Ухвала від 14.08.2018 по справі 810/4190/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 серпня 2018 року м. Київ № 810/4190/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Київській області в особі державного кадастрового реєстратора відділу у Бориспільському районі ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області в особі державного кадастрового реєстратора відділу у Бориспільському районі ОСОБА_2 , у якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора Відділу у Бориспільському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області ОСОБА_3 від 05.04.2018 про внесення змін до Державного земельного кадастру щодо виправлення відомостей про координати поворотних точок земельної ділянки за адресою: вул.Жовтнева, 13, с.Проців, Процівська сільська рада, Бориспільського району, Київської області, кадастрові номера 3220886001:01:019:0142, 3220886001:01:019:0251 на підставі документації із землеустрою, виготовленої Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 08300);

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Київській області в особі відділу у Бориспільському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області вчинити дії, а саме внести зміни до Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок за адресою: вул.Жовтнева, 13, с.Проців, Процівська сільська рада, Бориспільського району, Київської області, кадастрові номера 3220886001:01:019:0142, 3220886001:01:019:0251, відновивши відомості про координати поворотних точок земельної ділянки до попередніх, тобто тих, які існували до внесення змін до конфігурації земельної ділянки на підставі документації із землеустрою, виготовленої землевпорядною організацією приватним підприємством “Земельний ресурс” ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 08300).

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Суд звертає увагу на те, що в матеріалах позовної заяви відсутня копія паспорту позивача як документа, що підтверджує наявність у ОСОБА_1 процесуальної правосуб'єктності.

Так, згідно з ч.1 ст.43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Адміністративна процесуальна правоздатність - абстрактна умова володіння всіма процесуальними правами і обов'язками, яка передбачає можливість конкретної особи стати суб'єктом конкретних процесуальних правовідносин, стати персоніфікованим носієм прав і обов'язків, передбачених законом для даного суб'єкта і даних правовідносин. Тому особою, що бере участь у справі, можуть бути лише особи, які володіють процесуальною правоздатністю.

Для особистої участі в адміністративній справі недостатньо володіти лише правоздатністю, необхідна ще й адміністративна процесуальна дієздатність, тобто здатність особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді.

Відповідно до ч.2 ст.43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Таким чином, змістом адміністративної процесуальної дієздатності є здатність особисто здійснювати процесуальні права та обов'язки, яка породжує відповідні юридичні наслідки. Вона визнається за фізичними особами, які досягли повноліття.

Положеннями статті 34 Цивільного кодексу України, серед іншого, передбачено, що особа вважається повнолітньою, якщо вона досягнула вісімнадцяти років.

Відповідно до ч.1 ст.21 Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” від 20.11.2012 р. № 5492-VІ (далі-Закон № 5492) паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України.

Пунктом 6 ч.7 ст.21 Закону №5492 встановлено, що до паспорта громадянина України вноситься така інформація як дата народження.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в даному випадку належним доказом наявності у ОСОБА_1 адміністративної процесуальної правосуб'єктності є саме паспорт громадянина України, копія якого до позовної заяви не долучена.

Крім того, відповідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Суд зазначає, що позивач всупереч вимогам ст.160 КАС України не зазначив у позовній заяві реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача та адресу електронної пошти позивача.

У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати уточнену позовну заяву, з урахуванням вказаних судом зауважень.

Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У пункті 1 прохальної частини позовної позивач просить суд визнати протиправними дії, проте позивачем не зазначено чиї дії оскаржуються позивачем та не конкретизовано які саме дії мають бути визнанні протиправними.

Крім того, у позовній заяві в якості відповідача зазначено Головне управління Держгеокадастру у Київській області в особі державного кадастрового реєстратора відділу у Бориспільському районі ОСОБА_2.

Однак, зі змісту позовної заяви та її прохальної частини вбачається, що спірне рішення було прийнято державним кадастровим реєстратором відділу у Бориспільському районі ОСОБА_3

Також, у пункті 2 прохальної частини позовної позивач просить суд зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Київській області в особі відділу у Бориспільському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області внести зміни до Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок за адресою: вул.Жовтнева, 13, с.Проців, Процівська сільська рада, Бориспільського району, Київської області, кадастрові номера 3220886001:01:019:0142, 3220886001:01:019:0251, відновивши відомості про координати поворотних точок земельної ділянки до попередніх, тобто тих, які існували до внесення змін до конфігурації земельної ділянки на підставі документації із землеустрою, виготовленої землевпорядною організацією приватним підприємством “Земельний ресурс” ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 08300).

Проте, Головне управління Держгеокадастру у Київській області не зазначено у позовній заяві в якості відповідача по справі.

З приводу правильного зазначення відповідача по справі суд зазначає, що відповідачем по справі має бути зазначений конкретний суб'єкт владних повноважень або посадова особа органу, чиї дії, рішення бездіяльність оскаржуються.

Зазначення формулювання "Головне управління Держгеокадастру у Київській області в особі відділу у Бориспільському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області" не дозволяє суду зрозуміти яка конкретно особа є відповідачем по справі.

Отже позивачу необхідно уточнити склад учасників справи, зокрема, відповідачів.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати копію усіх заповнених сторінок паспорта громадянина України - ОСОБА_1;

- надати уточнену позовну заяву, з урахуванням вказаних судом зауважень.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.