Постанова від 05.06.2007 по справі А-9/123

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2007 р.

Справа № А-9/123

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Фанди Оксани МИхайлівни при секретарі судового засідання Кріцак Василя Мирославовича розглянувши адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Житловик" вул. В.Стуса,2, м.Бурштин,Галицький район, Івано-Франківська область,77111

до відповідача Бурштинської міської ради вул.С,Стрільців,4, м.Бурштин, Галицький район, Івано-Франківська область,77111

про скасування рішення

За участю представників сторін:

Від позивача: Лазоришин І.С., юрисконсульт, доручення № 93 від 24.04.07р.

Від відповідача: Курман Т.І., спеціаліст І категорії, довіреність № 6 від 03.04.07р.

Встановив : Заявлено вимогу про визнання протиправним та скасування рішення сесії Бурштинської міської ради № 1/09-07 від 28. 02. 2007 року «Про врегулювання тарифів на теплопостачання для населення міста".

В обгрунтуванн заявлено позову позивач вказує , що Рішенням виконавчого комітету Бурштинської міської ради №201 від 30.11.2006. встановлено з 1 січня 2007 року нові тарифи на опалення та гаряче водопостачання для населення в розмірі: 3 гривні за 1 м опалювальної площі та 5.19 грн. за 1 м.кв. гарячої води.

Позивач вказує, що прийняті тарифи економічно обгрунтовані, не завищені, є найнижчими в області та одними з найнижчих в Україні.

Обгрунтованість прийнятих тарифів перевірялась Івано-Франківським відділенням Антимонопольного комітету. Державною інспекцією по контролю за цінами, прокуратурою. По результатам перевірки визначено, що новоприйняті тарифи економічно обгрунтовані, не завищені і порушень при формуванні тарифів не виявлено. Такі тарифи з 1 квітня 2007 року не забезпечать 100% відшкодування їх собівартості в зв'язку з ростом мінімальної заробітної плати так, як в тариф вона була закладена в розмірі 400 грн.

Рішенням сесії Бурштинської міської ради № 1/09-07 від 28.02.2007 року безпідставно новоприйняті тарифи відмінені і залишені в силі старі, які є вкрай збитковими для підприємства.

В місцевому бюджеті, прийнятому на 2007 рік, не передбачено виділення коштів на відшкодування КП «Житловик"' різниці в тарифах на теплову енергію.

Крім того, на думку позивача , сесія вийшла за межі своїх повноважень, зобов'язуючи Бурштинську ТЕС та ВАТ «Західенерго" виділити кошти на соціально-економічний розвиток міста. Оскільки такі кошти не можуть бути спрямовані на відшкодування різниці в тарифах, вони повинні мати цільовий характер.

Представник відповідача в судовому засіданні позоні вимоги заперечив , при цьому послався на те , що в місцевому бюджеті на 2007р. не передбачено видатків на відшкодування різниці між фактичною вартістю надання послуг з тепло та водо - постачання та тарифами. Крім того , представник відповідача вказав , що п. 6 оскаржуваного рішення було зобов"язано міського голову спільно з Бурштинською ТЕС , ВАТ " Західенерго" вирішити питання щодо виділення коштів на соціально - економічний розвиток міста в сумі 1, 5 млн. грн. , які будуть перераховані позивачу . Вказані кошти за твердженням представника відповідача поваинні були йти на відшкодування різниці в тарифах.

Розглянувши матеріали справи заслухавши пояснення представників сторін суд встановив , що на виконання приписів Постанови НКРЕ № 1305 від 5.10.2006 року затверджений тариф на теплову енергію, яка відпускається Бурштинській ТЕС у розмірі 64.31 грн. за 1 (одну) Гкал ( без ПДВ ).

У зв'язку з підняттям тарифу на теплоенергію та врахувуючи , те що відсутні альтернативні джерела постачання теплової енергії споживачам міста, позивачем подано економічно обрунтовані розрахунки вартості теплової енергії в Бурштинську міську раду для затвердження нових тарифів для населення міста Бурштина.

Рішенням виконавчого комітету Бурштинської міської ради №201 від 30.11.2006. було встановлено з 1 січня 2007 року нові тарифи на опалення та гаряче водопостачання для населення в розмірі: 3 гривні за 1 м . кв. опалювальної площі та 5.19 грн. за 1 м. куб.. гарячої води..

Обгрунтованість вказаних тарифів підтверджується державною інспекцією контролю за цінами По результатам перевірки визначено, що новоприйняті тарифи економічно обгрунтовані, не завищені і порушень при формуванні тарифів не виявлено. Ці тарифи уже з 1 квітня 2007 року не забезпечать 100% відшкодування їх собівартості в зв'язку з ростом мінімальної заробітної плати так, як в тариф вона була закладена в розмірі 400 грн.

Рішенням сесії Бурштинської міської ради № 1/09-07 від 28.02.2007 року новоприйняті тарифи відмінені і залишені в силі старі.

ВІдповідно до норм ст. 20 ЗУ «Про теплопостачання", та ст. 31 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги" на органи місцевого самоврядування покладено обов"язок затверджувати тарифи на комунальні послуги в розмірі економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво, тобто повинні враховуватись вартість теплової енергій та забезпечуватись рентабельність не нижче граничного рівня.

В даному випадку затверджуючи тарифи на теплову енергію для населення нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, сесія не прийняла рішення про відшкодування позивачу з місцевого бюджету різниці між затвердженим тарифом та економічно обґрунтованими витратами на їх виробництво, чим порушила п.4 та 6. ст. 31 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги " та ст.20 ч.7 Закону України «Про теплопостачання". Щодо п. 6 оскаржуваного рішення, яким міського голову спільно з Бурштинською ТЕС , ВАТ " Західенерго" було зобов"язано вирішити питання щодо виділення коштів на соціально - економічний розвиток міста в сумі 1, 5 млн. грн. , які будуть перераховані позивачу то слід заначити наступне , що виділення коштів на соціально - економічний розвиток міста не може бути в подальшому спрямований на відшкодування різниці в тарифах, оскільки кошти повинні мати цільовий харрактер. Крім того , листом ВАТ " Західенерго " повідомляє міського голову про те, що на 2007р. ними не передбачено виділення коштів на соціально - економічний розвиток м. Бурштина, так як ними проводиться встановлення електрофільтрів , вартість яких складає понад 51 млн. грн.

За наведених обставин суд дійшов висновку , що соскаржуване рішення не відповідає нормама чинного законодавства та порушує права позивача, а отже його слід скасувати .

Керуючись ст. 124 Конституції України , п.4 та 6. ст. 31 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги " , ст.20 ч.7 Закону України «Про теплопостачання" ст. 160 - 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України

ПОСТАНОВИВ:

позов задоволити.

Скасувати рішення сесії Бурштинської міської ради №1/09-07 від 28.02.2007року "Про врегулювання тарифів на теплопостачання для населення міста".

Присудити позивачу Колективному підприємству "Житловик" м. Бурштин, вул. В.Стуса, 2 з бюджету Бурштинської міської ради 3, 40 грн. витрат по сплаті державного мита.

На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня підписання постанови через місцевий господарський суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили за заявою сторони, на користь якої ухвалено постанову.

Суддя Фанда Оксана Михайлівна

Постанова складена в повному обсязі 11.06.2007р.

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

Г. Р. Кіндрат