Справа № 676/4247/16-п
Провадження № 3/127/5800/16
04.10.2016 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Кам»янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 № 416323 від 20.08.2016 року 20.08.2016 року о 05 год. 10 хв. в м. Кам»янець-Подьський водій ОСОБА_1, в порушення вимог пункту 2.9 а Правил дорожнього руху України, керував автомобілем НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан сп'яніння проводився за допомогою алкотестеру “Драгер” № 6810 в присутності двох свідків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав свою вину повністю, пояснивши, що того дня він разом з дружиною о 5 ранку їхали в м. Кам»янець-Подільський, його зупинили працівники поліції та попросили документи. При перевірці документів працівник поліції повідомив, що у нього є підозра на факт вживання алкоголю. На прохання працівника поліції він пройшов огляд за допомогою алкотестеру «Драгер», дихав в трубку 3-4 рази, результат був 0 проміле. Попросили підписати бланк протоколу про адміністративне правопорушення, пояснення в ньому написані не ним. Також зазначив, що під час проходження ним огляду на стан сп'яніння свідків події не було, оскільки було темно. На його прохання про проходження огляду на стан сп'яніння у лікарні працівники поліції не реагували та відмовились повідомити найближчий медичний заклад. Вказав, що він алкогольні напої не вживав. Просить закрити провадження в справі в зв'язку з відсутністю складу правопорушення.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснила, що того дня вона разом з чоловіком їхали у м. Кам»янець-Подільський, їх зупинили працівники поліції, причину зупинки не повідомили. При перевірці документів працівники поліції попросили ОСОБА_1 продути алкотестер «Драгер», який він продував 3-4 рази та він нічого не поrазав, 0 проміле. Працівники поліції попросили підписати бланк протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки не повертали документів та забрали автомобіль на штраф-майданчик, хоча у неї було посвідчення водія. Також зазначила, що було на дворі темно, на вулиці нікого не було, свідків даної події не було, у неї пояснень не відбирали. Пояснила, що ОСОБА_1 алкогольні напої не вживав.
В судовому засіданні захисники ОСОБА_1 ОСОБА_3, ОСОБА_4 підтримали пояснення правопорушника, а також зазначили що працівники поліції порушив процедуру проходження огляду на стан сп'яніння, відповідно до ст. 266 КУпАП. В матеріалах справи відсутні результати проходження ОСОБА_1 алкотестеру «Драгер», висновок з лікарні та акт огляду. У разі відмови водія від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я. Вважає, що огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння був проведений з грубим порушенням вимог ст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, а тому просив закрити провадження в справі в зв'язку з відсутністю складу правопорушення, оскільки в матеріалах справи відсутні будь-які докази встановленні протоколом про адміністративне правопорушення, які б свідчили про наявність вини у діях ОСОБА_1, зокрема відсутня роздруківка алкотестеру та акт огляду.
Відповідно до ч. 2, 3, 4, 5 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Згідно п. 2, 3, 4 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
3. Ознаками алкогольного сп'яніння є:
запах алкоголю з порожнини рота;
порушення координації рухів;
порушення мови;
виражене тремтіння пальців рук;
різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
поведінка, що не відповідає обстановці.
4. Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:
наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);
звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Відповідно до п. 6, 7Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року огляд на стан сп'яніння проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
7. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
Згідно п. 9 наказу МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Відповідно до п. 10 Інстукції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння.
Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Суд не приймає до уваги протокол про адміністративне правопорушення серії АП1 № 416323 від 20.08.2016 року (а.с.3), оскільки він спростовується матеріалами справи, поясненнями правопорушника, свідка.
В матеріалах справи відсутні належні докази, які б свідчили про порушення п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, а саме: результат проходження огляду за допомогою алкотестеру «Драгер» або медичний висновок та акт огляду.
Інспектор Кам-янець-Подільського ВП ГУ НП, свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6 викликалися в судове засідання на 10 годину 04.10.2016 року, однак вони не з"явилися, будь-яких заяв суду не надали.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні дані про проходження огляду на визначення стану сп'яніння, свідки не підтримали свої пояснення, суд не приймає до уваги протокол серії АП1 № 416323 від 20.08.2016 року, оскільки він складений лише на підставі письмових пояснень свідків, який є недопустимим доказом вини ОСОБА_1, також огляд на визначення стану сп'яніння проведено з порушенням вимог ст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв"язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення правопорушника, його захисників, свідка, дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 130 ч. 1, 221, 247, 284 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: