вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
26.01.09Справа №2а-2154/09/5/0170
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Сидоренко Д.В., розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1
до Голови Алуштинського міського суду Скісова Євгена Михайловича
про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про визнання неправомірними дії голови Алуштинського міського суду АР Крим Скісова Є.М. щодо відмови внести подання для порушення дисциплінарного провадження та про зобов'язання виконати вимоги абз.2 ч.1 ст.34 Закону України «Про статус суддів» при розгляді заяви про порушення дисциплінарного провадження.
Визначення поняття «справа адміністративної юрисдикції» наведено у статті 3 КАС України, під якою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.
Пунктом 8 ч.1 ст.24 Закону України «Про судоустрій України» передбачено, що голова місцевого суду представляє суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами та організаціями. Отже, при розгляді звернень громадян голова суду не здійснює владні управлінські функції щодо суб'єкта звернення, тобто владно не керує його поведінкою, а останній відповідно не зобов'язаний виконувати вимоги та приписи, внаслідок чого не має статусу суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, суд вважає, що звернення позивача з позовними вимогами до відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень не відноситься до компетенції адміністративних судів, у зв'язку з чим суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі п.1 ч.1 ст.109 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160,165 КАС України, суд
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Сидоренко Д.В.