Ухвала від 10.08.2017 по справі 127/16937/17

Справа №127/16937/17

Провадження №1-кс/127/7010/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2017 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про призначення позапланової ревізії, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Якушинецької сільської ради.

Клопотання мотивовано тим, що СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42017020110000067 від 03.07.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК України.

Вінницькою місцевою прокуратурою Вінницької області, при здійсненні нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, було опрацьовано інформацію щодо сплати пайової участі у розвитку інфраструктури Якушинецької сільської ради забудовниками, якими подано декларацію про готовність об'єкту до експлуатації.

Так за наслідками вказаної перевірки було встановлено, що Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель та споруд та 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Відповідно до ч. 9 ст. 40 вказаного закону, договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Істотною умовою договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Установлено, що рішенням Якушинецької сільської ради від 13.12.2011 «Про пайову участь у розвитку інфраструктури Якушинецької територіальної громади» для забудовників об'єктів містобудування встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструктури Якушинецької територіальної громади в розмірі: 4% загальної кошторисної вартості будівництва

(реконструкції) об'єкта містобудування - для житлових будинків, 10% загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування - для інших нежитлових будівель і споруд.

У подальшому, 10.05.2017 між виконавчим комітетом Якушинецької сільської ради в особі сільського голови ОСОБА_4 та ЖБК «Барський-1» в особі голови кооперативу ОСОБА_5 (далі - Замовником) укладено договір № 8 про пайову участь (внесок) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Якушинецької сільської ради.

Відповідно до пунктів 1.1., 1.2 та 2.1 зазначеного договору та додатку №1 до цього договору, замовник при будівництві 5-ти поверхового 68-ми квартирного будинку по вул. Одеській у с. Зарванці Вінницького району Вінницької області перераховує кошти на розвиток інфраструктури Якушинецької сільської ради до введення вказаного об'єкта в експлуатацію у розмірі 2 082 356, 44 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до І-ІІІ категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви. Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації, порядок її подання і реєстрації визначаються Кабінетом Міністрів України.

Формою декларації, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, передбачено зазначення замовником відомостей про сплату пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Відповідно до ч. 10 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.

У п. 22 поданої посадовими особами ЖБК «Барський-1» до сектору ДАБК Якушинецької сільської ради декларації про готовність до експлуатації об'єкта, який належить до 1 - 3 категорії складності за № ВН 14317151086 від 31.05.2017 зазначено, що кошти пайової участі у розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту відповідно до договору №8 від 10.05.2017, сплачено в повному обсязі, що підтверджується платіжними дорученнями № 8 від 23.05.2017 .

При цьому, згідно інформації Якушинецької сільської ради, ЖБК “Барський - 1” ввівши об'єкт будівництва (5-ти поверховий 68-ми квартирний будинок по вул. Одеській у с. Зарванці Вінницького району Вінницької області) до експлуатації, станом на 30.06.2017 сплатив до бюджету Якушинецької сільської ради лише 10 000 грн., що завдало сільському бюджету збитків на суму 2 072 356 грн. 44 коп.

Відповідно до п. 16 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 461 від 13.04.2011, замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації чи акті готовності об'єкта до експлуатації.

Так, відповідно до вимог ст. 169 Податкового кодексу України шкода, нанесена посадовими особами ЖБК “Барський - 1” інтересам - бюджету Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області становить: 2 072 356,44 грн., що в 2590,445 разів (2 072 356,44:800 = 2590,445) перевищує розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, визначеного у розмірі податкової соціальної пільги.

Таким чином, в діях службових осіб ЖБК «Барський-1» вбачаються ознаки службового підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки.

З метою вставлення розміру завданої шкоди виникла необхідність у проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Якушинецької сільської ради, Вінницького району, Вінницької області юридична адреса: Вінницька область, Вінницький район, с. Якушинці, вул. Новоселів, 1 (ЄДРПОУ 04050975), просив задовольнити клопотання.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала за обставин, викладених у ньому.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в установах, що утримуються за рахунок державного бюджету, є завданням органу державного фінансового контролю.

Згідно ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

З огляду на викладене суд вважає, що з метою перевірки вищевказаних відомостей необхідно надати дозвіл на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Якушинецької сільської ради.

На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст.132, 369-372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення в кримінальному провадженні № 42017020110000067 від 03.07.2017 року, позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Якушинецької сільської ради, Вінницького району, Вінницької області юридична адреса: Вінницька область, Вінницький район, с. Якушинці, вул. Новоселів, 1 (ЄДРПОУ 04050975), за період діяльності з 01 січня 2017 року по 01 серпня 2017 року, проведення якої доручити Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7.

На вирішення ревізії поставити наступні питання:

?Повнота отримання та використання Якушинецькою сільською радою Вінницького району Вінницької областікоштів, які надійшли до бюджету від сплати Житлово-будівельним кооперативом «Барський», ЖБК «Барський - 1» та інших його філій, пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту за період часу з 01 січня 2017 року по 01 серпня 2017 року.

?Визначити розмір збитків (вразі наявності) нанесених бюджету Якушинецької сільської ради, Вінницького району, Вінницької області.

Встановити строк проведення ревізії до 15 робочих днів, починаючи з 14.08.2017 року.

Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.

Слідчий суддя