Ухвала від 17.08.2017 по справі 815/4231/17

Справа № 815/4231/17

УХВАЛА

17 серпня 2017 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Коренюк Олени Володимирівни про визнання протиправними дій та бездіяльності, скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Коренюк Олени Володимирівни, в якому позивач просить суд:

- визнати противоправними дії Управління державної виконавчої служби ГТУЮ в Одеській області МЮУ відділ примусового виконання рішень щодо неповідомлення боржника, ОСОБА_3, про винесення Постанови від 17.03.2016р. Старшим державним виконавцем Коренюк О.В. Відділу Примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Одеській області МЮУ про стягнення виконавчого збору у розмірі 12 708 дол. СІНА з ОСОБА_3, по виконавчому провадженню №50440321 відкритого за виконавчим листом №2-1790/11 від 06.10.2011р. виданого Малиновським районним судом м. Одеси;

- визнати противоправними бездіяльність Старшого державного виконавця Коренюк О.В. Відділу Примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Одеській області МЮУ щодо невинесення Постанови про закінчення виконавчого провадження №50440321 по п. 10 ч.І ст. 39 ЗУ «Про виконавче провадження» відкритого за виконавчим листом №2-1790/11 від 06.10.2011р. виданого Малиновським районним судом м. Одеси;

- визнати противоправними бездіяльність Старшого державного виконавця Коренюк О.В. Відділу Примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Одеській області МЮУ щодо не зняття арешту, які були накладені на майно (кошти) боржника по виконавчому провадженню № №50440321 відкритого за виконавчим листом №2-1790/11 від 06.10.2011р. виданого Малиновським районним судом м. Одеси;

- скасувати Постанову від 17.03.2016р. Старшого державного виконавця Коренюк О.В. Відділу Примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Одеській області МЮУ про стягнення виконавчого збору у розмірі 12 708 дол. СИГА з ОСОБА_3, по виконавчому провадженню №50440321 відкритого за виконавчим листом №2-1790/11 від 06.10.2011р. виданого Малиновським районним судом м. Одеси;

- зобов'язати Старшого державного виконавця Коренюк О.В. Відділу Примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Одеській області МЮУ винести Постанову про закінчення виконавчого провадження №50440321 по п. 10 ч.І ст. 39 ЗУ «Про виконавче провадження» відкритого за виконавчим листом №2-1790/11 від 06.10.2011р. виданого Малиновським районним судом м. Одеси;

- зобов'язати Старшого державного виконавця Коренюк О.В. Відділу Примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ в Одеській області МЮУ знятті арешти, які були накладені на майно (кошти) боржника по виконавчому провадженню №50440321 відкритого за виконавчим листом №2-1790/11 від 06.10.2011р. виданого Малиновським районним судом м. Одеси.

Відповідно до частин 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Суддя вважає, що у відкритті провадження по даній позовній заяві слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч.1 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно ч. 1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Крім того, у відповідності до абзацу першого п. 2 Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» від 26 грудня 2003 року № 14 скарги на рішення, дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника відділу державної виконавчої служби, державних виконавців і посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (далі - Департамент) та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласного, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, що стосуються виконання судових рішень, подаються до суду, який видав виконавчий документ.

Відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 3 від 13 грудня 2010 року суди при визначенні юрисдикції повинні виходити з того, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною 2 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999р. №606-XIV, крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження. При цьому судам слід звертати увагу на те, що до цивільної юрисдикції належать лише спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, вчинених під час виконання рішень, ухвалених загальними судами за правилами Цивільного процесуального кодексу України, який набрав чинності з 1 вересня 2005 року.

З поданого позову та доданих до нього документів вбачається, що позивачем оскаржуються дії та рішення вчинені державним виконавцем при виконанні виконавчого листа №2-1790/11 від 06.10.2011 року, виданого Малиновським районним судом м. Одеси у цивільній справі.

Відповідно до ст. ст. 383, 384 Цивільного процесуального Кодексу України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

За таких підстав, даний позов відповідно до положень вищезазначених норм Цивільного процесуального Кодексу України та Закону України «Про виконавче провадження» не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки він має розглядатися в порядку цивільного судочинства судом, який видав виконавчий документ.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п. 4 ч. 1 ст.18, ч. 3 ст. 105, п. 1 ч. 1 ст.109 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Коренюк Олени Володимирівни про визнання протиправними дій та бездіяльності, скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовом та доданими до нього матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня отримання ухвали.

Суддя С.О. Стефанов