Справа № 815/3063/16
29 червня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду - Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Балтської районної державної адміністрації Одеської області про визнння незаконним та скасування розпорядження 60/К-2016 від 24.05.2016 р.,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Балтської районної державної адміністрації Одеської області в якому позивач просить суд:
- визнати незаконним та скасувати розпорядження виконуючого обов"язки голови Балтської районної адміністрації 60/К-2016 від 24.05.2016 року про переведення ОСОБА_2;
- звільнити ОСОБА_2 з посади заступника голови Балтської районної державної адміністрації Одеської області з 30.05.2016 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 106 КАС України - у адміністративному позові зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з ч. 3 ст. 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Суд звертає увагу заявника на те, що в адміністративному позові не зазначені поштова адреса, номер засобу зв'язку та електронна пошта позивача (якщо така наявна).
Також, до позовної заяви не наданий документ, що підтверджує особу позивача, що суперечить приписам ч. 5 ст. 106 КАС України.
Положеннями ч. 4 ст. 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У прохальній частині адміністративному позову позивачем заявлена вимога щодо звільнення ОСОБА_2 з посади заступника голови Балтської районної державної адміністрації Одеської області.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 4 ст. 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло (Постанова ВАС України від 02.11.2010 року).
З урахуванням викладеного, суддя приходить до висновку, що поданий адміністративний позов не відповідає приписам КАС України.
Позивачу необхідно у встановленому КАС України порядку привести адміністративний позов у відповідність до приписів ст. 105, 106 КАС України, а саме:
- зазначити поштову адресу, номер засобів зв'язку та електронної пошта (за наявності) позивача;
- надати документ, що підтверджує особу позивача;
- викласти позовні вимоги з урахуванням приписів ст. 105 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов позовом ОСОБА_1 до Балтської районної державної адміністрації Одеської області про визнння незаконним та скасування розпорядження №60/К-2016 від 24.05.2016 р - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 13 липня 2016 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали адміністративний позов буде вважатись неподаним і буде повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали, апеляційної скарги.
Суддя Потоцька Н.В.