Справа № 645/1979/17
Провадження № 2/645/1470/17
іменем України
12 червня 2017 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м.Харкова Шарко О.П., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 Банку «ПриватБанк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
Позивач ОСОБА_3 акціонерне товариство ОСОБА_1 «ПриватБанк» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором від 12.12.2011 року.
Зазначена позовна заява не підсудна Фрунзенському районному суду м.Харкова та підлягає поверненню позивачеві виходячи з наступного.
Статтею 109 ЦПК України встановлюються правила територіальної підсудності, якими визначаються в якому конкретно суді має бути розглянута і вирішена конкретна цивільна справа.
Відповідно до ч. 2 зазначеної статті ЦПК України позови до фізичних осіб пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Згідно ст. 119 ЦПК України позивач у позовній заяві зобов'язаний вказувати місце проживання громадянина. У своїй позовній заяві позивач вказує відповідну адресу відповідача ОСОБА_2 - м.Харків, Салтівське Шосе, 262а, кв.213.
Однак, 9 червня 2017 року судом отримано відповідь на запит з адресно-довідкового підрозділу ГУДМС, УДМС України в Харківській області стосовно місця реєстрації відповідачів, згідно якого він зареєстрований за адресою: м.Харків, пр.-т Кільецевий, 2а, що не є територією, яку обслуговує Фрунзенський районний суд м.Харкова.
Відповідно до ч.1 ст. 115 ЦПК України якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду.
Окрім того, у відповідності до ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674 сплачена сума судового збору повністю повертається за ухвалою суду у разі повернення заяви.
Беручи до уваги вищевикладене, суд вважає можливим повернути сплачені та не використані кошти судового збору.
На підставі викладеного, керуючи ст.. 7 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 3, 15, 110, 114, 115, 119, ЦПК України,
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 Банку «ПриватБанк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу його право на звернення з даною позовною заявою до належного суду.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби у Немишлянському районі м.Харкова Харківської області повернути Публічному акціонерному товариству «ПриватБанк» (код 14360570) сплачений судовий збір в сумі 1600 грн. 00 коп., згідно платіжного доручення №PROM5BV1J8 від 25.04.2017 року.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в п'тиденний строк з дня винесення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Фрунзенського районного суду О. П. Шарко