Постанова від 10.09.2009 по справі 2-а-33771/08

справа № 2-а-33771/08

категорія 2.11.17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Попової О. Г.,

при секретарі - Снігірьовій О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гаргур Фінгер Джоінт" до Державної податкової інспекції в Андрушівському районі про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом. Своївимоги мотивує тим, що за результатами проведених позапланових документальних перевірок з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок за квітень 2008 року та травень 2008 року, на підставі актів перевірок № 476-23-34900701 від 23.07.2008 року (за квітень 2008 року) та № 509-23-34900701 від 18.08.2008 року (травень 2008 року), винесені податкові повідомлення рішення, якими за порушення вимог п.п.7.7.3, п.п.7.7.11, п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» позивачу зменшено суми заявленого податкового відшкодування в сумі 328786,00 грн. за квітень 2008 року та 37449,00 грн. і травень 2008 року, застосовані штрафні санкції в сумі 170 грн. та за порушення п.п.7.4.2, п.п.7.4.4, п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено суми податкових зобов»язань - 440 грн. і 1529,00 грн. Оскаржувані податкові повідомлення-рішення позивач вважає протиправними, так як не порушував вимог п.п.7.7.11 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: підприємством здійснювалась діяльність, спрямована на створення умов для функціонування підприємства вподальшому - будівництво, інвестування, ввезення обладнання для розвитку виробництва, а тому, на думку позивача, підприємство має право на бюджетне відшкодування ПДВ.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала. Надала заперечення щодо позовних вимог ТзОВ «Гаргур Фінгер Джоінт».

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін судом встановлено: на підставі направлень від 01.07.2008 року №80 та №86 від 14.07.2008 року проведена позапланова документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Гаргур Фінгер Джоінт» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за квітень 2008 року, про що складено акт від 23.07.2008 року за №476-23-349007/01.

За результатами проведеної перевірки на підставі акту перевірки ДПІ в Андрушівському районі за порушення п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.2, п.п.7.4.4, п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим повідомленням-рішенням № 333 від 05.08.2008 року визначена сума податкового зобов»язання - 440 грн. та податковим повідомленням-рішенням форми «В1» №334 від 05.08.2008 року за порушення підпункту 7.7.11 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що сума завищення бюджетного відшкодування за квітень 2008 року становить 328786,00 грн.

На підставі направлень від 23.07.2008 року № 89 та №94 від 06.08.2008 року проведена позапланова документальна перевірка фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Гаргур Фінгер Джоінт» з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за травень 2008 року, про що складено акт від 18.08.2008 року за № 509-23-34900701.

За результатами проведеної перевірки на підставі акту перевірки ДПІ в Андрушівському районі за порушення п.п.7.4.1, п.п.7.4.2, п.п.7.4.4, п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим повідомленням-рішенням № 0000952301/0 від 18.08.2008 року визначена сума податкового зобов»язання - 1529 грн. та податковим повідомленням-рішенням форми «В1» № 0000972301/0 від 18.08.2008 року за порушення підпункту 7.7.11 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що сума завищення бюджетного відшкодування за травень 2008 року становить 37449,00 грн. та нараховано штрафні санкції в сумі 170 грн.

З висновками податкової інспекції суд погоджується з огляду на наступне.

Щодо податкових повідомлень-рішень форми «В1» № 0000972301/0 від 18.08.2008 року та №334 від 05.08.2008 року, то в актах перевірок (за квітень 2008 року а.с. 30-31, за травень а.с.19-20) зазначено, що підприємством за період з березня 2007 року по квітень -травень 2008 року, відповідно, подавались декларації з податку на додану вартість, які свідчать про відсутність оподатковуваних поставок протягом цього періоду, тобто суб»єктом господарювання в колонці А розділу 1 податкових декларацій відображені обсяги поставок з прочерками. Перевіркою встановлено, що в періодах, що перевірялись, суб»єктом господарювання в розділі 1 податкової декларації не відображені показники щодо господарських операцій. ТзОВ «Гаргур Фінгер Джоінт» в порушення п.п. 7.7.11 п. 7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» заявило суми до бюджетного відшкодування на додану вартість, хоча не провадило діяльності протягом останніх дванадцяти календарних місяці.

