Справа №127/16821/17
Провадження №1-кс/127/6953/17
08 серпня 2017 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про призначення позапланової ревізії, -
Слідчий СУ ГУНП у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Немирівської міської ради.
Клопотання мотивовано тим, що СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42017020000000232 від 30.06.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 12.11.2013 було укладено договір між Немирівською міською радою в особі заступника міського голови ОСОБА_4 та ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» в особі директора ОСОБА_5 . Предметом цього договору є пайова участь замовника у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирова з будівництва автозаправного комплексу з пунктом сервісного обслуговування водіїв, пасажирів та АГЗП по вул. Гайсинське шосе у м. Немирові. Пунктом 3.1. договору передбачено сплату пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста в сумі 132 500 грн.
Як підстава для проведення розрахунку суми пайової участі було використано копію зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва АЗК на вул. Гайсинське шосе у м. Немирів Немирівського району Вінницької області на суму 1104,155 тис. грн. без дати, розшифрування на першій сторінці підпису уповноваженої особи ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП», яка його затвердила, підписів представників замовника і підрядника в його заключній частині.
Кошторисна вартість будівництва вказаного об'єкту відповідно до затвердженої проектної документації на будівництво становить 4 942 747,45 грн., тому згідно п. 2.3.1 вищевказаного Положення розмір пайової участі ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирів мав скласти 494 274,75 грн.
Таким чином, службові особи Немирівської міської ради діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи (ТзОВ «ВЕСТ ОЙО ГРУП») використали своє службове становище всупереч інтересам служби спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Згідно листа-повідомлення управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області від 03.08.2017 за вих. № 26-02-10-17/4088, проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Немирівської міської ради юридична адреса: 22800, Вінницька область, Немирівський район, м. Немирів, вул. Соборна, 28 (ЄДРПОУ 03772619), об'єктивно можливо здійснити з 21.08.2017.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до І-ІІІ категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви. Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації, порядок її подання і реєстрації визначаються Кабінетом Міністрів України.
Формою декларації, яка затверджена постановою КМУ № 461 від №13.04.2011. передбачено зазначення замовником відомостей про сплату пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
З метою вставлення шкоди виникла необхідність у проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Немирівської міської ради юридична адреса: 22800, Вінницька область, Немирівський район, м. Немирів, вул. Соборна, 28 (ЄДРПОУ 03772619), просив задовольнити клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала за обставин, викладених у ньому.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в установах, що утримуються за рахунок державного бюджету, є завданням органу державного фінансового контролю.
Згідно ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
З огляду на викладене суд вважає, що з метою перевірки вищевказаних відомостей необхідно надати дозвіл на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Немирівської міської ради.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст.132, 369-372 КПК України, -
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення в кримінальному провадженні № 42017020000000232 від 30.06.2017 року, позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Немирівської міської ради юридична адреса: 22800, Вінницька область, Немирівський район, м. Немирів, вул. Соборна, 28 (ЄДРПОУ 03772619), за період з 12.11.2013 по 21.08.2017, проведення якої доручити Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, яке розташоване за адресою: м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7.
На вирішення ревізії поставити наступні питання:
?Встановити повноту отримання та використання Немирівською міською радою Немирівського району Вінницької області коштів отриманих від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту у 2013 - 2017 роках, під час будівництва АЗК на вул. Гайсинське шосе у м. Немирів Немирівського району Вінницької області.
?Чи відповідає порядок укладення договору про сплату залучених коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирів від 12.11.2013, розрахунок розміру пайової участі, а також розмір сплаченого пайового внеску вимогам законодавства та Положенню про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирів, затвердженого рішенням Немирівської міської ради від 25.08.2011 № 213 ?
?Визначити розмір збитків (вразі наявності) нанесених бюджету Немирівської міської ради Немирівського району Вінницької області.
Встановити строк проведення ревізії до 15 робочих днів, починаючи з 21.08.2017 року.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.
Слідчий суддя