Рішення від 07.12.2009 по справі 6072-2009

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 201

РІШЕННЯ

Іменем України

07.12.2009Справа №2-26/6072-2009

За позовом Приватного підприємства «Ігарка», м. Алушта, вул. Баглікова, 8А

До відповідача: Алуштинської міської ради, м. Алушта, пл. Радянська, 1.

Про визнання незаконною відмову та спонукання укласти договір оренди

Суддя Медведчук О.Л.

представники:

Від позивача: Дроник С.Ю., дир.

Від відповідача: не з'явився

Сутність спору: позивач - Приватне підприємство «Ігарка» звернувся до господарського суду АР Крим з позовом про визнання незаконною відмову Алуштинської міської ради в узгодженні проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки площею 0,1401 га розташованої поблизу території МКП «Шпекс» в Професорському куточку м. Алушта від 27.05.2009р. за № 745/021-19-617, а також зобов'язання відповідача укласти договір оренди вказаної земельної ділянки в редакції позивача яка надана до матеріалів справи.

Вимоги обґрунтовано тим, що позивачем на підставі рішення відповідача розроблено проект відведення земельної ділянки, даний проект погоджено у встановленому порядку із відповідними установами, однак відмовляючи позивачу в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з підстав не достатньої кількості голосів відповідачем порушено право позивача на оренду спірної земельної ділянки передбачене ст. 116, 124 Земельного кодексу України.

Відповідачем вимоги не визнавались з підстав наведених у відзиві на позов.

В процесі розгляду справи позивачем у порядку ст.. 22 ГПК України уточнено позовні вимоги та вказує, що у разі не укладення відповідачем спірного договору впродовж десяти днів з моменту набрання рішенням законної сили, договір вважається укладеним.

У судовому засіданні у порядку ст.. 77 ГПК України оголошувалась перерва.

07.12.2009р. у судове засідання з'явився представник позивача, заявлені вимоги підтримав.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив.

Враховуючи те, що відповідачем раніш до матеріалів справи було надано відзив на позов в якому наведено доводи відносно заявлених позовних вимог, суд вважає за можливе розгляд справи без участі представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд

встановив:

26.09.2007 року рішенням 19-ї сесії 5-го скликання Алуштинської міської ради «Про дозвіл підготовки проекту землеустрою по відведенню додаткової земельної ділянки ПП «Ігарка» дозволено в продовж півтори роки приватному підприємству «Ігарка» підготування проекту землеустрою по відведенню додаткової земельної ділянки площею до 0,1500 га за рахунок земель міської ради під будівництво мотелю що прилегла до земельної ділянки ПП «Ігарка» поблизу території МКП «Шпекс» в Професорському куточку міста Алушта.

На виконання вказаного рішення ТОВ «Алуштинське земельно-кадастрове бюро» на замовлення позивача було розроблено проект землеустрою по відведенню земельної ділянки для будівництва мотелю за адресою: м. Алушта, Професорський куточок поблизу території МКП «Шпекс».

Вказаний проект було узгоджено висновком Алуштинського міського управління земельних ресурсів № 649 від 14.11.2008р.; висновком Управління архітектури та містобудування № 93 від 26.02.2008р.; висновком управління екологічної інспекції південно - кримського регіону за № 275-3 від 12.11.2008р.; висновком Кримського республіканського підприємства «Протизсувне управління» за № 184-А від 21.10.2008р. Також позивачем отримано висновок республіканського комітету з охорони культурної спадщини про можливість відведення земельної ділянки за № 2996 від 08.04.2008р. та висновок Алуштинської міської СЕС за № 642 від 24.10.2008р. щодо вибору земельної ділянки яка проектується під забудову.

Також Республіканським комітетом по земельних ресурсах АР Крим надано висновок державної експертизи землевпорядної документації від 17.02.2009р. за № 486/15 яких затверджено 02.03.2009р. по проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки в оренду строком на 49 років приватному підприємству «Ігарка» для будівництва мотелю за адресою: м. Алушта, Професорський куточок, поблизу території МКП «Шпекс», згідно якого зауважень та пропозицій до землевпорядної документації не має.