В судовому засіданні представник позивача пояснила, що товариством здійснювалась діяльність щодо формування основних засобів, будівництва приміщень для подальшого використання під час здійснення господарської діяльності, інвестування та ввезення обладнання для розвитку виробництва.

Підпунктом 7.7.1. пункту 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до п.п. 7.7.11. п. 7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що не мають права на отримання бюджетного відшкодування особа, яка не провадила діяльність протягом останніх дванадцяти календарних місяців.

Пунктом 1.2. Закону України «Про податок на додану вартість» дано визначення терміну «особа» - будь-яка з наведених осіб, незалежно від того, чи є така особа резидентом чи ні: суб'єкт підприємницької діяльності, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій.

Під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність (ст.3 ГК України).

Згідно статуту ТзОВ «Гаргур Фінгер Джоінт» видами діяльності підприємства є: лісопильне та стругальне виробництво, виробництво дерев»яних конструкцій та столярних виробів, оптова торгівля будівельними матеріалами та інші види оптової торгівлі.

Отже, підприємством на протязі останніх дванадцяти місяців не проводилась господарська діяльність, визначена статутом товариства, а тому податковим органом правомірно відмовлено у бюджетному відшкодуванні заявлених суд податку на додану вартість у квітні та травні 2008 року., про що винесені податкові повідомлення-рішення форми «В1».

Щодо податкових повідомлень-рішень № 0000952301/0 від 18.08.2008 року та №333 від 05.08.2008 року, то: в акті перевірки достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за квітень 2008 року (а.с. 29) зазначено, що підприємством на порушення п.п. 7.4.2. п.7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" при придбанні легкового автомобіля до податкового кредиту включено суми податку по витратах на реєстрацію легкових автомобілів всього 214,50 грн., в тому числі в жовтні 2007 року на суму 195,05 грн. та в листопаді 2007 року на суму 19,45 грн.; в акті перевірки достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за травень 2008 року (а.с. 18) зазначено, що підприємством на порушення п.п. 7.4.2. п.7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" при придбанні легкового автомобіля, до податкового кредиту включено суми податку по витратах на реєстрацію легкових автомобілів всього 38,72 грн., в тому числі в березні 2007 року на суму 38,72 грн. В квітні 2007 року до податкового кредиту включено 1006,65 грн. ПДВ за послуги, надані ВАТ "Житомир-авто" по антикорозійній обробці, установці підкрилок, сигналізації новопридбаних легкових автомобілів. На порушення п.п. 7.4.4 п. 7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" підприємством завищено податковий кредит в квітні 2007 року на 356,00 по придбанню двох матраців (податкова накладна № 0000000986 від 04.04.2007 року), у березні 2007 року на 127,45 грн. по придбанню автомагнітоли (податкова накладна № 135/Т-10 від 21.03.2007 року), та на 15,90 грн. по установці автомагнітоли в автомобіль (податкова накладна № 2007321/15 від 21.03.2007 року).

Представник позивача в судовому засіданні визнала, що підприємством неправильно заявлені вказані суми до відшкодування, однак, податкова інспекція повинна була зобов"язати позивача відкоригувати декларацію по ПДВ, а не виносити податкові повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п. 7.4.2 п. 7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", не включається до складу податкового кредиту та відноситься до складу валових витрат сума податку, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів.

Відповідно до п.п. 7.4.4. п. 7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.

Отже, податковий орган правомірно визначив податкові зобов"язання ТзОВ «Гаргур Фінгер Джоінт» в сумах 440,00 грн. та 1529,00 грн.

Керуючись Законом України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 86, 158-163 КАС України, суд, -

постановив:

В позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Гаргур Фінгер Джоінт" до Державної податкової інспекції в Андрушівському районі про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень - відмовити.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: О.Г. Попова

Постанова в повному обсязі виготовлена 14 вересня 2009 року.