Ухвала від 31.07.2018 по справі 1640/2585/18

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у забезпеченні позову

31 липня 2018 року

м. Полтава

Справа № 1640/2585/18

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Головко А.Б., розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства "Полтаваплемсервіс" про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Полтаваплемсервіс" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

30 липня 2018 року Публічне акціонерне товариство "Полтаваплемсервіс" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови від 22.06.2018 № ПЛ1035/783/АВ/П/ТД-ФС.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30 липня 2018 року позовну заяву залишено без руху, у зв'язку із невідповідністю вимогам статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

30.07.2018 до суду надійшла заява позивача про забезпечення позову в порядку статтей 150, 151 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом зупинення дії постанови Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу уповноваженими особами від 22.06.2018 № ПЛ1035/783/АВ/П/ТД-ФС до набрання рішення суду законної сили.

В обґрунтування заяви позивач зазначив, що спірна постанова в розумінні Закону України "Про виконавче провадження" є виконавчим документом, а відтак Управління Держпраці у Полтавській області на її підставі може стягнути суму штрафу до вирішення спору в суді.

Розглянувши зазначену заяву, суд дійшов наступного висновку.

Частинами першою та другою статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Суд зазначає, що забезпечення позовної заяви - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення у разі задоволення позовних вимог. Забезпечення позову допускається, якщо невжиття цих заходів може ускладнити або привести до неможливості виконання рішення суду. Під час вирішення питання щодо вжиття заходів забезпечення позову суд враховує інтереси як позивача, так і відповідача. Заходи забезпечення позову повинні відповідати критеріям розумності, обґрунтованості і адекватності, забезпечення збалансованості інтересів учасників спірних правовідносин, запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів учасників даного судового процесу та не впливати на права, свободи та інтереси інших осіб. При цьому заява про забезпечення адміністративного позову повинна бути вмотивована, обґрунтована та повинні бути подані докази на підтвердження доводів за цією заявою.

Позивачем не наведено жодних доказів на підтвердження того, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення судового рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення треба буде докласти значних зусиль та витрат, а також, що є очевидними ознаки протиправності рішення та дій відповідача. У матеріалах справи докази, що підтверджують необхідність застосування заходів забезпечення позову, також відсутні.

Крім того, суд зазначає, що при розгляді заяви про забезпечення позову не вирішується питання про законність або обґрунтованість позовних вимог по суті. Їх оцінка в сукупності може бути надана судом лише за наслідками розгляду самої справи, з урахуванням усіх належних та допустимих доказів, які сторони вправі надавати суду саме в ході розгляду адміністративної справи.

Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а тому заява позивача про забезпечення адміністративного позову залишається судом без задоволення.

Керуючись статтями 150, 154, 241, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Публічному акціонерному товариству "Полтаваплемсервіс" в задоволенні заяви про забезпечення адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Полтаваплемсервіс" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови.

Копію ухвали направити заявнику.

Ухвала може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя А.Б. Головко