10 січня 2018 року м.Житомир справа № 806/3274/17
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Нагірняк М.Ф.,
секретар судового засідання Добровольська Н.А.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про зобов'язання вчинити дії,
В судовому засіданні Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі і пояснив, що з 27.05.2008року є пенсіонером органів внутрішніх справ (виконання покарань), якому пенсія призначена відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". У зв'язку із зміною посадових окладів особам начальницького складу установ виконання покарань відповідно до постанови КМ України № 1036 від 28.12.2016року Позивач звернувся до Відповідача про надання довідки про розмір грошового забезпечення на проведення перерахунку розміру пенсії. На звернення Позивача Відповідач листом від 17.10.2017року відмовив в наданні такої довідки. Таку відмову Позивач вважає неправомірну.
Представник Відповідача, Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, повторно не прибув в судове засідання. Про дату, час і місце проведення судових засідань був повідомлений належним чином, про поважність причин неявки в судове засідання суд не повідомляв. Письмові заперечення на позов до суду надійшли лише 17.01.2018року.
Заслухавши пояснення Позивача, дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та умов пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в Державній кримінально-виконавчій службі України, в тому числі щодо порядку перерахунку таких пенсій, регулюються правовими нормами Закону України від 9 квітня 1992 pоку N2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон N 2262-XII), в редакції що були чинні на день виникнення спору.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 відноситься до числа осіб, які перебували на службі в Державній кримінально-виконавчій службі України, та якому пенсія призначена з 2008року відповідно до положень цього ж Закону N 2262-XII.
Судом встановлено, що Позивач заявою від 04.10.2017року звертався до Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення Позивача для проведення перерахунку пенсії Позивача.
Постановою КМ України "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції" від 18 травня 2016 р. N 343 ліквідовано Державну пенітенціарну службу, поклавши на Міністерство юстиції завдання і функції з реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.
Постановою КМ України "Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції" від 18 травня 2016 р. N 348 ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи управління Державної пенітенціарної служби, в тому числі Управління Державної пенітенціарної служби в Житомирській області, та утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції - міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, в тому числі Центральне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції як правонаступник управління Державної пенітенціарної служби в Житомирській області.
Таким чином, суть спору між сторонами в даній справі зведена виключно до наявності чи відсутності права Позивача на отримання в Центральному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції як правонаступника управління Державної пенітенціарної служби в Житомирській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
За приписами частини третьої статті 51 Закону N 2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, в тому числі Державної пенітенціарної служби України і їх правонаступників, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону N 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається із зазначеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою КМ України від 28 грудня 2016 р. N 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294" збільшено розміри посадових окладів осіб начальницького складу установ виконання покарань, що є підставою для проведення перерахунку пенсії вказаним особам, до яких також відноситься Позивач.
Суд зазначає, що алгоритм дій органів Пенсійного фонду України та державних органів, в тому числі Відповідача як правонаступника управління Державної пенітенціарної служби в Житомирській області, визначений правовими нормами Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 (надалі - Порядок N 45) та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1.
Разом з тим, приписами частини першої статті 63 прямо передбачено можливість проведення перерахунку раніше призначених пенсій за документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Тобто, законодавець передбачає можливість надання документів для проведення перерахунку пенсії самими пенсіонерами.
Зазначене свідчить про наявність права Позивача на подання таких документів для проведення перерахунку пенсії. До таких документів, безспірно відноситься Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, форма якої передбачена в додатку-2 до Порядку N 45.
Право Позивача щодо своєчасного отримання зазначеної Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є порушеним, а тому його позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Вказане порушене право Позивача підлягає судовому захисту шляхом зобов'язання Центральне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення з 01.01.2017року.
Відповідно до вимог ст.ст.139-143 КАС України, судові витрати ОСОБА_1 у вигляді 640,00грн. судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Керуючись статтями 2,90,139-143,242-246,250,255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов задовольнити, зобов'язати Центральне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України (04071, місто Київ, вул.Воздвиженська,2, ЄДРПОУ 40867327) видати ОСОБА_1 (10001,АДРЕСА_1) довідку про розмір грошового забезпечення з 01.01.2017року.
Судові витрати ОСОБА_1 у вигляді 640,00грн. судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя М.Ф. Нагірняк
Повне судове рішення складене 18 січня 2018 року