Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
Від "17" січня 2017 р. Справа № 19/5007/29-Б/11
Господарський суд Житомирської області у складі судді Омельяна О.С., за участю секретаря судового засідання Зарудяного А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 19/5007/29-Б/11
за заявою Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, ідентифікаційний код 39904577, місцезнаходження: 10014, м. Житомир, майдан Перемоги, буд. 2
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон", ідентифікаційний код 34586687, місцезнаходження: 10029, м. Житомир, вул. Малинська, буд. 10-А (далі - ТОВ "Компанія "Самсон", боржник, банкрут),
інші учасники провадження у справі про банкрутство:
ліквідатор банкрута - арбітражний керуючий ОСОБА_2 - свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора банкрута) від 14.05.2013 № 1011, місцезнаходження: 10001, м. Житомир, вул. Київська, 81, к. 206,
за участі представників:
від ініціюючого кредитора - не з'явився;
від боржника - ліквідатор арбітражний керуючий ОСОБА_2,-
встановив:
у провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа №19/5007/29-Б/11 про банкрутство ТОВ "Компанія "Самсон".
Ухвалою господарського суду від 20.12.2011, зокрема, порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон".
Постановою господарського суду від 19.09.2013 визнано банкрутом ТОВ "Компанія "Самсон", відкрито ліквідаційну процедуру ТОВ "Компанія "Самсон", призначено ліквідатором ТОВ "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2
Ухвалою господарського суду від 22.11.2016, зокрема, взято до відома інформацію ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2 про хід ліквідаційної процедури банкрута; відкладено розгляд клопотання ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 04.07.2016 №02-09/19/29-б про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на два місяці; направлено копію ухвали суду для повідомлення державного органу з питань банкрутства щодо допущених арбітражним керуючим ОСОБА_2 порушень для вирішення питання про проведення позапланової перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_2 при здійсненні нею обов'язків ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" в частині допущених порушень, про які наведено в даній ухвалі; відкладено розгляд справи; призначено наступне судове засідання на 17.01. 2016 об 11:00 год.
Відповідно до абзацу 3 підпункту 3.9.1, абзацу 3 підпункту 3.9.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 № 18 доказом повідомлення про час та місце судового засідання в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучена до матеріалів справи та засвідчена самим судом копія реєстру поштових відправлень. Неявка учасника судового процесу в судове засідання не є підставою для скасування судового рішення, якщо ухвалу, в якій зазначено час і місце такого засідання, надіслано йому в порядку, зазначеному в підпункті 3.9.1 підпункту 3.9 цього пункту постанови.
Судом встановлено, що ініціюючий кредитор, представник якого не з'явився у засідання, повідомлений про час і місце розгляду справи своєчасно та з дотриманням вимог ГПК України, що підтверджується реєстром на відправку рекомендованої кореспонденції від 24.11.2016.
Провадження у справі здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.01.2013 (далі - Закон про банкрутство).
17.01.2016 до господарського суду від ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшла заява №02-09/19/29-Б від 16.01.2017 про зобов'язання управління Держпраці у Житомирській області провести перевірку суб'єктів господарювання за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а щодо наявності майна підвищеної небезпеки: компресорів в кількості 12шт. та встановлення власника цього майна.
Вказане клопотання мотивоване тим, що відповідно до листа управління Держпраці у Житомирській області від 12.05.2016 №1994 за ТОВ "Компанія "Самсон" за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а зареєстровано майно підвищеної небезпеки: компресори в кількості 12 шт. Проте, зазначені майнові цінності посадовими особами ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" ліквідатору банкрута передано не було, їх місцезнаходження ліквідатору невідоме.
З метою виявлення даного майна ліквідатором банкрута арбітражним керуючим ОСОБА_2 до управління Держпраці у Житомирській області було направлено заяву щодо надання інформації про проведені перевірки банкрута чи інших суб'єктів господарювання за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а у 2010-2014 роках та про проведення відповідної перевірки у разі їх відсутності за вказаний період.
Листом управління Держпраці у Житомирській області від 24.11.2016 №5040 повідомлено ліквідатора ТОВ "Компанія "Самсон", що управління не має змоги надати інформацію про проведені перевірки ТОВ "Компанія"Самсон" чи інших суб'єктів господарювання за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а за 2010-2013 роки, зазначено, що перевірок суб'єктів господарювання за вказаною адресою у 2014 не проводилось. Крім того, даним листом повідомлено ліквідатора банкрута про відсутність законних підстав для проведення позапланового заходу державного нагляду у сфері господарської діяльності суб'єктів господарювання за вказаною адресою.
Оглянувши подану до господарського суду заяву та додані до неї документи на предмет відповідності нормам Господарського процесуального кодексу України, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.01.2013, господарський суд встановив, що подана заява підлягає поверненню судом з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із п.2 ч.2 ст. 54 ГПК України, позовна заява повинна містити найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків за його наявності.
Разом з тим, ліквідатором банкрута арбітражним керуючим ОСОБА_2 у вказаній заяві не зазначено найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи, яку заявник у прохальній частині даної заяви просить суд зобов'язати вчинити певні дії.
Відповідно до вимог ч.1 ст.56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно п. 2 ст. 57 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Проте, заявником, в порушення ч.1 ст. 56 ГПК України та п.2 ч.1 ст. 57 ГПК України, до заяви про зобов'язання управління Держпраці у Житомирській області провести перевірку суб'єктів господарювання за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а щодо наявності майна підвищеної небезпеки: компресорів в кількості 12шт. та встановлення власника цього майна не додано доказів надіслання вказаної заяви на адресу управління Держпраці у Житомирській області.
З огляду на викладене, заява ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 №02-09/19/29-Б від 16.01.2017 про зобов'язання управління Держпраці у Житомирській області провести перевірку суб'єктів господарювання за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а щодо наявності майна підвищеної небезпеки: компресорів в кількості 12шт. та встановлення власника цього майна та додані до неї документи підлягають поверненню позивачу без розгляду на підставі п. 2, 6 ч.1 ст. 63 ГПК України.
Крім того, господарський суд критично оцінює віднесення до компетенції господарського суду розгляд вказаної заяви оскільки, відповідно до п. 1 положення про управління Держпраці у Житомирській області (управління Держпраці), затвердженого Наказом Державної служби України з питань праці № 22 від 13.05.2015, управління Держпраці у Житомирській області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковуються.
Згідно із п. 1 положення Про Державну службу України з питань праці (Держпраці), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 96, Державна служба України з питань праці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до ч.3 п.3 положення про управління Держпраці у Житомирській області одним з основних завдань управління Держпраці є здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки.
Частиною 15 п. 4 зазначеного положення передбачено здійснення управлінням Держпраці у Житомирській області державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Крім того, згідно із ч. 33 п. 4 вказаного положення управління Держпраці відповідно до покладених на нього завдань бере участь у веденні державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки.
Відповідно до ч. 5 п. 6 даного положення Управління Держпраці для виконання покладених на нього завдань має право, зокрема, проводити безперешкодно відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об'єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, нагляд та контроль за дотриманням якого віднесено до повноважень управління Держпраці.
З огляду на викладене, суд вбачає заяву ліквідатора банкрута арбітражним керуючим ОСОБА_2В до управління Держпраці у Житомирській області зверненням в межах відносин щодо виконання управління власних функцій щодо державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки.
Також суд критично оцінює спосіб звернення заявника за захистом порушеного, на його думку, права у спосіб подачі до суду для розгляду в межах справи про банкрутство боржника простої письмової заяви, у якій навіть не зазначено відносно кого слід зобов'язати управління Держпраці у Житомирській області здійснити заходи з державного нагляду (контролю).
Дослідженням матеріалів справи встановлено, що 17.01.2016 до господарського суду від ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшов проміжний звіт про проведення ліквідаційної процедури ТОВ "Компанія "Самсон" від 16.01.2017 №02-09/19/29-Б, який суд ухвалює прийняти до відома та долучити до матеріалів справи, а також, заява №02-09/19/29-Б від 16.01.2017 про затвердження звіту про оплату послуг ліквідатора банкрута за період з 19.09.2013 по 19.09.2014 на суму 29156,09 грн та клопотання №02-09/19/29-Б від 17.01.2017 про затвердження звіту про відшкодування витрат на проведення ліквідаційної процедури банкрута на суму 1034,74 грн, які господарський суд вважає за необхідне прийняти та призначити до розгляду в судовому засіданні.
У судовому засіданні ліквідатором банкрута арбітражним керуючим ОСОБА_2 надано інформацію про хід ліквідаційної процедури ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Самсон". Повідомлено про вчинення дій для отримання довідки від ліквідатора ПАТ "Енергобанк" про закриття рахунку банкрута №260053182701 відкритого у вказаній установі.
Також, повідомлено, що станом на дату судового засідання дебіторська заборгованість управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі та Житомирського міського центру зайнятості не погашена.
Господарський суд вважає за необхідне взяти до відома інформацію ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2 про хід ліквідаційної процедури банкрута.
Відповідно до ч.1 ст. 25 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими; з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що листом управління пенсійного фонду України в м. Житомирі від 12.08.2014 № 14344/05-01 повідомлено ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, що згідно із відомостями особового рахунку ТОВ "Компанія "Самсон" станом на 11.08.2014 має переплату по страхових внесках в сумі 4435,05 грн (т. 2 а.с. 81).
Відповідно до акту звірки взаємних розрахунків банкрута та Житомирської філії Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 24.12.2014 за ТОВ "Компанія "Самсон" обліковується переплата страхових внесків до фонду в сумі 783,88 грн (т. 2 а.с.100).
Згідно із листом Житомирського міського центру зайнятості від 05.08.2014 №6151 за ТОВ "Компанія "Самсон" існує переплата страхових внесків в сумі 282,45 грн (т. 2 а.с. 82).
З метою повернення дебіторської заборгованості ліквідатором банкрута арбітражним керуючим ОСОБА_2 було направлено вимоги щодо повернення такої заборгованості від 25.11.2014 №02-09/19/29-Б до Житомирського міського центру зайнятості та управління пенсійного фонду України в м. Житомирі (т. 2 а.с. 83, 84).
Разом з тим, вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості управління пенсійного фонду України в м. Житомирі та Житомирського міського центру зайнятості було направлено дебіторам більше ніж через три місяці після отримання інформації про таку заборгованість.
Докази, які б підтверджували факт звернення ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 з вимогою щодо повернення дебіторської заборгованості до Житомирської філії Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у матеріалах справи у 2014 році відсутні.
Із доповнення до звіту ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 про проведення ліквідаційної процедури ТОВ "Компанія "Самсон" від 05.02.2015 №02-09/19/29-Б вбачається, що станом на 31.01.2015 вказану дебіторську заборгованість на рахунок банкрута не повернуто (т. 2 а.с. 94).
Судом встановлено також, що ліквідатором банкрута арбітражним керуючим ОСОБА_2 було повторно направлено вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості до Житомирського міського центру зайнятості та управління пенсійного фонду України в м. Житомирі від 13.07.2015 №02-09/19/29-Б (т. 2 а.с. 167,168). Крім того, було направлено вимогу щодо повернення дебіторської заборгованості до Житомирської філії Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 13.07.2015 №02-09/19/29-Б (т. 2 а.с. 169).
Таким чином, повторні вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості управління пенсійного фонду України в м. Житомирі та Житомирського міського центру зайнятості було направлено дебіторам більше ніж через шість місяців після направлення вимог від 25.11.2014.
Вимога до Житомирської філії Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вперше було направлено дебітору більше ніж через шість місяців після підтвердження інформації про дебіторську заборгованість фонду.
Крім того, 02.09.2015 до господарського суду від ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 надходили три позовні заяви про стягнення дебіторської заборгованості з управління пенсійного фонду України в м. Житомирі, Житомирського міського центру зайнятості та Житомирської філії Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Також, було подано заяви про відстрочення сплати судового збору. Ухвалами господарського суду від 03.09.2015 у справі №906/1387/15, від 04.09.2015 у справі №906/1388/15 та від 07.09.2015 у справі №906/1386/15 вказані позовні заяви з додатками було повернуто без розгляду (т. 3 а.с. 162-170).
У поданому до господарського суду 24.11.2015 звіті ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 24.11.2015 №02-09/19/29-Б повідомляється, що Житомирським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності перераховано на ліквідаційний рахунок банкрута заборгованість у розмірі 783, 88 грн (т. 3 а.с. 207-208).
