,24 грн.

Колегія суддів не погоджується з таким висновком місцевого суду, з огляду на наступне.

В ході вирішення спору колегія суддів встановила наступні факти і відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з матеріалів справи, 20.11.2017 р. між комунальним підприємством Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (далі - позивач) та публічним акціонерним товариством "Українська залізниця" в особі виробничого підрозділу "Полтавське територіальне управління" філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі - відповідач) було укладено договір № 20-6 на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення (далі - договір), який сторонами було підписано без заперечень, доповнень, протоколів розбіжностей і т. ін.

Відповідно до п. 1.1 договору визначено, що допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах - це встановлений рівень концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, вище якого вода вважається непридатною для очищення на міських очисних спорудах.

Згідно з п. 3.13 договору об'єм стічних вод, що надходять до систем водовідведення виконавця, визначається за показниками приладів і засобів обліку, а при їх відсутності визначається наступним чином:

- за кількістю води, що надходить із систем централізованою водопостачання та інших джерел водопостачання (свердловина, річка, озеро, тощо), визначених в додатку № 4 і № 5 до договору;

- відповідно до п.4.10-4.13 Правил №190 щодо визначення обсягів дощових, талих стічних вод, що потрапили до системи каналізації з площі території, яка визначається актом обстеження виконавця.

Згідно з п. 3.14 договору Споживач, на балансі якого знаходяться мережі водовідведення, несе відповідальність за порушення норм щодо кількості та якості стічних вод, які скидають до вказаних мереж Субспоживачі, орендарі, суборендарі. Допустимі концентрації забруднюючих речовин у - Стічних водах встановлені рішенням Виконкому Полтавської міської ради №158 від 18.08.2016 "Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтава" та наводяться в додатку № 6 до договору.

П. 3.16. договору передбачено, що для визначення вмісту забруднень у стічних водах використовуються як дані лабораторії Виконавця, так і результати вибірковою контролю, виконаного лабораторіями, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі.

П. 3.17. договору визначено, що плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь об'єм стічних вод, скинутих Споживачем протягом двох календарних місяців (місяць у якому відібрана проба та за попередній місяць), коли було зафіксоване перевищення допустимої концентрації.

П. 4.7, 4.8 договору визначено, що при скиданні Споживачем стічних вод з перевищенням вмісту забруднюючих речовин, Споживач сплачує Виконавцю плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 м стічних вод, обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод та коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічного процесу очищення стічних вод та екологічного стану водойм. Розрахунки виконуються згідно Правил № 158 від 18.08.2016 року "Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м Полтави". У разі виявлення залпового скиду забруднюючих речовин застосовується коефіцієнт кратності Кк = 20. Коефіцієнт кратності при перевищенні ДК однієї речовини не може перевищувати 5, окрім випадків, передбачених підпунктами 8.2.1. та 8.2.5. "Правил № 158 від 18.08.2016 року". Загальний коефіцієнт кратності з перевищенням допустимої концентрації кількох речовин та інших порушень не може бути більше 10, крім випадків, передбачених підпунктом 8.2.5. Правил № 158 від 18.08.2016 року. Плата за скит понаднормативно забруднених стічних вод здійснюється Споживачем не пізніше 10 днів з дати отримання листа-повідомлення та рахунку.

П. 6 та п. 7 вказаного договору сторони передбачили взаємні права та обов'язки.

Зазначені вище норми кореспондуються з Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтава, затвердженими рішенням виконкому Полтавської міської ради №158 від 18.08.2016 року (далі - правила). Так, допустимі концентрації (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах на випусках Підприємств визначені п. 6 правил.

П. 7 правил визначений порядок контролю за скиданням стічних вод в систему каналізації м. Полтави. П. 7.1.6 правил передбачено, що з метою контролю якості стічних вол Підприємств Водоканал здійснює вибірковий відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плані за скид понаднормативних забруднень. Відбір проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженим представником Водоканалу - співробітником служби охорони водних ресурсів, про що складається Акт, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента.

Згідно з п. 7.1.8 правил при виявленні перевищення ДК забруднень, установлених Підприємству в Вимогах до якості скиду стічних вод, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлення ДК забруднені, у 15 - денний термін з моменту відбору проби. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК Водоканал згідно з Господарським процесуальним кодексом України направляє Підприємству претензію, до якої додаються розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод та рахунок для сплати. А п. 7.1.9 правил визначений обов'язок підприємства у 10-ти денний термін після отримання рахунку задовольнити обгрунтовані вимоги Водоканалу.

П. 7.3 правил надає позивачу право, з метою контролю якості стічних вод Підприємств, здійснювати відбір разових Проб. Разові Проби характеризують хімічний склад стічних вод. Виявлені таким чином перевищення ДК є необхідною і достатньою підставою для нарахування додаткової плати.

