Постанова від 14.03.2011 по справі 2а/0270/736/11

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2011 р. Справа № 2а/0270/736/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Альчука Максима Петровича, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: Ленінського районного центру зайнятості

до: ОСОБА_1

про: стягнення допомоги по безробіттю

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся Ленінський районний центр зайнятості з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості та отримуючи допомогу по безробіттю, займалась підприємницькою діяльністю.

Справа розглянута судом в порядку ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при розгляді даної справи застосоване скорочене провадження.

Ухвалою суду від 18.02.2011 року, яку згідно поштового повідомлення відповідач отримала 01.03.2011 року, останній встановлено строк для подачі заперечень проти позову. В десятиденний термін з дня її одержання ОСОБА_2 своїм правом заперечити проти позовних вимог не скористалась, хоча і заяви про визнання позову через канцелярію суду теж подано не було.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Як вбачається із матеріалів справи громадянка ОСОБА_1 була зареєстрована в Ленінському центрі зайнятості, як така, що шукає роботу. Згідно поданої заяви ОСОБА_1 про надання її статусу безробітної зазначено, що вона на даний час не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує.. На підставі ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" від 20.02.2007 року їй надано статус безробітної та визначена допомога по безробіттю згідно п. п. 2.3. ст. 22, п.2 ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

З метою контролю за цільовим і ефективним використанням коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Вінницьким обласним центром зайнятості направлено запит від 06.08.2010 року №10-11/2761 до Ленінського районного центру зайнятості щодо виявлення осіб, які на день надання статусу безробітного не припинили приватну підприємницьку діяльність або в період перебування у статусі безробіття її зареєстрували, що могло призвести до незаконного отримання матеріальних виплат.

На виконання даного запиту, при взаємодії та проведенні звірки з даними Держреєстратора виявлено, що у період перебування на обліку в Ленінському районному центрі зайнятості м. Вінниці та отримуючи допомогу по безробіттю, ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності з 14.10.2003 року.

Як вбачається із матеріалів справи працівниками центру зайнятості проведено перевірку призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття ОСОБА_1 Перевіркою встановлено, що відповідач під час перебування на обліку в Ленінському районному центрі зайнятості відносилась до категорії зайнятого населення з 06.02.2009 року по 09.06.2009 року та незаконно отримала допомогу по безробіттю в сумі 1483 грн. 72 коп., за якою складено акт про розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" за № 337 від 17.08.2010 року.

Відповідно до п. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” застраховані особи, зареєстровані як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. А п. 3 ст. 36 цього Закону передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до абзацу 2 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219 громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі і на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.

Відповідно до п.2, 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття " застраховані особи зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного не виконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Наказом директора Ленінського районного центру зайнятості м. Вінниці за № 206 від 01.09.2010 року прийнято рішення про повернення коштів. Для вирішення питання про відшкодування коштів відповідачу надіслано лист за № 01-31/2405 та витяг з наказу про повернення коштів № 206 від 01.09.2010 року. 22.11.2010 року, 28.12.2010 року та 17.01.2011 року ОСОБА_1 сплатила борг в сумі 300 грн., але борг в сумі 1183 грн. 72 коп. не сплачено.

Якщо безробітний відмовився добровільно повернути кошти, то питання щодо їх повернення вирішується в судовому порядку.

На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 безпідставно отримала кошти в сумі 1183 грн. 72 коп. допомоги по безробіттю за час перебування на обліку в Ленінському районному центрі зайнятості.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, заявлена в позові сума підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі. Розмір заборгованості відповідача не оскаржувався. Доказів в спростування заявлених позовних вимог відповідач не надав.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи з положень ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (вул. Кропивницького, 3/17, м. Вінниця, 21000, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Ленінського районного центру зайнятості ( вул. Червоноармійська, 3-а, м. Вінниця, 21009, р/р 37179304900004, Банк - ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, код 21728042) 1183 грн. 72 коп. ( одна тисяча сто вісімдесят три гривні сімдесят дві копійки).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя Альчук Максим Петрович