На звернення позивача щодо затвердження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки площею 0,1401 га для будівництва мотелю за адресою: м. Алушта, Професорський куточок, поблизу території МКП «Шпекс», відповідач листом від 27.05.2009р. за № 745/021-19-617 повідомив позивача про те, що після розгляду постійною комісією з питань землекористування та комісією з питань законності та правопорядку, проект землеустрою було винесено на розгляд Алуштинської міської ради, де рішення не було у зв'язку із тим, що не набрало достатньої кількості голосів. Також у вказаному листі зазначено про залишення клопотання без розгляду (без прийнятті рішення) може бути оскаржено до суд. Відповідно до положень п. 9 ст. 123 Земельного кодексу України.

Дослідивши у сукупності надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних обставинах.

Статтею 6 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Ч. 1 ст. 116 земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Ст. 124 Земельного кодексу України передбачений порядок передачі земельних ділянок в оренду, зокрема згідно ч. 1 вказаної норми земельного законодавства передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно ч. 11 ст. 123 Земельного кодексу України відмову органів місцевого самоврядування або органів державної влади в наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду в установлений законом строк може бути оскаржено в судовому порядку.

Відповідно п. 1,2 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування” ради в межах своїх повноважень приймають нормативні та інші акти у формі рішень.

Ст. 4 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” серед основних принципів здійснення місцевого самоврядування передбачає, зокрема, принцип законності. Принцип законності відповідає статтям 1 і 8 Конституції України, які визначають Україну як правову державу та закріплюють державний принцип верховенства права. Крім того, ст. 19 Конституції України встановлює, що органи місцевого самоврядування діють на підставі діючого законодавства та у межах повноважень й шляхом, передбаченим Конституцією України та нормативно-правовими актами. Додержання принципу законності направлене на недопущення свавілля в органах державної влади та місцевого самоврядування та передбачає, перш за все, прийняття суб'єктами владних повноважень законних актів, тобто певної форми актів, виданих у визначеному порядку компетентними органами в межах їх повноважень.

Відповідно до ст. 152 Земельного кодексу України Держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється зокрема шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Відповідач не затвердивши проект землеустрою по відведенню позивачу спірної земельної ділянки у зв'язку із недостатністю голосів, фактично відмовив останньому в оренді цієї земельної ділянки чим порушив права позивача гарантовані діючим законодавством України на користування земельною ділянкою без достатніх правових підстав, адже не голосування за питання які винесені на порядок денний сесії, фактично свідчить про нехтування відповідачем правами позивача які гарантовані Конституцією України та нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Ст. 55 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Згідно зі ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Конституційний суд України в Рішенні від 01.12.2004 р. у справі №1-10/2004 за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремих положень частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (справа про охоронюваний законом інтерес) зазначив, що поняття "охоронюваний законом інтерес", що вживається в частині першій статті 4 Цивільного процесуального кодексу України та інших законах України у логічно-смисловому зв'язку з поняттям "права", треба розуміти як прагнення до користування конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом, як зумовлений загальним змістом об'єктивного і прямо не опосередкований у суб'єктивному праві простий легітимний дозвіл, що є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони з метою задоволення індивідуальних і колективних потреб, які не суперечать Конституції і законам України, суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності та іншим загальноправовим засадам.

Ст.. 16 Цивільного кодексу України визначені способи захисту цивільних прав та інтересів, зокрема: визнання права; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб та спонукання до виконання обов'язку і натурі.

Оскільки відповідачем без достатніх правових підстав не було затверджено проект землеустрою земельної ділянки площею 0,1401 га для будівництва мотелю за адресою: м. Алушта, Професорський куточок, поблизу території МКП «Шпекс», суд вважає не законною відмову Алуштинської міської ради в узгодженні проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки площею 0,1401 га розташованої поблизу території МКП «Шпекс» в Професорському куточку м. Алушта від 27.05.2009р. за № 745/021-19-617

Відносно вимог про зобов'язання відповідача укласти договір оренди земельної ділянки, суд має зазначити, що відповідно до приписів статей 118, 124 Земельного кодексу України рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту відведення вважається згодою органу місцевого самоврядування на передачу земельної ділянки в оренду.

Враховуючи те, що позивачем було розроблено проект землеустрою спірної земельної ділянки який було узгоджено зі всіма установами зазначеними у п. 6 ст. 123 земельного кодексу України, а також те, що по вказаному проекту наявний позитивний висновок Державної експертизи землевпорядної документації, суд вважає, що права позивача на оренду земельної ділянки підлягають захисту шляхом зобов'язання відповідача укласти договір оренди спірної земельної ділянки.

