Ухвала від 20.09.2018 по справі 810/350/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

20 вересня 2018 року № 810/350/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

за участю сторін:

-позивач: ОСОБА_1,

- представник відповідача: ОСОБА_2, довіреність від 10.09.2018 №7755/01,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення позивачу перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";

- зобов'язати відповідача відповідно до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та на підставі довідки №П-1130 від 23.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії провести позивачу перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших виплат до пенсії, встановлених законодавством) на підставі Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016;

- зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу одноразово своєчасно недоотримані суми пенсії за минулий час з 01 січня 2016 року без обмеження будь-яким строком.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 05.05.2018 у справі №810/350/18 (суддя Щавінський В.Р.) адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України від 23.12.2015 №900-VІІІ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18.11.2015 №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268" на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення від 23.05.2017 №П-1130.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 23.12.2015 №900-VІІІ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18.11.2015 №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268" на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення від 23.05.2017 №П-1130, починаючи з 01.01.2016.

У решті позовних вимог відмовлено.

Встановлено судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області подати у місячний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Стягнуто на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: 08000, АДРЕСА_1) судовий збір у сумі 704,80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (код ЄДРПОУ 22933548, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 40).

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2018 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 05 травня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії повернуто особі, яка її подала.

Рішення Київського окружного адміністративного суду від 05.05.2018 набрало законної сили 17.07.2018.

21.08.2018 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт про виконання рішення суду.

В результаті автоматизованого розподілу вказана заява була передана для розгляду судді Кушновій А.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.08.2018 призначено судове засідання для розгляду звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про виконання судового рішення в адміністративній справі №810/350/18. У судове засідання, призначене на 20.09.2018, з'явились позивач та представник відповідача.

Розглянувши наданий відповідачем звіт про виконання судового рішення, судом встановлено таке.

У звіті про виконання судового рішення відповідач зазначив, що 17.04.2018 здійснив позивачу перерахунок пенсії в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям громадян" №103 від 22.02.2018, за період з січня 2016 року по 30 квітня 2018 року.

Відповідач у звіті про виконання судового рішення зазначив, що сума коштів по перерахунку за період з січня 2016 року по 30 квітня 2018 року становить 32298,84 грн. та буде виплачена позивачу в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям громадян" №103 від 21.02.2018, а саме:

- за період з 01 січня 2018 року по 30 квітня 2018 року сума 4614,12 грн. виплачена у квітні 2018 року разом з пенсією ОСОБА_1;

- за період з 01 січня 2016 по 31 грудня 2017 року сума 27648,72 грн. буде виплачуватися з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, з 01 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії.

Також у звіті повідомлено, що оскільки розмір грошового забезпечення згідно довідки від 23.05.2017 №П-1130 є меншим, ніж розмір грошового забезпечення згідно довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 21.03.2018 №1003004929, то пенсія ОСОБА_1 після проведення перерахунку згідно рішення суду виплачується у попередньому розмірі, розрахованому на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям громадян" №103 від 21.02.2018.

Присутній у судовому засіданні позивач повідомив, що не вважає поданий звіт про виконання судового рішення таким, що свідчить про виконання судового рішення, адже пенсія за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 позивачу не виплачена, а її виплата в порядку, визначеному

Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям громадян" №103 від 21.02.2018, є неправомірною.

Щодо звіту про виконання судового рішення, зазначає таке.

Надаючи оцінку доводам відповідачам у відзиві на адміністративний позов на наявність постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (яка набрала чинності 24.02.2018), якою встановлено новий порядок перерахування та виплати пенсій пенсіонерам внутрішніх справ, суд у рішенні від 05.05.2018 року зазначив наступне.

Вказаною постановою було внесено певні зміни до порядку та процедури перерахунку та виплати пенсій, однак суд зазначає, що відповідно до статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Суд, у рішенні від 05.05.2018 року звернув увагу, що Постанова КМУ від 21.02.2018 №103 прийнята після виникнення спірних правовідносин і звернення позивача з позовом до суду та погіршує його становище в частині строків виплати належної йому пенсії, а відтак, не підлягає застосуванню судом у спірних правовідносинах при прийнятті цього рішення.

