Постанова від 23.02.2010 по справі 2а-196/10/2570

Справа № 2а-196/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2010 р.

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Кашпур О.В.

при секретарі - Косолаповій М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області до Великоустівської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач 20.01.2010р. звернувся до суду з адміністративним позовом і просить зобов'язати Великоустівську сільську раду виконати п. 14, 20, 25 обов'язкових вимог КРУ в Чернігівській області, направлених листом від 06.04.2009 року № 18-18/279 про усунення порушень, виявлених ревізією, а саме вжити заходи щодо відшкодування незаконно виплаченої премії в сумі 350 грн.; привести у відповідність зайво нараховані і сплачені внески до Пенсійного фонду в сумі 1547,37 грн.; вжити заходи по відшкодуванню недоотриманої орендної плати за землю в сумі 4050,33 грн. Свої вимоги мотивує тим, що підчас проведення ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача були виявлені порушення норм чинного законодавства, що підлягають обов'язковому усуненню.

В судовому засіданні представники Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області уточнили позовні вимоги і просять зобов'язати Великоустівську сільську раду виконати п. 20, 25 обов'язкових вимог КРУ в Чернігівській області, а саме привести у відповідність зайво нараховані і сплачені внески до Пенсійного фонду в сумі 1547,37 грн.; вжити заходи по відшкодуванню недоотриманої орендної плати за землю в сумі 3262,33 грн. Позовні вимоги з урахуванням уточнення підтримали в повному обсязі.

Відповідач надіслав письмове клопотання про розгляд справи за відсутності представника сільської ради, позовні вимоги визнав.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.

Встановлено, що відповідно до п. 1.3.6.1 Плану контрольно ревізійної роботи КРВ в ОСОБА_1 районі на І квартал 2009 р. та на підставі направлень на проведення ревізії № 8, 9 від 23.02.2009 р. та № 11 від 23.03.2009 р. проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності у Великоустівській сільській раді за період 01.04.2007 по 01.02.2009 року., результати якої оформлені актом ревізії від 06.04.2009 р. № 18-22/2.

Ревізією дотримання законодавства при використанні коштів на сплату обов'язкових платежів до інших державних цільових фондів встановлено порушення абз. 5 п. 1 ст. 4 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено, що для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою 4 % від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та за ставкою 33,2 % від об'єкта оподаткування для інших працівників такого підприємства, за період, що підлягав ревізії, зайво нараховано та сплачено внесків до Пенсійного фонду від суми фонду оплати праці техпрацівниці Великоустівського будинку культури ОСОБА_2, яка є інвалідом, в розмірі 33,2% замість 4 %, в сумі 1547,37 грн., в т.ч. за 2007 рік - 579,02 грн., 2008 рік - 924,18 грн., січень 2009 року -44,17 грн.

Ревізією надходження коштів від оренди землі встановлено, що на території сільської ради знаходяться нежитлові приміщення ОСОБА_1 райспоживспілки та ОСОБА_1 споживчого товариства з прилеглою територією.

Сільською радою договори оренди на даній території укладені не були, чим порушено ст. 2 Закону України «Про плату за землю», якою передбачено, що використання землі в Україні є платним, плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати та ст. 15 зазначеного Закону, відповідно до якої власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою, у відповідності з вищезазначеним сільська рада повинна справляти плату у вигляді земельного податку з моменту виникнення права користування земельною ділянкою комунальної власності.

Статтею 13 Закону України „Про оренду землі" передбачено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, тобто договір є платний: при наявності договірних відносин щодо оренди земельних ділянок повинна справлятися плата у вигляді орендної плати.

Згідно ч. 5 ст. 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

На підставі п. 16 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що голова укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради.

Таким чином, з урахуванням вищезазначених норм між відповідачем ОСОБА_1 райспоживспілкою та ОСОБА_1 споживчим товариством повинні бути укладені договори оренди земельних ділянок, якими встановлюється розмір плати за землю у вигляді орендної плати.

Під час ревізії були проведені контрольні обміри вищезгаданих земельних ділянок. Контрольним обміром було встановлено, що загальна площа земельних ділянок становить - 0,7128 га., в тому числі в користуванні ОСОБА_1 райспоживспілки: магазин «Товари повсякденного попиту» № 2 с. Долинське - 0,07га, «Промислові товари» № 1 с. В.-Устя - 0,36 га., кафе с.В.-Устя-0,0168 га.; ОСОБА_1 споживчого товариства: «Господарчі товари» с. В.-Устя - 0,22 га., не житлове приміщення - 0,046 га. Таким чином, сільська рада недоотримала орендної плати за землю в сумі 4350,33 грн., в т. ч. за 2008 рік - 3383,58 грн., за січень 2009 року - 966,75 грн.

Листом № 18-18/279 від 06.04.2009 року на адресу відповідача було направлено обов'язкові до виконання вимоги про усунення виявлених ревізією порушень.

Великоустівська сільська рада частково виконала вимоги позивача.

На даний час не виконаними залишаються вимоги щодо приведення у відповідність зайво нарахованих і сплачених внесків до Пенсійного фонду в сумі 1547,37 грн. та вжиття заходів по відшкодуванню недоотриманої орендної плати за землю в сумі 3262,33 грн.

Пунктом 10 ч. 1 ст. 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" передбачено право органів КРУ звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Оскільки відповідач в порушення вимог ч. 2 ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" зобов'язань щодо усунення виявлених ревізією порушень не виконав, позовні вимоги про зобов'язання відповідача виконати вищезазначені вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Зобов"язати Великоустівську сільську раду виконати п. 20, 25 обов"язкових вимог Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області, направлені листом від 06.04.2009 року № 18-18/279 про усунення порушень, виявлених ревізією, а саме:

привести у відповідність зайво нараховані і сплачені внески до Пенсійного фонду в сумі 1547,37 грн. ;

вжити заходи по відшкодуванню недоотриманої орендної плати за землю в сумі 3262,33 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строку подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанову виготовлено в повному обсязі 02.03.2010р.

Суддя підпис ОСОБА_3