Відносно доводів відповідача про те, що нормативна грошова оцінка яка вказана у редакції договору який запропоновано позивачем не відповідає діючий суд має зазначити, що Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін у деякі законодавчі акти України” від 28.12.2007 року були внесені зміни до Земельного кодексу України, Закону України “Про плату за землю”, Закону України “Про оренду землі” в частині збільшення ставок орендної плати за землю.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 передбачено, що положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (107-17), визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, а саме з 22.05.2008 року.

Пунктом 1 частини 1 розділу „Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України” від 03.06.2008 року № 309-VI передбачено, що цей закон вступає в силу з дня його оприлюднення та застосовується з дня припинення дії відповідних положень розділу 2 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін у деякі законодавчі акти України” від 28.12.2007 року, тобто, з 22.05.2008 року.

Згідно частини 2 статті 4 Закону України „Про плату за землю” ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами, крім цього Закону.

Таким чином наявність рішень Алуштинської міської ради якими змінено ставки орендної плати за землю не приймається судом до уваги, оскільки такі рішення суперечать діючому законодавству.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати незаконною відмову Алуштинської міської ради від 27.05.2009р. за № 745/021-19-617 якою Приватному підприємству «Ігарка» відмовлено в узгодженні проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки площею 0,1401 га розташованої поблизу території МКП «Шпекс» в Професорському куточку м. Алушта.

3. Зобов'язати Алуштинську міську раду (м. Алушта, пл. Совєтська, 1) укласти з Приватним підприємством «Ігарка» (м. Алушта, вул. Баглікова, 8А; код ЄДРПОУ 04055736) договір оренди земельної ділянки площею 0,1401 га яка розташована поблизу території МКП «Шпекс» в Професорському куточку міста Алушти у наступні редакції:

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

м. Алушта " " 200_ року

Ми, з одного боку - Алуштинська міська Рада (юридична адреса: м. Алушта, пл. Совєтська 1), в особі голови Щербини В. Є., що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», іменований надалі «Орендодавець», і з іншого боку - Приватне підприємство «Ігарка» в особі директора Дроника С.Ю. (адреса: м. Алушта, вул.. Баглікова, 8а, ідентифікаційний код 31050177), який діє на підставі Статуту іменований надалі «Орендар» (надалі іменуються "Сторони", а кожна окремо - "Сторона") уклали цей Договір оренди землі (у подальшому іменується "Договір") про наступне:

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Арендодавець передає, а Орендар приймає в термінове платне користування земельну ділянку несільскогосподарського призначення, за рахунок земель Алуштинського міської ради, не наданих у власність або користування, який знаходиться в м. Алушта, поблизу території МКП «ШПЕКС» в Професорському куточку, кадастровий номер 01 103 000 00 01 009 0365.

2. ОБ'ЄКТ ОРЕНДИ

2.1. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0.1401га кадастровий номер 01 103 000 00 01 009 0365.

2.2. В оренду передається тільки земельна ділянка.

2.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 788342,70 (сімсот вісімдесят вісім тисяч триста сорок дві ) грн. 70 коп.

2.4. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має таких недоліків, які можуть перешкоджати її ефективному використанню.

2.5. Інші особливості об'єкту оренди, які можуть вплинути на орендні відносини немає.

3. ТЕРМІН ДОГОВОРУ

3.1. Цей Договір укладений на 49 років. Після закінчення терміну Договору Орендар має переважне право відновлення його на новий термін. В цьому випадку орендар повинен не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення терміну Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.

3.2. Сторони допускають можливість суборенди в межах договору оренди.

4. ОРЕНДНА ПЛАТА

4.1. Орендна плата вноситься орендарем у формі і розмірі 3% річних від нормативної вартості, яка складає 1970,86 (одна тисяча дев'ятсот сімдесят) грн. 86 коп, в місяць що складає 23650,28 (двадцять три тисячі шістсот п'ятдесят ) грн. 28 коп. у рік;

4.2. Розрахунок розміру орендної плати на землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

4.3. Орендна плата вноситься щомісячно до 15 числа, наступного за звітним місяцем на розрахунковий рахунок Алуштинської міської ради, 33216815700007, код платежу 13050500, ОКПО 34740912, МФО 824026, банк одержувач ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь.

