справа № 2-1409/09
31 березня 2009 року
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Зябрової О.Г.,
при секретарі - Радченко О.К.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
Позивачка звернулася до суду з позовом до свого чоловіка - ОСОБА_2 про розірвання шлюбу посилаючись на те, що він безвідповідально ставиться до їх сімейних стосунків, не рахувався з її думками, поглядами на життя, ставив своє особисте життя вище сімейного, а також зловживав спиртними напоями. На її прохання змінити своє ставлення та перестати зловживати спиртним чоловік не відреагував. Під час сп»яніння чоловік ображає її в присутності дитини, вчиняє бійку і сумісне життя з ним стає для позивачки небезпечним. Дитина після розлучення залишиться проживати разом з позивачкою. Питання майнового характеру вони вирішать мирним шляхом.
В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала.
Відповідач проти позову не заперечував.
Вислухавши доводи позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню і відповідно до вимог ч.4 ст.130 та ч.4 ст.174 ЦПК України ухвалює рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.
При цьому судом встановлено, що сторони знаходяться в шлюбі, який було зареєстровано 11.01.2002 року у відділі РАГС Орджонікідзевського районного управління юстиції м.Харківа. Від спільного сімейного життя подружжя має дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Під час спільного життя між подружжям виникали конфлікти з різних побутових питань, оскільки вони мають різні погляди на життя, у зв»язку з цим вони втратили почуття любові та взаєморозуміння. Чоловік зловживає спиртними напоями та байдуже ставиться до своїх сімейних обов»язків. Під час сп»яніння він погано поводиться у відношенні до своєї дружини, що впиває на їх спільну дитину. Як вважає позивачка, їх шлюб розпався, відновленню не підлягає і це буде суперечити її інтересам та інтересам їх дитини. Ці обставини визнані відповідачем і відповідно до ст. 61 ЦПК України доказування не потребують.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
При встановлених обставинах суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам як позивача, так і відповідача, тому шлюб між подружжям слід розірвати.
Обов'язок сплатити державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАГСу слід покласти на відповідача.
Відповідно до ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 110 - 112, 160, 161 Сімейного кодексу України, суд -
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 11 січня 2002 року у відділі РАГС Орджонікідзевського районного управління юстиції м.Харківа під актовим записом № 8 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути судовий збір в дохід держави з ОСОБА_2 у розмірі 17 (сімнадцять) грн., ОСОБА_1 від витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: