Справа № 761/23059/16-п
Провадження № 3/761/4718/2016
12 серпня 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Осаулов А.А., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління поліції в метрополітені ГУ НП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 173 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12.06.2016 о 13 год. 15 хв. в м. Києві на ст. м. Площа Льва Толстого, гр. ОСОБА_1, не реагуючи на зауваження громадян, самовільно безоплатно пройшов через турнікет станції, при цьому в зухвалій та образливій формі пояснив, що оплачувати прохід не буде, своїми діями викликав обурення громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, за яке передбачено відповідальність за ст. 173 КУпАП.
В судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явився, проте в своїх письмових пояснення зазначив, що громадський порядок не порушував, а проводив черговий етап акції щодо безкоштовного проїзду у громадському транспорті, в тому числі у метрополітені.
Так, відповідно до ст. 173 КУпАП передбачено відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Суд, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол серія АА № 292648 про адміністративне правопорушення від 12.06.2016р., рапорт від 12.06.2016, письмові пояснення працівника служби «Воєнізованої охорони» ОСОБА_2, інспектора ВОХР ОСОБА_3, працівника КП «Київський метрополітен» ОСОБА_4, гр. ОСОБА_1, приходить до висновку, що в діях гр. ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ст. 173 КУпАП, оскільки з наданих матеріалів не вбачається, якими саме діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, зокрема, не вбачається, що гр. ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою в громадських місцях, образливо чіплявся до громадян чи вчиняв інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Всебічно, повно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи про адміністративне правопорушення, виявивши причини та умови, що сприяли вчиненню даного адміністративного правопорушення, проаналізувавши всі фактичні дані, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що в діях гр. ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 173 КУпАП.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 173, 247, 283-285 КУпАП, суд -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 173 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга до відповідного апеляційного суду подається через місцевий суд, що виніс постанову.
Суддя: