ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
25 вересня 2018 року № 826/7789/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення учасників справи адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН"
доДержавна фіскальна служба України
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії ,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" з позовом до Державної фіскальної служби України в якому просило:
- визнати протиправним рішення ДФС України, щодо відмови в автоматичному збільшенні значення суми податку на додану вартість, на яку ТОВ "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, на величину від'ємного значення на підставі поданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у розмірі 3135287 гри. в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
- зобов'язати ДФС України збільшити значення суми податку на додану вартість, на яку ТОВ "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" мас право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, на величину від'ємного значення на підставі поданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у розмірі 3135287 грн. в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем протиправно не збільшено суму, на яку платник податків має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів.
Відповідачем подано відзив на адміністративний позов в якому зазначає, що діяв у межах повноважень, у порядку та в спосіб встановлений Конституцією та законами України, а відтак вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги адміністративного позову та просив його задовольнити, а представник відповідача заперечував проти задоволення адміністративного позову.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" є юридичною особою та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами діяльності якого є: Код КВЕД 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів. н. в. і. у. (основний); Код КВЕД 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; Код КВЕД 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання; Код КВЕД 35.11 Виробництво електроенергії; Код КВЕД 35.14 Торгівля електроенергією; Код КВЕД 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій.
Для забезпечення свого функціонування та виконання цілей ТОВ "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" протягом 2013-2014 років було придбано основні засоби. Внаслідок цього сформувалося від'ємне значення, яке зарахувалося до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Зокрема, ТОВ "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" подано до ДПІ у Подільському районі м. Києва електронну податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2015 року, у якій в рядках 21 та 24 задекларовано залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів, який включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду у розмірі 3129695 грн. В подальшому при поданні декларацій з податку на додану вартість (з урахуванням уточнюючих розрахунків) з лютого по травень 2015 року товариством задекларовано суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів у розмірі 3135287 грн.
Згідно витягу з системи електронного адміністрування ПДВ №2 від 20.07.2015 сума збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначена в розмірі 3135287 грн.
20.07.2015р. позивачем подано електронну податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2015 року, в рядку 24 (від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду) якої помилково задекларовано 53784 гри., а в рядках 30 та 31 помилково проставлено прочерки.
З серпня 2015 року ДФС України в порядку Закону України від 16 липня 2015 року №643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" здійснила обнуління суми податку, на яку платник мас право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН.
Після проведеного обнуління. на рахунку ТОВ "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" в системі електронного адміністрування ІІДВ показник суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних дорівнює 53784 грн.
13.08.2015р. позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань із ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок по декларації за червень 2015 року, в якому відображено в рядку 24 (від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду) задекларовано 3135287 грн. Даний уточнюючий розрахунок надійшов до контролюючого органу, був прийнятий та зареєстрований, що підтверджується відповідними квитанціями, жодних зауважень з боку контролюючого органу не надходило.
Однак, за поданим уточнюючим розрахунком від 13.08.2015р. коригування від'ємних значень у системі електронного адміністрування податку на додану вартість на суму коштів 3135287 грн. не відбулось.
У зв'язку з чим, ТОВ "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" 17.10.2016р. звернулось до ДФС України з листом № 1710 "Щодо ПДВ" в якому просило надати інформацію щодо підстав виключення суми податку на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН у серпні 2015р. та роз'яснити процедуру відновлення зазначеної суми в ЄРПН. (а.с. 68)
Листом ДФС України своїм від 05.12.2016р. №26294/6/99-99-12-03-01-15 повідомлено позивача про те, що сума від'ємного значення у розмірі 3135287 грн. не бере участі у формулі розрахунку суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування ЄРПН, оскільки цю суму платником не задекларовано у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015р., та не знайде відображення у разу подання уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ, оскільки відповідно до вимог п.п. 4 п. 34 підрозділу 2 XX ПКУ в системі електронного адміністрування ПДВ "реєстраційну суму" збільшено на залишок від'ємного значення до 31.07.2015р.
