Ухвала від 17.08.2017 по справі 812/949/17

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

17 серпня 2017 р. справа № 812/949/17

Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Василенко Л.А., розглянув апеляційну скаргу Луганського обласного центру зайнятості на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі №812/949/17 за позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Новоайдарської міжрайонної виконавчої дирекції до Алчевського міського центру зайнятості про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа з апеляційною скаргою Луганського обласного центру зайнятості на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року.

Апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

З Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що Алчевський міський центр зайнятості (код ЄДРПОУ 13391982) є юридичною особою, зареєстрований за адресою: Луганська область, м.Старобільськ, кв.Ватутіна, буд.68. Відомості про перебування юридичної особи у процесі припинення відсутні (а.с. 25-27).

Відповідно до ч.1 ст.185 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що апеляційна скарга подана Луганським обласним центром зайнятості, який не є стороною у справі та не брав участь у справі.

В апеляційній скарзі Луганський обласний центр зайнятості посилався на те, що він є третьою особою. Проте, вивченням матеріалів справи встановлено, що Луганський обласний центр зайнятості не залучався до участі у справі в якості третьої особи. Зазначені недоліки унеможливлюють відкриття провадження у справі у зв'язку з тим, що апеляційну скаргу подано неналежною особою.

Враховуючи вимоги ч.1 ст.185 КАС України, Луганському обласному центру зайнятості необхідно надати докази того, що оскарженим судовим рішенням вирішено питання про його права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Крім того, відповідно до ч.6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати мають бути встановлені законом про судовий збір.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивачем заявлені вимоги майнового характеру (стягнення заборгованості на суму 1587,60 грн.).

Згідно пп.2 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, судовий збір встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Частиною 1 статті 4 цього ж Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 грн.

З матеріалів справи встановлено, що розмір судового збору за подання позовної заяви за вимогами майнового характеру складає 1600 грн.

Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в сумі 1760 грн.

Луганським обласним центром зайнятості судовий збір за подання апеляційної скарги не сплачений.

В апеляційній скарзі посилався на п.18 ч.1 ст.5 Закону №3674-VI, відповідно до якого органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» надано вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях під час розгляду справи.

Зокрема в п.18 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що від сплати судового збору звільняються: Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України.

Суддя-доповідач звертає увагу, що у ст.5 Закону України «Про судовий збір» не зазначено Міністерство соціальної політики України та Державну службу зайнятості (її базові та регіональні центри зайнятості) як суб'єкти, які звільнені від сплати судового збору.

Відповідно до п.1,2 Положення про державну службу зайнятості, яке затверджено наказом Міністерства соціальної політики України № 1543 від 15.12.2016 року, Державна служба зайнятості (далі - Служба) є централізованою системою державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством соціальної політики України. Служба складається з Державної служби зайнятості (Центрального апарату) (далі - Центральний апарат Служби), Центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості (далі - регіональні центри зайнятості), міських, районних і міськрайонних центрів зайнятості (далі - базові центри зайнятості), Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, професійно-технічних навчальних закладів державної служби зайнятості, інших навчальних закладів державної служби зайнятості (далі - навчальні заклади Служби), а також підприємств, установ, організацій, утворених Службою (далі - підпорядковані Службі юридичні особи).

Таким чином, суддя-доповідач зазначає, що Державна служба зайнятості (її базові та регіональні центри зайнятості) не є органом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а тільки виконує певні функції, які делеговані їй органом виконавчої влади.

Відповідно до ст.ст. 108, 189 КАС України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1760 грн. 00 коп. за наступними реквізитами для сплати судового збору: отримувач коштів - Краматор.УК/м.Краматорськ/22030101, ОКПО: 37944338, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у Донецької області, код банку отримувача - 834016, рахунок - 31211206781059, код класифікації доходів - 22030101, призначення платежу - судовий збір.

Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв'язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.

З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення вказаних недоліків, а саме, необхідно надати документ про сплату судового збору та докази того, що оскарженим судовим рішенням вирішено питання про права, свободи, інтереси чи обов'язки Луганського обласного центру зайнятості.

Керуючись ст. ст. 108, 187 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Луганського обласного центру зайнятості на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі №812/949/17 залишити без руху.

Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги, а саме: надання документу про сплату судового збору та докази того, що оскарженим судовим рішенням вирішено питання про права, свободи, інтереси чи обов'язки Луганського обласного центру зайнятості протягом семи днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.

В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається особі, яка її подала.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Василенко Л.А.