Справа № 2-а-15/2010р.
12 січня 2010 року Кременецький районний суд Тернопільської області в складі: головуючий суду Білосевич Г.С,
при секретарі Логвинюк Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременець справу за позовом ОСОБА_2 до ВДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови від 09 листопада 2009 року в справі про адміністративне правопорушення,
Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ВДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови від 09 листопада 2009 року в справі про адміністративне правопорушення, в якому просить скасувати постанову від 09 листопада 2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП, справу - закрити та поновити йому строки для оскарження вказаної постанови, оскільки вони пропущені з поважних причин.
В судовому засідання позивач позов підтримав та пояснив, що постановою інспектора адмінпрактики ВДАІ Кременецького району ОСОБА_3 його визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КУпАП за переобладнання автомобіля на вантажний з вантажно - пасажирського без дозволу ДАІ та призначено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. Позивач не згідний із вказаною постановою, вважає, що вона прийнята з прушенням його прав та чинного законодавства, є необгрунтованою та незаконною, оскільки правопорушення він не вчиняв - лише зняв одне з сидінь, бо воно було зламане, протокол був складений без залучення свідків, також його невірно повідомили про день та час розгляду справи. Вважає, що при винесені вказаної постанови працівником ДАІ не дотримано вимог статтей 245, 276, 278, 280 КУпАП. Також при накладені на нього адміністративного стягнення працівником ДАІ не було враховано його матеріальне становище, соціальний стан - характеристики з місця роботи та проживання; протиправна поведінка в минулому; ступінь його вини у скоєному, не вказані обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність. Тому позивач просить суд скасувати постанову від 09 листопада 2009 року по справі про адміністративне правопорушення як незаконну, а провадження у справі - закрити. Просить поновити йому строки для оскарження вказаної постанови, оскільки вище вказану постанову він отримав рекомендованим листом лише 27 листопада 2009 року і лише з цього часу йому стало відомо про винесення відносно нього такої постанови та порушення його прав та законних інтересів..
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають до задоволення.
Як вбачається з тексту протоколу про адміністративне правопорушення та постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ВО № 042036 від 09.11.2009 року, ОСОБА_2 23.10.2009 року о 13 год. 30 хв. в м. Калинівка по вул. Фрунзе керував автомобілем марки «Мерседес Бенц» державний номерний знак «НОМЕР_1», який переобладнано на вантажний з вантажно - пасажирського без дозволу ДАІ. За дане правопорушення ОСОБА_2 призначено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень.
Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністратвину відповідальність.
Згідно статті 71 КАС України, обов'язок щодо доказування правомірності своїх рішень покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використанні як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази та пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Ухвалою про відкриття провадження відповідачу надавався строк для представлення заперечення та доказів, якими вони обгрунтовуються, а також відповідачу надсилалася вимога № 24218 від 10.12.2009 року про представлення до суду необхідних документів. Однак відповідач двічі не з'явився в судове засідання та не представнив суду свої заперечення, докази та документи, які в нього витребовувалися.
За таких обставин суд вважає, що при накладені адміністративного стягнення на ОСОБА_2 порушено вимоги адмінстративного законодавства і вказана постанова є незаконною та підлягає скасуванню, а адміністративна справа - закриттю.
На підставі вищесказаного та керуючись статтями 10, 160, 161, 163 КАС України, суд,-
Позов задоволити.
Поновити ОСОБА_2 строки для оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення, які пропущені з поважних причин.
Скасувати постанову інспектора адмінпрактики ВДАІ Кременецького району серії ВО № 042036 від 09 листопада 2009 року якою на ОСОБА_2 накладено адміністративне стягнення у вигляді 340 гривень штрафу, що передбачено частиною 1 статті 121 КУпАП та закрити провадження по адміністративній справі.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі від відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складання в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Відповідно до ст.. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий: