Справа № 303/5439/17
№ 2а/303/333/17
ряд. стат. звіту - 106
Іменем України
11 жовтня 2017 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі: головуючого - судді Пак М.М.
секретар судового засідання Тромпак В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Мукачево клопотання ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про передання справи до Закарпатського окружного адміністративного суду, -
Позивач - ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити дії.
11 жовтня 2017 року від відповідача - ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області до суду надійшло клопотання, яке мотивує тим, що предметом спору є оскарження відповіді ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 20 вересня 2017 року №251/Г-99-01, яка надана в порядку Закону України “Про звернення громадян”, що в розумінні вищенаведеного, не належить до предметної підсудності Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області. При цьому позивач посилається на вищевказаний лист як на рішення суб'єкта владних повноважень, яким було відмовлено у перерахунку пенсії позивачу. Так, ОСОБА_1 управління, яким позивачу надано відповідь на його звернення, не породжує певних правових наслідків, а носить лише інформаційний характер і не набуває статусу рішення в розумінні пункту 1 частини 1 статті 17 КАС України. Тому на підставі вищенаведеного начальник ОСОБА_1 управління ОСОБА_3 просить вищевказану адміністративну справу передати за правилами предметної підсудності до Закарпатського окружного адміністративного суду.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частин 1 та 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Так, з матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною відмову ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у здійсненні перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі Довідки, отриманої з ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області з врахуванням видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських з 01 січня 2016 року та зобов'язати Головне управління пенсійного Фонду України в Закарпатській області провести перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі вищевказаної довідки з 01 січня 2016 року та здійснити виплату не отриманої суми пенсії.
-2-
Нормою частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
З пункту 1 частини 2 статті 17 цього Кодексу вбачається, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема - спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Так, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні - адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам
Нормою пункту 1 частини 2 статті 18 цього Кодексу, встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, де однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що клопотання ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про передання справи до Закарпатського окружного адміністративного суду, підлягає до задоволення, оскільки справа за адміністративним позовом ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити дії не може бути розглянута Мукачівським міськрайонний судом, і на підставі статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України необхідно передати на розгляд до Закарпатського окружного адміністративного суду.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 22 КАС України, суд,-
Клопотання ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про передання справи до Закарпатського окружного адміністративного суду - задоволити.
Адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити дії - передати до Закарпатського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю.
Апеляційні скарга на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя М.М.Пак