Позивач вважаючи вищевикладене протиправним, звернувся до суду.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість визначено статтею 200-1, якою було доповнено вказаний Кодекс згідно Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", що набрав законної сили з 01 січня 2015 року.
Так, згідно пунктом 200-1.1. статті 200-1 Податкового кодексу України, система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:
суми податку, що містяться у складених (у редакції, чинній до 31 грудня 2016 року, тобто в період подання основної податкової звітності) - виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;
суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;
інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ, яким визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - податок), особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків (далі по тексту - Порядок №569).
Згідно пункту 1 Порядку №569, система електронного адміністрування податку запроваджується поетапно: на перехідний період (до 1 липня 2015 року або іншої дати, визначеної окремим рішенням Верховної Ради України про скорочення такого періоду) - у тестовому режимі; із зазначеної дати - на постійній основі.
При цьому, пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено, що період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 Порядку №569 рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.
29 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» №643-VIII (далі по тексту - Закон України від 16 липня 2015 року №643-VIII), спрямований на вдосконалення роботи системи електронного адміністрування ПДВ, яким внесено зміни до статті 200-1 та розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу щодо адміністрування податку на додану вартість в системі електронного адміністрування податку.
Так, згідно пункту 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України, платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (УНакл), обчислену за такою формулою, де
УНакл = ?НаклОтр + ?Митн + ?ПопРах + ?Овердрафт - ?НаклВид - ?Відшкод - ?Перевищ;
УНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;
УМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;
УПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200-1.2 цієї статті.
?Овердрафт - сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу.
УНаклВид - загальна сума податку за складеними платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;
УВідшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань та результатів перевірок, що проводяться відповідно до цього Кодексу;
УПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок та строки врахування таких сум зменшення в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Показники формули, визначеної цим пунктом, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників ?НаклОтр та ?НаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку. Для обрахунку показників ?НаклОтр, ?НаклВид та ?Митн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року.
Під час обрахунку суми ?Накл також використовуються показники, визначені пунктами 34, 34-1 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу.
У свою чергу, пунктом 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України встановлено, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII зареєстрованим платникам податку значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, та значення усіх її складових, визначених цим Кодексу, дорівнюють нулю, крім значень її складових ?НаклОтр, ?НаклВид та ?Митн, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року.
Зареєстрованим платникам податку таке значення автоматично збільшується контролюючим органом, зокрема, до 31 липня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).
Суми такого від'ємного значення можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку.
Для забезпечення реалізації норм Закону України від 16 липня 2015 року №643-VIII, ДФС України розробила План заходів з удосконалення СЕА, розділом III якого передбачено обнуління показників та перерахунок суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), для зареєстрованих платників податку наступним чином:
- з 00 годин 00 хвилин 3 серпня 2015 року (на початок третього робочого дня після дня набрання чинності Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII) ДФС буде проведено обнуління суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (?Накл), сформовану відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 та пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, та значення усіх її складових, визначених Податкового кодексу України, крім показників ?НаклОтр, ?Митн та ?НаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року.
Протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643-VIII) сума ?Накл зареєстрованим платникам податку збільшиться на:
суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (?овердрафт);
суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 01 липня 2015 (?Перепл);
суму від'ємного значення податку, непогашеного станом на 01 липня 2015 року та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року;
суму залишків коштів на електронних рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період за червень 2015 року до перерахування з електронного рахунку до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 цього Кодексу, також така сума зменшується на суму податкових зобов'язань, задекларованих платником за звітний (податковий) період за червень 2015 року/II квартал 2015 року.
На кінець третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643-VIII сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (?Накл), буде обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України.
При цьому, планом заходів окремо зазначено, що у зв'язку із переведенням роботи системи електронного адміністрування ПДВ в штатний режим, починаючи з 04 серпня 2015 року реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюватиметься без обмеження сумою ?Накл.