Відбір Проб оформлюється Актом відбору (п. 7.3.3 правил). Після відбору проби для аналізу передаються до лабораторії Водоканалу. Результати аналізу надсилаються Абоненту поштовим листом (у разі відповідності якості стічних вод доведеним нормативам, результати аналізів можуть не надсилатися). Згідно з п. 7.3.4 правил у випадку розходження результатів аналізів між лабораторіями Водоканалу та Підприємства за ініціативою Підприємства проводиться аналіз Контрольної проби у присутності обох сторін в лабораторії Водоканалу, або незалежній лабораторії, акредитованій у даній галузі. Відкриття контрольної проби та результати хімічного аналізу оформлюються відповідним актом (додаток 4 ).

Аналізи головної проби, проби для Підприємства та контрольної проби здійснюються тільки лабораторіями, акредитованими на право проведення вимірювань показників якості стічних вод. Відповідальність за достовірність результатів аналізу несе лабораторія, яка проводила аналіз. Результати аналізів головних та контрольних проб зберігаються у Водоканалі три роки (п. 7.3.5 Правил).

20.11.2017 між комунальним підприємством Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" та публічним акціонерним товариством "Українська залізниця" в особі виробничого підрозділу "Полтавське територіальне управління" філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" було укладено договір № 20-6 на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, умовами якого, зокрема, передбачено, що Споживач, на балансі якого знаходяться мережі водовідведення, несе відповідальність за порушення норм щодо кількості та якості стічних вод, які скидають до вказаних мереж Субспоживачі, орендарі, суборендарі. Допустимі концентрації забруднюючих речовин у - Стічних водах встановлені рішенням виконкому Полтавської міської ради №158 від 18.08.2016 року "Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтава" та наводяться в додатку № 6 до договору.

На виконання умов договору, реалізуючи право, передбачене п. 6.1.7 договору, 01.12.2017 представники позивача провели відбір проб стічних вод відповідача, про що складено відповідний акт (додано до позовної заяви). Результати лабораторних досліджень відображені на зворотній стороні акту.

За результатами лабораторних досліджень позивачем було виконано розрахунок плати за скид понаднормативних забруднень та виставлено відповідачу рахунок на суму 181 084,70 грн. Також, відповідачу була направлена претензія № 3 від 23.01.2018 р. з вимогою сплатити вказану суму.

У відповідь на дану претензію відповідач зазначив, що об'єм у розмірі 11858 м3, який вказаний у розрахунку плати за викид понаднормових забруднень, не відповідає дійсності та спростовується об'ємом в розмірі 7559 м3 стічних вод, який скидається в систему каналізації, в зв'язку з чим, всі проведені розрахунки є неправильними і як наслідок сума претензії невірною.

За результатами розгляду даного листа позивач, листом № 25/605 від 16.02.2018 погодився з аргументами відповідача щодо перерахунку плати за скид стічних вод в об'ємі 7559 м та направив відповідачу розрахунок плати за скид понаднормативних забруднень та рахунок на суму 115 434,24 грн.

Відповідач вказав, що всупереч вимог Господарсько-процесуального кодексу України, в змісті позовної заяви відсутній обґрунтований розрахунок суми вимоги, відсутні дані про такі обставини: які безпосередньо забруднюючі речовини були покладені в основу вимог; який обсяг забруднюючих речовин лабораторія позивача виявила і на скільки він перевищує норми; за якими формулами було проведено розрахунок як первинної суми 181 084,70 грн., так і наступної - 115 434,24 грн.

З наданих в матеріали справи розрахунків плати за скид понаднормативних забруднень як первинної суми 181 084,70 грн., так і наступної - 115 434,24 грн. вбачається, що розрахунки плати виконані у відповідності до Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтава.

З наданого в матеріали справи договору № 20-6 на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 20.11.2017 вбачається, що згідно з п. 3.13 договору об'єм Стічних вод, що надходять до систем водовідведення виконавця, визначається за показниками приладів і засобів обліку, а при їх відсутності визначається наступним чином:

- за кількістю води, що надходить із систем централізованою водопостачання та інших джерел водопостачання (свердловина, річка, озеро, тощо), визначених в додатку № 4 і № 5 до договору;

- відповідно до п.4.10-4.13 Правил №190 щодо визначення обсягів дощових, талих Стічних вод, що потрапили до системи каналізації з площі території, яка визначається актом обстеження Виконавця.

Позивач розрахунки плати за скид понаднормативних забруднень як суми 181 084,70 грн., так суми 115 434,24 грн. здійснював, виходячи з об'єму стічних вод підприємства за розрахунковий період.

Як свідчать матеріали справи, відповідач в своїй відповіді на претензію позивача зазначив, що об'єм у розмірі 11858 м3, який вказаний у розрахунку плати за викид понаднормових забруднень, не відповідає дійсності та спростовується об'ємом в розмірі 7559 м3 стічних вод, який скидається в систему каналізації, тобто визнав об'єм стічних вод, який скидається в систему каналізації № 1 (КНС № 2 на території парку "Будинок науки і техніки"), у відповідності до якого позивачем і було здійснено розрахунок плати за скид понаднормових забруднень.

В свою чергу, відповідач ствержував, що даний об'єм стічних вод належить не тільки відповідачу, а й іншим субспоживачам.

Однак, колегія суддів зазначає, що відповідно до п. 3.14. договору № 20-6 від 20.11.2017 споживач, на балансі якого знаходяться мережі водовідведення, несе відповідальність за порушення норм щодо кількості і якості стічних вод, які скидають до вказаних мереж субспоживачі, орендарі, суборендарі.

Тому колегія суддів дійшла висновку, що об'єм стічних вод, що надходять до системи водовідведення, є обґрунтованим та вірно визнаним відповідачем, в зв'язку з чим позивачем було вірно розраховано плату за скид понаднормових забруднень у розмірі 115 434, 24 грн.

Оцінюючи заперечення відповідача, які ґрунтуються на аналізі контрольної проби та запереченні обраного позивачем періоду нарахування та чинності підзаконного нормативного акту, колегія суддів зазначає наступне.

На заперечення відповідача, яке ґрунтується на аналізі контрольної проби, позивач надав пояснення, що контрольну пробу, відібрану відповідачем, не можна вважати такою, що відповідає встановленим вимогам, оскільки представники позивача не були запрошені для відбору та проведення аналізу контрольної проби, так само не було належним чином оформлено відповідного акту та відповідачем не було надано відповідних належних доказів акредитації лабораторії, що проводила дослідження контрольної проби.

Суд, дослідивши правовідносини сторін, погоджується із позицією позивача і зазначає, згідно п. 7.3.4. правил у випадку розходження результатів аналізів між лабораторіями Водоканалу та Підприємства за ініціативою Підприємства проводиться аналіз Контрольної проби у присутності обох сторін в лабораторії Водоканалу, або незалежній лабораторії, акредитованій у даній галузі. Відкриття контрольної проби та результати хімічного аналізу оформлюються відповідним актом (додаток 4). Згідно з п. 7.3.5. правил аналізи головної проби, проби для Підприємства та контрольної проби здійснюються тільки лабораторіями, акредитованими на право проведення вимірювань показників якості стічних вод. Відповідальність за достовірність результатів аналізу несе лабораторія, яка проводила аналіз.

В порушення вказаних вимог представники підприємства не були запрошені для проведення аналізу контрольної проби, так само не було належним чином оформлено відповідного акту та відповідачем не було надано відповідних належних доказів акредитації лабораторії, що, нібито, проводила дослідження контрольної проби. Докази акредитації лабораторії, яка проводила дослідження контрольної проби були надані представником відповідача лише після відкриття судом провадження у справі - разом з наданням відповіді на відзив.

Щодо тверджень відповідача про те, що позивачем було здійснене нарахування плати за листопад 2017 p., тоді як забір проби відбувся 01.12.2017 р. колегія суддів зазначає, що згідно п.п. 3.17. договору визначено, що плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь об'єм Стічних вод, скинутих Споживачем протягом двох календарних місяців (місяць у якому відібрана проба та за попередній місяць).

Щодо тверджень відповідача про скасування Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів колегія суддів зазначає, що дана Інструкція дійсно на даний час скасована, проте Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Полтава (які є додатком до договору і на які посилався позивач в позові) не скасовані і є чинними.

З урахуванням наведеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що даний позов є обґрунтований та такий, що підлягає задоволенню.

Таким чином, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку про те, що доводи апеляційної скарги спростовують наведені висновки місцевого господарського суду, у зв'язку з чим апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню з підстав, викладених вище, а оскаржуване рішення підлягає скасуванню, з прийняттям нового про задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. ст. 269, 270, 275, 277, 282 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу КП Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" на рішення господарського суду Полтавської області від 11.09.2018 у справі №917/670/18 задовольнити.

Рішення господарського суду Полтавської області від 11.09.2018 у справі №917/670/18 скасувати та прийняти нове, яким позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ПАТ "Українська залізниця" в особі виробничого підрозділу "Полтавське територіальне управління" філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (036,80, м. Київ, вул. Тверська, 5 код ЄДРПОУ 40075815) на користь комунального підприємтва Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (36020, м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40-а, код ЄДРПОУ 03361661) 115434,24 грн.

Стягнути з ПАТ "Українська залізниця" в особі виробничого підрозділу "Полтавське територіальне управління" філії "Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд" публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (036,80, м. Київ, вул. Тверська, 5 код ЄДРПОУ 40075815) на користь комунального підприємтва Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" (36020, м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 40-а, код ЄДРПОУ 03361661) судовий збір за подання позову у розмірі 1762,00 грн. та за подання апеляційної скарги у розмірі 2643, 00 грн.

Доручити господарському суду Полтавської області видати відповідний наказ.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.

Повний тест постанови апеляційного суду складено 28.01.2019

Відповідно ст.ст. 286 - 289 Господарського процесуального кодексу України постанова оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя М.М. Слободін

Суддя Р.А. Гетьман

Суддя В.С. Хачатрян