4.4. Передача продукції і надання послуг в рахунок орендної плати оформляється відповідними актами.

4.5. Розмір орендної плати переглядається раз на п'ять років у випадку: зміни умов господарювання передбачених цим Договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зокрема в результаті інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не по провині Орендаря, що підтверджено документами; у інших випадках, передбачених законом.

4.6. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, сплачується пеня у розмірі 0,03 % від несплаченої суми за кожен день прострочення.

5. УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

5.1. Земельна ділянка передається в оренду для будівництва мотелю.

5.2. Цільове призначення земельної ділянки: комерційна діяльність (для будівництва мотелю).

5.3. Умовою збереження стану об'єкту оренди: неприпустимість погіршення стану об'єкту оренди.

6. УМОВИ І ТЕРМІНИ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В ОРЕНДУ

6.1. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється після розробки проекту відведення.

6.2. Підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки є: Рішення Алуштинської міської ради №19/41 від 26.09.2007р.

6.3. Організація розробки проекту відведення земельної ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на орендаря).

6.4. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється в 7 днів після державної реєстрації цього Договору за актом її прийому - передачі.

6.5. Інші умови передачі земельної ділянки в оренду:

Акт прийому передачі складається Орендарем і надається для підписання Орендодавцеві. У разі не підписання акту прийому - передачі в день його надання, він вважається підписаним.

7. УМОВИ ПОВЕРНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

7.1. Після припинення цього Договору Орендар повертає Оренд одарю земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, в якому він отримав її в оренду. У разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, Орендодавець має право на відшкодування збитків в розмірі, визначеному Сторонами. Якщо Сторонами не досягнуто згоду про розмір відшкодування збитків, спір вирішується в судовому порядку.

7.2. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без спричинення шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

7.3. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені Орендарем по письмовій згоді з Орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, об'єми і терміни відшкодування Орендареві витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою Сторін.

7.4. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних в результаті невиконання Орендодавцем обов'язків, передбачених цим Договором. Збитками вважаються: фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з порушенням Договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права доходи, які Орендар міг би реально отримати у разі належного виконання Орендодавцем умов цього Договору.

7.5. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документальних підтверджених даних.

8. ОБМЕЖЕННЯ (ОБТЯЖЕННЯ ) ПО ВИКОРИСТАННЮ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

8.1. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) і інші права третіх осіб.

Наявність обмежень (обтяжень) землевпорядного характеру: - Відсутні.

8.2. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) і інших прав третіх осіб на цю ділянку.

9. ІНШІ ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

9.1. Права Орендодавця:

- вимагати від Орендаря використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням відповідно до договору оренди;

- вимагати від Орендаря дотримання державних стандартів, норм і правил, зокрема правил забудови територій;

- вимагати від Орендаря дотримання правил чинного законодавства при використанні орендованої земельної ділянки.

- вимагати своєчасного внесення орендної плати.

9.2. Обов'язки Орендодавця:

- передати в користування Орендаря земельну ділянку у стані, який відповідає умовам договору оренди;

- при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до вимог чинного законодавства права третіх осіб, по відношенню до земельної ділянки;

- не здійснювати дій, які б перешкоджали Орендареві використовувати орендовану земельну ділянку;

- попереджати Орендаря про особливі переваги і недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть заподіювати екологічно небезпечні наслідки для навколишнього середовища або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди.

9.3. Права орендаря:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

- зводити на орендованій ділянці, після узгодження в установленому порядку з органами архітектури, будови і споруди;

- отримувати продукцію і доходи;

- передавати Орендовану земельну ділянку в суборенду.

9.4. Обов'язки орендаря:

- приступати до використання земельної ділянки після державної реєстрації цього договору;

- виконувати встановлені по відношенню до земельної ділянки обмеження в об'ємі, передбаченому законом і договором оренди землі;

- дотримуватися режиму використання земель заповідного і іншого природоохоронного призначення, рекреаційного і історико-культурного призначення;

- у разі передачі земельної ділянки в суборенду протягом 10 днів повідомити про це Орендодавцеві;

-у п'ятиденний термін після державної реєстрації договору Оренди земельної ділянки надати копію договору оренди відповідному органу державної податкової служби.

10. РИЗИК ВИПАДКОВОГО ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ ОБ'ЄКТУ ОРЕНДИ АБО ЙОГО ЧАСТИНИ

10.1. Ризик випадкової загибелі або пошкодження об'єкту оренди або його частини несе Орендар.

11. СТРАХУВАННЯ ОБ'ЄКТУ ОРЕНДИ

11.1. Згідно цього Договору об'єкт оренди підлягає страхуванню на весь термін дійсного Договору.

11.2. Страхування об'єкту оренди здійснює Орендар.

11.3. Сторони домовились про те, що у разі невиконання свого обов'язку Стороною, яка повинна згідно із цим Договором застрахувати об'єкт оренди, друга Сторона може застрахувати його і вимагати відшкодування витрат на страхування.

12. ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ І ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ДІЇ

12.1 Зміна умов цього Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою Сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спор вирішується в судовому порядку.

12.2. Дія договору припиняється у випадку:

- закінчення терміну, на який він був укладений;

- придбання Орендарем земельної ділянки у власність;

- викупу земельної ділянки для громадсбких потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів громадської необхідності в порядку, встановленому законом;

- ліквідації юридичної особи-орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

12.3. Дія цього Договору припиняється шляхом його розірвання за:

- взаємною згодою Сторін;

- рішенням суду на вимогу однієї із Сторін в результаті невиконання другою Стороною обов'язків, передбачених цим Договором, та в результаті випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

12.4. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.

12.5. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не має підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.

13. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ПОРУШЕННЯ ДОГОВОРУ

13.1. У разі порушення зобов'язання, яке виникає з цього Договору (надалі іменується "порушення Договору"), Сторона несе відповідальність, визначену цим Договором та (або) чинним в Україні законодавством.

13.2. Порушенням Договору є його не виконання або не повне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору.

13.3. Сторона не несе відповідальність за порушення Договору, якщо порушення трапилося не з її вини (умислу або необережності) даної сторони.

13.4. Сторона вважається невинною та не несе відповідальність за порушення Договору, якщо вона доведе, що прийняла всі залежні від неї заходи щодо належного виконання цього Договору.

14. ЗАВЕРШАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

14.1. Всі правовідносини, які виникають з цього Договору або пов'язані з ним, зокрема пов'язані з дійсністю, висновком, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регламентуються цим Договором і відповідними нормами чинного в Україні законодавства, а також звичаями ділового обороту які застосовуються до таких правовідносин на підставі принципів сумлінності, розумності та справедливості.

14.2. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за договором, листування, протоколи про наміри і будь-які інші усні або письмові домовленості Сторін, по питаннях, які так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу, але можуть прийматися до уваги при тлумаченні умов цього Договору.

14.3. Сторони несуть повну відповідальність за правильність вказаних ними в цьому Договорі реквізитів та зобов'язуються своєчасно у письмовій формі повідомляти іншу Сторону про їх зміну, а у разі не неповідомлення несуть ризик настання пов'язаних з ним несприятливих наслідків.

14.4. Відступлення права вимоги та (або) переводу боргу за даним Договором однією із Сторін до третіх осіб допускається виключно за умови письмового узгодження цього з іншою Стороною.

14.5. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємними частинами і мають юридичну силу у випадку, якщо вони укладені (складені) у тій же формі, що і цей Договір.

14.6. Цей Договір укладений у трьох екземплярах, які мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів його державну реєстрацію (Алуштинський відділ Кримської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»).

Невід'ємними частинами цього Договору є:

план або схема земельної ділянки;

кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) в її використанні та встановлених земельних сервітутів;

акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

акт прийому-передачі об'єкту оренди.

ОРЕНДОДАВЕЦЬ

Алуштінська міська рада м. Алушта,

пл. Радянська , 1 В. Е. Щербіна

ОРЕНДАР ПП«Ігарка», м. Алушта,

вул. Баглікова, буд. 8а С. Ю. Дроник

4. У разі неукладення Алуштинською міською радою з Приватним підприємством «Ігарка» (м. Алушта, вул. Баглікова, 8А; код ЄДРПОУ 04055736) договору оренди земельної ділянки площею 0,1401 га яка розташована поблизу території МКП «Шпекс» в Професорському куточку міста Алушти, у редакції яка зазначена у рішенні протягом десяти днів з дня набрання рішенням суду законної сили, вказаний договір оренди вважається укладеним.

Видати наказ після вступу рішення у законну силу.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Медведчук О.Л.