Справа № 444/541/18
Провадження № 3/444/236/2018
12 березня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Вінниця, вул. М. Оводова, 54/1, не працює, паспорт громадянина України для виїзду за кордон № ЕР 289602 виданий 23.08.2012 року УВС 0501, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
25.02.2018 року о 06 год. 30 хв. ОСОБА_1 під час перетинання державного кордону у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська» пред'явила на паспортний контроль на виїзд з України паспорт громадянина ОСОБА_2 для виїзду за кордон № 31673628 виданий 16.10.2017 року, чим порушила вимоги ст. ст. 2, 3 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", п. 2 Правил перетинання державного кордону громадян України, затверджених Постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57, тобто вчинила спробу незаконного перетинання державного кордону без відповідного для громадян України документу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча про дату, час та місце проведення такого повідомлялася належним чином, однак подала заяву про розгляд справи без її участі у зв'язку із тимчасовим виїздом за кордон. А тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі ОСОБА_1
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та її вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 333571 від 25.02.2018 року; 2) письмовими поясненнями в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1; 3) рапортами працівників прикордонної служби відділу прикордонної служби «Рава-Руська» начальнику відділу прикордонної служби «Рава-Руська» ОСОБА_3 від 25.02.2018 року; 4) довідкою-витягом з ОСОБА_3 даних «Гарт-5»; 5) копією паспорта громадянина ОСОБА_2 № 31673628 виданого 16.10.2017 року на ім'я Hryhorieva Olha та копією паспорта громадяни України для виїзду за кордон № ЕР 289602 виданий 23.08.2012 року УВС 0501 на ім'я ОСОБА_1, а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в дія ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Її вина полягає в тому, що вона вчинила спробу незаконного перетинання державного кордону України в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною .
Обставин, які б обтяжували чи пом'якшували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом'якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, яка не працює, вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у виді накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого нею правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою вона притягається до відповідальності, а саме у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись ч. 1 ст. 204-1, ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Вінниця, вул. М. Оводова, 54/1, не працює, паспорт громадянина України для виїзду за кордон № ЕР 289602 виданий 23.08.2012 року УВС 0501, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
-подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.