05.11.09 Справа №2а-2306/09/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Кириленко О.О., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання дій відділу приватизації Фонду комунального майна щодо відмови у приватизації протиправними,-
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання дій відділу приватизації Фонду комунального майна щодо відмови у приватизації протиправними та просить зобов'язати відповідача здійснити приватизацію квартири № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_1.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно пункту 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень -орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Частиною другою статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Як вбачається зі змісту позову та доданих до нього матеріалів, спірні правовідносини стосуються права власності на нерухоме майно -квартиру № НОМЕР_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, тобто у даному випадку має місце спір про право.
Таким чином, питання, які порушуються у позові не повинні розглядатися в порядку адміністративного судочинства, оскільки є предметом розгляду загальних судів у порядку цивільного судочинства.
Керуючись статтями 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за її позовом до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання дій відділу приватизації Фонду комунального майна щодо відмови у приватизації протиправними.
Ухвала може бути оскаржена у порядку встановленому частинами четвертою, п'ятою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання ухвали суду заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у п'ятиденний строк.
Суддя (підпис) О.О. Кириленко
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Кириленко