Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Ухвала від 13.11.2018 по справі 554/7307/18

Дата документу 13.11.2018 Справа № 554/7307/18

Провадження № 1-кс/554/11122/2018

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

13 листопада 2018 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017170040000769 від 18.02.2017 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, яке клопотання мотивує наступним.

У провадженні слідчого відділу Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області перебувало кримінальне провадження №12017170040000769 від 18.02.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України.

17.02.2017 року до Полтавського ВП надійшла письмова заява депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 про те, що 27.01.2017 року під час засідання комісії " ІНФОРМАЦІЯ_2 " було виявлено, що невідомою особою, умисно завідомо внесені недостовірні відомості до проекту рішення №73 "Про затвердження програми "Безпечне місто" на 2016-2018 роки", в якому змінено видатки на виконання вказаної програми на 2016-2018 р. (ЄО 4250 від 17.02.17).

Встановлено, що між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ПП « ОСОБА_5 » 07.07.2016 року укладено договір №460 на виготовлення робочого проекту «Капітальне будівництво системи «Безпечне місто», ціна договору - 199 028,93 грн..

Відповідно до звіту експертного звіту щодо розгляду проектної документації за робочим проектом «Капітальне будівництво системи «Безпечне місто» №17-0329-17П (17-0004-17Н) затвердженим 15.06.2017, загальна кошторисна вартість будівництва станом на 10.05.2017 складала 28 090,520, що на 4 млн. грн. перевищує надану пропозицію ПП « ОСОБА_6 », що в свою чергу ставить під сумнів об'єктивність даного експертного звіту та відповідно проектної документації.

В подальшому під час вивчення публікацій на сайті інтернет - видання « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо проведення тендерів на систему «Безпечне місто» встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 21.09.2017 уклали договір підряду №20 по капітальному будівництву системи « ІНФОРМАЦІЯ_4 », м. Полтава із ПП « ОСОБА_5 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з ціною договору 24 017 155, 57 грн..

Рішенням позачергової другої сесії сьомого скликання ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.02.2017 затверджено програму «Безпечне місто» на 2016-2018 роки. на яку виділено кошти з міського бюджету з орієнтовною сумою 34 374, 92 тис. грн., в подальшому рішенням п'ятнадцятої сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 сьомого скликання від 24.05.2018 внесено зміни до програми, з орієнтовною сумою 29 716, 67 тис. грн.

28.07.2016 року оголошено тендер «Придбання устаткування для системи відео спостереження для капітального будівництва системи «Безпечне місто» з очікуваною вартістю 14 389 951 грн., в якому свої пропозиції надали такі учасники: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », (які були відхилені як такі, що не відповідають умовам документації) ПП « ОСОБА_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

Найбільш економічно вигідною замовник визнав ПП « ОСОБА_5 » з яким було укладено договір 05.12.2016 (визнано нікчемним).

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » звернулося до Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель зі скаргою, який розглянувши її встановив, що у складі копій пропозицій конкурсних торгів ПП « ОСОБА_6 » та ТОВ СП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » відсутні сертифікати УкрСЕПРО на весь товар, що є предметом закупівлі, що не відповідає умовам Документації, а тому замовник мав відхилити їх та відмінити процедуру закупівлі у зв'язку з відхиленням конкурсних торгів всіх учасників.

Рішенням від 17.01.2017 року №5-р/пк-ск, антимонопольний комітет України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_1 відмінити процедуру закупівлі «Придбання устаткування для системи відео спостереження для капітального будівництва системи « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

15.08.2017 року ІНФОРМАЦІЯ_1 оголосило тендер на капітальне будівництво системи «Безпечне місто» у м. Полтаві з очікуваною вартістю закупівлі 24,6 млн. грн. Переможцем торгів визначено ПП « ОСОБА_6 », пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно-вигідною ( 24 017 155,57 грн.). 21.09.2017 року ІНФОРМАЦІЯ_1 укладено договір підряду №20 по капітальному будівництву системи «Безпечне місто», м. Полтава з ПП « ОСОБА_5 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), хі строком виконання робіт до 31.12.2018 року або до повного виконання сторонами своїх зобов'язань, з ціною договору 24 017 155, 57 грн..

На даний час ПП « ОСОБА_5 » виконано робіт на суму 12 269 174, 04 грн. Відповідно до накладних, ПП « ОСОБА_6 » отримав від постачальників сервер бази даних з ціною 256 641, 67 грн.; ІР- відеокамери DS-2DF7286-A, вулична 2МР, вартістю по 45 609,29 грн.; сервера відео спостереження з програмою забезпечення «Trassir (Hikvision)» вартістю по 544 691, 50 грн.; програмно-апаретні комплекси «Трасир» вартістю 802,12 грн.; сервер «Supermicro SYS-5049S-E1R24» вартістю 111 914, 17 грн.; модулі пам'яті вартістю 753,25 грн.; ІР- відеокамери DS-2СD4А35FWD-IZ LPR, вартістю по 23 068,28 грн.; ІР- відеокамери DS-2СD4А35F-IZ 3МР ІР, вартістю по 21 366,71 грн. та інше устаткування.

Так, встановлено, що ПП « ОСОБА_6 » купив та встановив сервера відео спостереження з програмою забезпечення «Trassir (Hikvision)», ігноруючи Український аналог вказаного програмного забезпечення.

З офіційного сайту ІНФОРМАЦІЯ_8 , встановлено, що Trassir - це програмне забезпечення ІР-відеореєстрації виробництва ІНФОРМАЦІЯ_8 ; Hikvision - китайська торгівельна марка, яка виробляє техніку для охоронного телебачення, зокрема ІР-камери. DSSL та Hikvision тісно співпрацюють, мають партнерську угоду і перша на власному офіційному сайті пропонує власне ПЗ до камер партнера. Центральний офіс ІНФОРМАЦІЯ_8 розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

30.08.2018 року Президент України підписав Указ №254/2017, який стосується загроз кібербезпеці держави та невідкладних заходів з їх нейтралізації. Зокрема, протягом 3-ох місяців уряд має врегулювати питання про заборону державним органам і компаніям купувати послуги в провайдерів, системи захисту яких не відповідають встановленим вимогам в області захисту інформації.

18.10.2018 року слідчим призначено комплексну будівельно-технічну та економічну експертизи. В ході досудового розслідування проведено тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до протоколу якого ІНФОРМАЦІЯ_1 не надано пропозиції : ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які були надані під час проведення тендеру по «Капітальному будівництву системи «Безпечне місто» у м. Полтаві.

Дані документи необхідні для проведення експертизи проекту та почеркознавчих експертиз та вивчення наданих документів учасників, щоб установити їх відповідність до ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, з метою встановлення фактичного розміру завданої державі шкоди, визначення кола осіб, відповідальних за здійснення фінансово-господарських операцій, а також встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення та містять в собі фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

На підставі наведеного, слідчий просить задовольнити заявлене клопотання.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, просив його задовольнити.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Судом встановлено, що у провадженні Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження за № 12017170040000769 від 18.02.2017 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст.191 КК України.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, суд дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що вищевказані документи, питання про проведення тимчасового доступу, до яких ставиться в клопотанні органу досудового слідства, містять дані, що мають значення для встановлення істини, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, суд вважає клопотання слідчого таким, що підлягає задоволенню.

Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 40, 107, 110, 131, 132, 159-166 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надатистаршому слідчому СВ Полтавського ВП ГУНП України в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документівз можливістю їх вилучення, до оригіналів документів публічних закупівель оголошення №152165, UA-2017-08-15-000610-b, по «Капітальному будівництві системи «Безпечне місто», м. Полтава, а саме: надані пакети документів пропозицій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та проектно-кошторисна документація, локальні кошториси, зведені кошторисні розрахунки, звіти за результатами досліджень та експертні висновки (експертизи проектів), проектувальні роботи по вказаному предмету, які перебувають в ІНФОРМАЦІЯ_1 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз'яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1