Отже, розглядаючи питання при здійсненні судом судового контролю за виконанням судового рішення суд зазначає, що виходячи з висновків суду у судовому рішенні про те, що на спірні відносини щодо нездійснення позивачу виплати пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 дія постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (яка набрала чинності 24.02.2018) не поширюється, суд вважає неправомірним посилання відповідача у звіті про виконання судового рішення про виплату перерахованої пенсії позивачу, починаючи з 01.01.2019 року в порядку, визначеному саме цією постановою КМУ.

Тому суд констатує, що рішення Київського окружного адміністративного суду від 05.05.2018 у справі №810/350/18 в частині зобов'язання відповідача здійснити виплату пенсії позивачу за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 не виконано.

Щодо здійснення позивачу перерахунку пенсії відповідно до Закону України від 23.12.2015 №900-VІІІ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18.11.2015 №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268", суд зазначає таке.

Судом у рішенні від 05.05.2018 зазначено, що спірний в рамках даного провадження перерахунок пенсії ще не здійснено.

При цьому, розглядаючи питання про звіт про виконання судового рішення, суд зазначає, що відповідач у відзиві на адміністративний позов від 22.02.2018 №1554/09-02, відправленому суду засобами поштового зв'язку 27.02.2018, не посилався на постанову КМУ №103 від 21.02.2018 та не зазначав про здійснення позивачу перерахунку пенсії в порядку, визначеному саме цією постановою Уряду.

У той же час у доповненні до відзиву на адміністративний позов від 02.04.2018 №2676/09-02 відповідач вже послався на постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та необхідність її неухильного виконання та врахування судом при винесенні судового рішення, проте доказів здійснення перерахунку пенсії не надав.

Лише до матеріалів звіту про виконання судового рішення відповідачем додано копію довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929 про розмір грошового забезпечення позивача за нормами, чинними за січень 2016 року, відповідно до якої розмір грошового забезпечення позивача становить 8486,34 грн. (а.с.113).

Також відповідачем до звіту про виконання судового рішення додано докази здійснення позивачу перерахунку пенсії з 01.05.2018 року на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929, виходячи з наданого відповідачем перерахунку пенсії позивачу слідує, що пенсія перерахована за період з 01.01.2016 року, виходячи з розміру грошового забезпечення позивача у сумі 8486,34 грн., у зв'язку з чим до виплати з урахуванням 56 % грошового забезпечення за вислугою років 22, основний розмір пенсії позивача становить 4809,29 грн. (а.с.112).

Отже, з 01.05.2018 року пенсія позивачу виплачується у розмірі 4809,29 грн.

Суд погоджується із твердженням відповідача про те, що розмір грошового забезпечння позивача згідно довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929 у сумі 8486,34 грн. є більшим, ніж згідно довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення від 23.05.2017 №П-1130 у сумі 8417,71 грн. (а.с.111).

В той же час суд вважає правомірним здійснення позивачем перерахунку пенсії відповідачем на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929, і зазначає, що до постановлення судом рішення у даній справі від 05.05.2018 в матеріалах справи була відсутня довідка Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929, тому відповідно суд не надавав і не міг надати оцінку перерахунку пенсії, оскільки відповідачем до постановлення рішення у справі (05.05.2018) не було повідомлено суд про здійснений з 01.05.2018 перерахунок пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929.

Тому суд вважає за необхідне зазначити про правильне виконання відповідачем судового рішення у даній справі в частині здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.05.2018 на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929.

Згідно з ч.2 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність встановлення нового строку для надання відповідачем звіту про виконання судового рішення та відкладення судового засідання з розгляду звіту про виконання судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 243, 248, 382 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1.Встановити новий строк для надання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі №810/350/18.

2. Витребувати від відповідача:

- копію наказу про призначення керівника суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області;

- копію паспорту та картки платника податків керівника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

3. Запропонувати начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області ОСОБА_3 прибути у судове засідання для надання особистих пояснень щодо причин невиконання судового рішення в частині зобов'язання відповідача здійснити виплату пенсії позивачу за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 на підставі здійсненого відповідачем перерахунку пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 20.03.2018 №N/А-1003004929 - у разі невиконання судового рішення у встановлений судом строк. 4. Відкласти судове засідання з розгляду звіту про виконання судового рішення на 11.10.2018 до 14 год. 00 хв. 5. Копію ухвали надіслати (видати) сторонам по справі та начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області ОСОБА_3.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кушнова А.О.