Виходячи із наведеного в сукупності та враховуючи, що позивачем задекларовані показники, сума податку, на яку останній має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, у відповідності до положень пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, підлягала автоматичному збільшенню у системі електронного адмініструванні ПДВ.
Додатково суд вважає за необхідне зазначити, що форми і порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість у період виникнення спірних правовідносин були встановлені Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України 23 вересня 2014 року №966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року №13), який був чинний до 31 січня 2016 року, а з 01 лютого 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 "Про затвердження форм і Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість".
Згідно Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 23 вересня 2014 року №966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року №13), у податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року у рядку 24 зазначається сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, яке виникло починаючи з лютого 2015 року, а в рядку 31 сума непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, яке виникло у податкових періодах до 01 лютого 2015 року.
Згідно наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 "Про затвердження форм і Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду зазначається у рядку 21 податкової декларації з податку на додану вартість.
Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Норми статті 200-1 та пункту 34 підрозділу 2 Розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України не містять положень, які унеможливлюють внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість за червень 2015 року в межах строку давності, визначеного статтею 102 Податкового кодексу України (не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації), і зокрема, уточнення показників суми від'ємного значення ПДВ за червень 2015 року. Загальний порядок виправлення платниками податків помилок, допущених у податковій звітності, встановлений у статті 50 Податкового кодексу України, також не містить виключень для даного випадку.
Однак, відповідач після початку роботи системи електронного адміністрування ПДВ у штатному режимі на постійній основі, отримавши у серпні 2015р. подані позивачем уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, не забезпечив відображення цього показника у системі електронного адміністрування ПДВ.
При цьому, за змістом підпункту 4 пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, визначальним фактором для автоматичного збільшення реєстраційної суми у системі електронного адміністрування податку на додану вартість на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, є зазначення такої суми саме в податковій звітності з ПДВ платника податку.
В свою чергу, згідно пункту 1 Наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», до податкової звітності належать, зокрема, і податкова декларація з податку на додану вартість, і уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Аналогічні положення містилися і у чинному на момент подання позивачем основних податкових декларацій з податку на додану вартість за період січень-травень 2015 року Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (пункт 8 розділу 1), затвердженого наказом Міністерства фінансів України 23 вересня 2014 року №966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року №13). Отже, уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок подані позивачем до контролюючого органу, є однією з форм податкової звітності з ПДВ, а отже сформовані у ньому позивачем показники (за умови правильності їх заповнення) повинні бути враховані відповідачем при автоматичному збільшенні суми, на яку позивач має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, на величину від'ємного значення у вказані періоди.
Вищевикладене узгоджується з правовою позицією викладеною в постановах Верховного Суду від 24 квітня 2018 року у справі № 820/1771/17 (№К/9901/39581/18); від 16 травня 2018 року у справі №826/18461/16 (№К/9901/4620/17); від 03 квітня 2018 року у справі № 813/4006/16 (№К/9901/697/17) та в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 17 травня 2017 року №К/800/30657/16, від 13 грудня 2017 року №К/800/14388/17.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи вбачається, що при пред'явленні позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3524,0 грн., що підтверджується оригіналом платіжного доручення від 15.05.2018р. № ПН10998201 на суму 3524,0 грн. Відтак, з урахуванням розміру задоволених позовних вимог, присудженню на користь позивача підлягає вся сума судового збору в розмірі 3524,0 грн.
Керуючись ст. 77, 139, 242, 243, 251, 255 КАС України,
1.Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" задовольнити.
2. Визнати протиправним рішення ДФС України щодо відмови в автоматичному збільшенні значення суми податку на додану вартість на яку Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на величину від'ємного значення на підставі поданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у розмірі 3135287,0 грн. в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
3. Зобов'язати ДФС України збільшити значення суми податку на додану вартість на яку Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на величину від'ємного значення на підставі поданого уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у розмірі 3135287,0 грн. в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГАЗ КРАСНОДОН" судові витрати за сплату судового збору в розмірі 3524,0 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні гривні 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. 293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська
Повний текст рішення виготовлений 01.10.2018р.