Станом на дату судового засідання в матеріалах справи відсутні документи в підтвердження стягнення ліквідатором ТОВ "Компанія "Самсон" дебіторської заборгованості з управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі, Житомирського міського центру зайнятості. Також, в матеріалах справи відсутні документи, які б підтверджували вчинення ліквідатором будь-яких дій щодо стягнення такої заборгованості після подання ним до суду позовних заяв про стягнення дебіторської заборгованості з управління пенсійного фонду України в м. Житомирі та Житомирського міського центру зайнятості у вересні 2015 року.
Отже судом встановлено, що арбітражним керуючим ОСОБА_2 неналежним чином виконуються обов'язки ліквідатора банкрута щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту.
Крім того, ліквідатор банкрута арбітражний керуючий ОСОБА_2 в судовому засіданні повідомила, що майно банкрута, яке зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 (компресори у кількості 12 шт.) станом на дату судового засідання ліквідатору банкрута не передане, точне місцезнаходження його невідоме. Разом з тим, вказане майно, на думку арбітражного керуючого ОСОБА_2, може використовуватись суб'єктами господарювання, які знаходяться та здійснюють свою діяльність за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а - ТОВ "Газова компанія "Альянс".
Відповідно до абз. 1 п. ст. 3-1 Закону про банкрутство арбітражний керуючий зобов'язаний здійснювати заходи щодо захисту майна боржника. Доказів звернення ліквідатора банкрута до правоохоронних органів щодо неправомірного використання або привласнення майна банкрута матеріали справи не містять.
За викладених підстав суд прийшов до висновку, що ліквідатором банкрута арбітражним керуючим ОСОБА_2 не належним чином виконуються обов'язки ліквідатора банкрута щодо захисту майна боржника та його збереження.
Неналежне ставлення ліквідатора банкрута до виконанням обов'язків у даній справі, на переконання суду, вимагають здійснення контролю за діяльністю вказаного арбітражного керуючого також з боку державного органу з питань банкрутства.
У зв'язку із чим суд вважає за необхідне направити копію ухвали суду для повідомлення державного органу з питань банкрутства щодо допущених арбітражним керуючим ОСОБА_2 порушень для вирішення питання про проведення позапланової перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_2 при здійсненні ним обов'язків ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" в частині допущених порушень, про які наведено в даній ухвалі.
Розглянувши клопотання ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 04.07.2016 №02-09/19/29-б про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на два місяці господарський суд встановив наступне.
Звертаючись 05.07.2016 до суду з клопотанням про чергове продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на два місяці, ліквідатор, як на підставу такого продовження послався на те, що ліквідаційна процедура не завершена та не проведено розрахунки з кредиторами.
Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону про банкрутство, строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно п.86 постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство", у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала. Загальний строк ліквідаційної процедури не може перевищувати вісімнадцяти місяців.
До повноважень суду віднесено вирішення питання про відкриття процедури ліквідації та здійснення контролю за її реалізацією. Загальний строк процедури ліквідації визначено Законом і його не може бути змінено судом.
Таким чином, Законом про банкрутство передбачено граничний строк ліквідаційної процедури, який не може перевищувати 18 місяців і можливість продовження судом цього строку чинним законодавством не передбачена.
У зв'язку із викладеним, подальше продовження ліквідаційної процедури у будь-якому випадку є порушенням вимог Закону про банкрутство незалежно від наявності підстав, які зумовлюють необхідність такого продовження (вказану позицію викладено у постанові ВГСУ від 16.03.2016 у справі №1/106/52-Б).
При цьому судом ураховується, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу (частина 1 статті 32 Закону про банкрутство).
Разом з тим, відповідно до п. 3 ст. 24 Закону про банкрутство, ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Отже, ліквідатор банкрута є повноважним здійснювати ліквідаційну процедуру до постановлення судом ухвали про припинення провадження у даній справі про банкрутство або його усунення від виконання таких обов'язків незалежно від продовження судом строку ліквідаційної процедури.
За наведених обставин беручи до уваги, що подальше тривале продовження ліквідаційної процедури не може сприяти пришвидшенню ліквідації ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон", не стимулює ліквідатора банкрута оптимально та швидко здійснювати процедуру та може негативно відобразитись на ефективності діяльності ліквідатора, що, у свою чергу, призведе до затягування процедури і, як наслідок, збільшення витрат кредиторів, пов'язаних із оплатою послуг та відшкодуванням витрат ліквідатора банкрута у той час як метою процедур банкрутства є оплата кредиторських вимог, а не оплата послуг арбітражного керуючого, суд відмовляє в задоволенні клопотання ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 04.07.2016 №02-09/19/29-Б про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на два місяці.
