ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
03 листопада 2009 року Справа № 2-а-1371/09/0970
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Могили А.Б.,
з участю секретаря Надраги Л.Я.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання дій управління культури Івано-Франківської ОДА по наданню неправдивих даних підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області по виконанню вимог виконавчого листа Івано-Франківського міського суду від 29 березня 2004 року за № 2-138 неправомірними, -
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання дій управління культури Івано-Франківської ОДА по наданню неправдивих даних підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області по виконанню вимог виконавчого листа Івано-Франківського міського суду від 29 березня 2004 року за № 2-138 неправомірними.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що 29 березня 2004 року Івано-Франківським міським судом було прийнято рішення про зобов'язання начальника управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації вжити заходи по забезпеченню виконання Івано-Франківським міськвиконкомом статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та пункту 13 охоронного договору № 26 забезпечити належний технічний стан будинку по вулиці Вірменській № 1 в місті Івано-Франківську та застосувати штрафні санкції до Івано-Франківського міськвиконкому відповідно до вимог статті 44 частини 2 Закону України «Про охоронну культурної спадщини» за невиконання ним вимог зазначеного закону та охоронного договору. Проте, відповідачем не було вчинено належних дій щодо виконання вищезазначеного рішення Івано-Франківського міського суду і надано підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського обласного управління юстиції неправдиві дані, на підставі чого 14.10.2004 року було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження по виконавчому листу № 2-138 від 29.03.2004 року. Просив позов задовольнити в повній мірі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення позивача дослідивши подані письмові докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних мотивів.
Судом встановлено, що 29 березня 2004 року Івано-Франківським міським судом було прийнято рішення про зобов'язання начальника управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації вжити заходи по забезпеченню виконання Івано-Франківським міськвиконкомом статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та пункту 13 охоронного договору № 26 - забезпечити належний технічний стан будинку по вулиці Вірменській № 1 в місті Івано-Франківську та застосувати штрафні санкції до Івано-Франківського міськвиконкому відповідно до вимог статті 44 частини 2 Закону України «Про охоронну культурної спадщини» за невиконання ним вимог зазначеного закону та охоронного договору.
На підставі виконавчого листа Івано-Франківського міського суду від 06.05.2004 року по справі № 2-138/04 - постановою підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського обласного управління юстиції 14.05.2004 року було відкрито виконавче провадження.
Як встановлено в рішенні Івано-Франківського міського суду від 29 березня 2004 року власником будинку по вулиці Вірменській 1 є Івано-Франківська міська рада.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини» власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.
Відповідно до статті 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» відповідний орган охорони культурної спадщини накладає на юридичну особу, яка є власником або уповноваженим ним органом чи замовником робіт, такі фінансові санкції: за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам'ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць, - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам'яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за неподання, несвоєчасне подання або подання явно недостовірної інформації про виявлені у процесі земляних, будівельних, шляхових, меліоративних та будь-яких інших робіт об'єкти культурної спадщини - у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанови про застосування штрафних фінансових санкцій від 28.09.2004 року за № 383/01-8/07 вбачається, що управлінням культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації було зобов'язано виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради забезпечити належний технічний стан пам'ятки архітектури будинку по вулиці Вірменській, 1 відповідно до умов охоронного договору, а також за порушення норм і стандартів збереження пам'ятки культурної спадщини згідно чинного законодавства стягнено штраф в розмірі 1700 гривень.
14 жовтня 2004 року підрозділом примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського обласного управління юстиції винесено постанову, якою виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-138 від 29.03.2004 року виданого Івано-Франківським міським судом закінчено.
Таким чином, на підставі вищенаведеного суд вважає, що управлінням культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації було належним чином виконано рішення Івано-Франківського міського суду від 29 березня 2004 року і вчинено всі необхідні дії по вжиттю заходів по забезпеченню виконання Івано-Франківським міськвиконкомом статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини».
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд,-
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання дій по наданню неправдивих даних підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області по виконанню вимог виконавчого листа Івано-Франківського міського суду від 29 березня 2004 року за № 2-138 неправомірними, відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) Могила А.Б.
Постанова в повному обсязі складена 09.11.2009 року.