Ухвала від 21.09.2018 по справі 369/4836/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

21 вересня 2018 року м.Київ Справа № 369/4836/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області

про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчини певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Києво - Святошинського районного суду Київської області з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчини певні дії.

Ухвалою Києво - Святошинського районного суду Київської області від 07.05.2018 на підставі частини 5 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України зазначену справу за підсудністю передано для розгляду до Київського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.06.2018 дану справу прийнято до провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Крім того, у вказаною ухвалою суд витребував від відповідача письмові пояснення про те, чи визнає відповідач право позивача на донарахування і виплату з урахуванням отриманої суми, разової компенсації призначеної за втрату здоров'я як інваліду 2 групи у розмірі - 45 мінімальних заробітних плат, з підстав визначених у позові. Разом з цим, судом також було запропонувано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.

31 липня 2018 року від відповідача через канцелярію суду надійшла заява про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі. У вказаній заяві відповідач, серед іншого, зазначає, що позивач уже звертався до суду з тотожним позовом за наслідками розгляду якого Києво-Святошинський районний суд ухвалив рішення у справі № 369/11719/17.

Водночас, судом було встановлено, що відповідач не виконав приписів пункту 4 ухвали Київського окружного адміністративного суду від 12.06.2018, а саме не додав до вказаної заяви документу, що підтверджує її надіслання (надання) позивачу, що у свою чергу, є порушенням вимог пункту 2 частини 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на зазначене, суд ухвалою від 03.08.2018 витребував від Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області документи, що підтверджують надіслання (надання) позивачу заяви про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі із додатками.

Як вбачається з наданих відповідачем на виконання вимог вказаної ухвали суду документів, заяву про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі позивачу було надіслано 28.08.2018.

У свою чергу, будь-яких заяв та/або клопотань від позивача до суду не надходило.

Розглянувши заяву відповідача про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі 369/4836/18, дослідивши матеріали справи, суд зазначає про таке.

Зі змісту позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області судом встановлено, що предметом цієї справи (за № 369/4836/18) є матеріально-правові вимоги:

- визнати дії відповідача щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової компенсації в сумі 284,40 грн. відповідно до постанови КМУ № 285 від 14.05.2005 року - неправомірними;

- зобов'язати відповідача донарахувати і виплатити, з урахуванням отриманої суми, разової компенсації призначеної за втрату здоров'я як інваліду 2 групи у розмірі - 45 мінімальних заробітних плат, згідно абзацу другого частини першої статті 48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991р. № 796 - XII на користь ОСОБА_1.

В якості підстав позову позивач зазначає, що він є інвалідом 2 групи у зв'язку із захворюванням пов'язаним з наслідками ліквідації аварії на ЧАЕС та з 01.08.2012 перебуває на обліку в Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області.

Позивач стверджує, що відповідно до статті 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами ІІ групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується одноразова компенсація у розмірі 45 мінімальних заробітних плат.

З листа відповідача від 02.10.2017 № 2633 він дізнався, що йому буде виплачена сума в розмірі 284,40 грн. як інваліду 2 групи відповідно до постанови КМУ № 285 від 14.05.2015 тобто у меншому розмірі ніж це було передбачено частиною 1 статті 48 Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на момент встановлення йому інвалідності.

У грудні 2017 року йому була виплачена відповідна сума, а саме у розмірі 284,40 грн.

Із вказаною виплатою позивач категорично не погоджується та вважає, що він маж право на отримання одноразової компенсації у розмірі 45 мінімальних заробітних плат.

З огляду на зазначене, позивач 02.05.2018 звернувся за захистом своїх прав до суду із даним адміністративним позовом.

Водночас, з наявної в матеріалах справи постанови у справі № 369/11719/17, судом встановлено, що 05.12.2017 Києво-Святошинським районним судом Київської області у відкритому судовому засіданні в м. Києві було розглянуто справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської райдержадміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Предметом цього позову були такі вимоги позивача:

- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської райдержадміністрації, що полягають у відмові виплатити ОСОБА_1 одноразової компенсації, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інваліду 2-ї групи, захворювання якого пов'язані з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати в наслідок Чорнобильської катастрофи», в розмірі 45 мінімальних заробітних плат на момент виплати;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської райдержадміністрації, здійснити перерахунок га виплату ОСОБА_1, одноразової компенсації, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який став інвалідом 2-ї групи, внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати в наслідок Чорнобильської катастрофи», в розмірі 45 мінімальних заробітних плат виходячи з розрахунку розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати.

Поданий до Києво-Святошинського районного суду Київської області позов ОСОБА_1 мотивував тим, що, що він є інвалідом 2 групи у зв'язку із захворюванням пов'язаним з наслідками ліквідації аварії на ЧАЕС. Крім того, він є ліквідатором аварії на ЧАЕС.

З часу встановлення йому групи інвалідності він не отримував одноразової компенсації за встановлення ІІ групи інвалідності, передбаченої статтею 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

02.10.2017 він звернувся до відповідача з заявою про виплату йому одноразової компенсації, як учаснику ліквідації внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі 45 мінімальних заробітних плат.

Проте, листом № 2633 від 02.10.2017 року відповідач повідомив йому, що правові підстави для отримання одноразової компенсації за встановлення II групи інвалідності, передбаченої статтею 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відсутні.

Києво-Святошинський районний суд Київської області дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому їх дослідженні, прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 Києво-Святошинський районний суд Київської області зазначив, що на сьогоднішній день одноразова компенсація виплачується в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України. Законом не передбачено отримання одноразової компенсації, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інваліду 2 групи, захворювання якого пов'язані з роботами по ліквідації наслідків ЧАЕС, відповідно до ст. 48 Закону № 796-ХІІ, в розмірі 45 мінімальних заробітних плат, як вказує позивач в позовній заяві. У свою чергу, стаття 48 Закону № 796-ХІІ була викладена у новій редакції Законом України від 06.06.2017 № 2082-VIII «Про внесення зміни до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який набрав чинності 28.06.2017 року. Позивач звернувся до Управління щодо отримання одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю внаслідок аварії на ЧАЕС, як інвалід 2 групи 02.10.2017, тобто, після набрання чинності Закону України від 06.06.2017 № 2082-VIII «Про внесення зміни до статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року № 285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачена статтями 36 і 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, виплачується інвалідам II групи у розмірі 284 грн. 40 коп.

Отже, з наведеного вбачається, що спірним правовідносинам між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав Києво-Святошинським районним судом Київської області у постанові від 05.12.2017 по справі № 369/11719/17 вже було надано правову оцінку. При цьому, суд зауважує, що відповідне рішення суду є таким, що набрало законної сили.

Відповідно до приписів пункту 3 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

З огляду на зазначене та враховуючи, що Києво-Святошинським районним судом Київської області вже вирішено спір між тими самими сторонами, про той самий предмет, з тих самих підстав, суд дійшов висновку що даний позов підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись статтями 240-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчини певні дії - залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Панова Г. В.