Також суд акцентує увагу ліквідатора банкрута на нагальній необхідності пришвидшити вжиття заходів з ліквідації банкрута та забезпечення реалізації майна банкрута у розумний строк з метою, принаймні, часткової оплати вимог кредиторів.
Статтею 77 ГПК України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є неподання витребуваних доказів та/або необхідність витребування нових доказів.
Зважаючи на те, що доказів виконання в повному обсязі необхідних заходів, що є обов'язковими для здійснення в ліквідаційній процедурі банкрута, ліквідатором боржника не надано, господарський суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Керуючись ст. 77, 86 Господарсько процесуального кодексу України, ст. 22-32, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.01.2013, господарський суд Житомирської області, -
ухвалив:
1. Взяти до відома інформацію ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2 про хід ліквідаційної процедури банкрута.
2. Повернути заяву ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 №02-09/19/29-Б від 16.01.2017 про зобов'язання управління Держпраці у Житомирській області провести перевірку суб'єктів господарювання за адресою: м. Житомир, вул. Малинська, 10-а, без розгляду.
3. Прийняти заяву ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 №02-09/19/29-Б від 17.01.2017 про затвердження звіту про оплату послуг ліквідатора банкрута за період з 19.09.2013 по 19.09.2014 на суму 29156,09 грн та призначити її розгляд в наступному судовому засіданні.
4. Прийняти клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 №02-09/19/29-Б від 17.01.2017 про затвердження звіту про відшкодування витрат на проведення ліквідаційної процедури банкрута на суму 1034,74 грн та призначити його розгляд в наступному судовому засіданні.
5. Відмовити в задоволенні клопотання ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 04.07.2016 №02-09/19/29-Б про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на два місяці.
6. Направити копію ухвали суду для повідомлення державного органу з питань банкрутства щодо допущених арбітражним керуючим ОСОБА_2 порушень для вирішення питання про проведення позапланової перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_2 при здійсненні нею обов'язків ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Компанія "Самсон" в частині допущених порушень, про які наведено в даній ухвалі.
7. Відкласти розгляд справи.
8. Призначити наступне судове засідання на "14" березня 2017 р. о 10:00 год, в приміщенні господарського суду Житомирської області, зал судових засідань № 110.
9. Ліквідатору банкрута арбітражному керуючому ОСОБА_2:
10.1. в термін до 07.03.2017 виконати вимоги ухвали господарського суду від 22.11.2016;
10.2 надати до господарського суду:
- для огляду оригінали документів на підтвердження витрат на проведення ліквідаційної процедури банкрута на суму 1034,74 грн відповідно до поданого клопотання про №02-09/19/29-Б від 17.01.2017 про затвердження звіту про відшкодування витрат
- в разі завершення здійснення ліквідаційної процедури, здійснення розрахунків з усіма кредиторами надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута з додатками всіх необхідних документів на його підтвердження в порядку ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
11. Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області надати до господарського суду в термін до 07.03.2017 письмові відзиви на заяву ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 №02-09/19/29-Б від 17.01.2017 про затвердження звіту про оплату послуг ліквідатора банкрута за період з 19.09.2013 по 19.09.2014 на суму 29156,09 грн та клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 №02-09/19/29-Б від 17.01.2017 про затвердження звіту про відшкодування витрат на проведення ліквідаційної процедури банкрута на суму 1034,74 грн.
12. Викликати в наступне судове засідання учасників провадження у справі про банкрутство.
13. Копію ухвали надіслати згідно з розрахунком розсилки.
Додатки тільки адресату: арбітражний керуючий ОСОБА_2:
- заява ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 №02-09/19/29-Б від 16.01.2017 та додані до неї документи на 6 арк.
Суддя Омельян О.С.
Розрахунок розсилки:
1 - Житомирська ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області (10014, м. Житомир, майдан Перемоги, буд. 2) - рек.;
2 - а/к ОСОБА_2 (10001, м. Житомир, вул. Київська, 81, к. 206) - рек. разом з заявою
3 - Міністерство юстиції України (01001 м.Київ, вул.Городецького, 13) - рек.