Справа № 569/12316/18
06 липня 2018 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду В.М.Кухарець розглянувши матеріали, які надійшли з Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2/6, кв.32, не працює, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КпАП України, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 24.06.2018 р. Серія ГП 158012, складеного інспектором ювенальної превенції відділу превенції Рівненського ВП ГУ НП в Рівненській області капітаном поліції ОСОБА_2, й долучених до вказаного протоколу документів, ОСОБА_1, будучи бабусею і тимчасовим опікуном малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ухилилася від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання свого онука, який 01 червня 2018 року був залишений нею без нагляду, внаслідок чого малолітній поїхав зі своїми друзями в невідомому напрямку.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що провадження в даній справі слід закрити з таких підстав.
Диспозиція частини першої статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Разом з тим, ні з протоколу про адміністративне правопорушення, ні з долучених до нього документів не вбачається фактичних даних (доказів), на основі яких у визначеному законом порядку можна було б встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 184, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, відтак провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Так, у протоколі не зазначено, в чому полягає ухилення ОСОБА_1 від виконання її обов'язків, передбачених статтями 150, 180 Сімейного кодексу України, щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітньої дитини, протягом якого періоду бабуся ухиляється від виховання свого онука, оскільки адміністративне правопорушення є триваючим.
Відповідно до частини другої статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, однак орган поліції такого обов'язку не виконав, а оскільки частиною першою статті 284 цього Кодексу не передбачено право органу (посадової особи), яка розглядає справу, повертати матеріали справи про адміністративне правопорушення для доопрацювання органу поліції, провадження в справі слід закрити на підставі пункту 1 статті 247 відповідно до пункту 3 частини першої статті 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст.ст.245, 251, 256, 280, 283, ч.ч.1 - 3 ст.294 КпАП України, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Протягом десяти днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Суддя: