19 липня 2018 року м. Чернігів Справа № 2540/2638/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Клопот С.Л. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспектора взводу №2 роти №4 БУПП в Чернігівській області ДПП лейтенант поліції Шклярук Андрія Васильовича про визнання протиправною та скасування постанови,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Інспектора взводу №2 роти №4 БУПП в Чернігівській області ДПП лейтенант поліції Шклярук Андрія Васильовича та просить:
1. Визнати протиправною та скасувати Постанову про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ВР № 192039 від 11.06.2018 року, оформлену інспектором взводу № 2 роти № 4 БУПП в Чернігівській обл. ДПП лейтенантом поліції Шкляруком Андрієм Васильовичем.
2. Справу про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 121 КУпАП закрити.
3. Визнати протиправними дії інспектора взводу № 2 роти № 4 БУПП в Чернігівській обл. ДПП лейтенанта поліції Шклярук Андрія Васильовича, щодо неправомірної зупинки транспортного засобу ГАЗ 330232-414 СПГ номерний знак НОМЕР_1, без належних згідно законодавства України на те підстав, яким 11.06.2018 року керував ОСОБА_1.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з даним позовом, суд дійшов висновку про необхідність передачі поданого ОСОБА_1 адміністративного позову до місцевого загального суду, оскільки справа не підсудна цьому адміністративному суду, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Приписами ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, ОСОБА_1 звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить: визнати протиправною та скасувати Постанову про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ВР № 192039 від 11.06.2018 року, оформлену інспектором взводу № 2 роти № 4 БУПП в Чернігівській обл. ДПП лейтенантом поліції Шкляруком Андрієм Васильовичем; справу про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 121 КУпАП закрити; визнати протиправними дії інспектора взводу № 2 роти № 4 БУПП в Чернігівській обл. ДПП лейтенанта поліції Шклярук Андрія Васильовича, щодо неправомірної зупинки транспортного засобу ГАЗ 330232-414 СПГ номерний знак НОМЕР_1, без належних згідно законодавства України на те підстав, яким 11.06.2018 року керував ОСОБА_1.
Враховуючи вищенаведене, суд зазначає, що розгляд та вирішення заявлених ОСОБА_1 в адміністративному позові вимог має відбуватися місцевим загальним судом як адміністративним.
Суд звертає увагу, що чинним Кодексом адміністративного судочинства України не регламентовано дії суду у разі встановлення належності справи до предметної юрисдикції іншого адміністративного суду, у зв'язку з наведеним вважаю за можливе застосувати аналгію закону.
Так, ч. 5 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Так, ч. 1 ст. 25 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладені обставини, враховуючи те, що позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, для об'єктивного розгляду даного спору, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу на розгляд до Менського районного суду Чернігівської області (15600, м. Мена, вул. Сіверський шлях, 146).
Керуючись статтями 20, 29, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Справу за позовом ОСОБА_1 до Інспектора взводу №2 роти №4 БУПП в Чернігівській області ДПП лейтенант поліції Шклярук Андрія Васильовича про визнання протиправною та скасування постанови передати до Менського районного суду Чернігівської області.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану ухвалу.
Суддя С.Л. Клопот